Airbnb Ev Sahibi: 11 Adımda Mükemmel Yorumlar

Airbnb Ev Sahibi: 11 Adımda Mükemmel Yorumlar

Siz de süper Airbnb ev sahibi olmak istiyorsanız, Airbnb’nin sunduğu gerekliliklere ek olarak misafir memnuniyetinizi arttıracak tüyolar verebiliriz.

Bu yazımızda sizlere, evinizi kısa süreli kiralayan misafirlerinizi mutlu etmenin yollarından söz edeceğiz. Hakkınızda iyi yorumlar yapılması süper ev sahibi olmanızın ön koşullarından biridir. İyi yorumlar alıp süper ev sahibi olma yolunda ilerlerken, aynı zamanda misafir sayınızı arttırarak airbnb gelirlerinizi maksimize edersiniz.

Süper airbnb ev sahibi olma yolunda ilerlerken misafir memnuniyetinizi arttırmak için yapmanız gerekenleri, evinizi kiraya vermeden önce, evinizin airbnb giriş işlemlerini yaparken ve misafirleriniz gelmek üzereyken yapmanız gerekenler olarak ayırabiliriz.

Evinizi Airbnb’de Listelemeden Önce

airbnb ev sahibi missafir

1. Ev sahibinin iznini alın

Eğer ev sahibi değilseniz, ev sahibinizi konu hakkında bilgilendirmeniz gerekebilir. Airbnb yasal olarak bunu sizin yapmanızı bekler. Bunu yapmadığınız durumda, airbnb misafirleriniz sizin evinizde kalırken istenmeyen sürprizlerle karşılaşabilirsiniz, bu da sizin ev sahibi puanınızı olumsuz etkiler.

2. Eviniz için doğru konuk kitlesine karar verin

Airbnb ev sahibi olarak siteye giriş yapmadan önce, eviniz için doğru müşteri kitlesinin kimler olacağına karar verin. Örneğin;evinizin lokasyonu şehrin merkezinde hareketli bir yerde ise ve eviniz lüks ve konfordan çok kolay ulaşımı ile ön plana çıkıyorsa, genç kiracıları hedef kitleniz olarak belirleyebilirsiniz. Çok sakin bir muhitte konforlu bir eviniz varsa, bunun için daha çok ailece seyahat eden misafirleri hedefleyebilirsiniz.

3. Evinizi misafirleriniz için çekici hale getirin

İyi bir Airbnb ev sahibi olmak istiyorsanız, müşteri kitlenizi belirledikten sonra evinizi bu müşteri kitlesi için çekici hale getirin. Bunun için belirlediğiniz kitlenin nelere ihtiyacı olabileceğini listeleyin. Bu ihtiyaçların evinizde bulunduğundan emin olun. Ayrıca dekoratif unsurları kullanarak da, evinizin diğer Airbnb Türkiye evleri arasından sıyrılmasını sağlayabilirsiniz. Bunu Airbnb profesyonel fotoğraf yardımı alarak da yapabilirsiniz

Evinizin Airbnb Giriş İşlemlerini Yaparken

 Airbnb giriş işlemlerinden önce, Airbnb’nin kurallarını okumanız faydalı olacaktır. Airbnb giriş yapamıyorum diyorsanız, sık sorulan sorular bölümünü kontrol edebilir ya da kurallara uygun olmayan bir durum olup olmadığına bakabilirsiniz. Airbnb Ev Sahibi olmak başlığı altındaki önerileri okuduğunuza ve giriş yaparken aşağıdaki başlıklarda iyi düşündüğünüze ve planlama yaptığınıza emin olun.

missafir airbnb ev sahibi giris

4. Açık, net ve basit kurallar belirleyin

Süper bir Airbnb ev sahibi, evi ile ilgili yalnızca gerekli olan kuralları koymalıdır. Örnek vermek gerekirse, evinizde sigara içilmemesini istemeniz anlayışla karşılanacak bir kuraldır. Fakat bu kuralı koyarken, eğer evinizde balkon gibi sigara içilebilecek mekanlar varsa bunları da belirtmeniz iyi olur. Kurallar misafirlerinizi zor duruma sokacak kurallar olmamalıdır. Eğer evinizde evcil hayvan bulunması komşularınız açısından sorun olmuyorsa, evcil hayvan kabul etmeniz evinizi civardaki diğer evlerden farklılaştırarak ön plana çıkaracaktır.

5. Evinizi civardaki diğer evlerden ayıran özellikleri belirtin

Airbnb Ev Sahibi olarak, evinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Ne gibi avantajları ve dezavantajları olduğunu baştan belirtmeniz misafirlerinizin beklentilerini gerçekçi kılacaktır. Evinizi etrafınızdaki diğer evlerden ayıran özellikler varsa bunları mutlaka belirtin.

6. Airbnb Ev Sahibi listeleme konusunda destek alın

Evinizi Airbnb giriş işlemleri için hazırlayan firmalardan profesyonel hizmet alarak, Airbnb listelemelerinizden maksimum kazanç elde edebilirsiniz. Bu firmalar dekorasyondan fotoğraf çekimlerine, temizlikten fiyatlandırmaya kadar bir çok hizmet sunmaktadır. Missafir, bunu Türkiye’de yapan ilk ve tek platformdur.

Misafirleriniz Gelmeden Önce

missafir airbnb evsahibi giris

 7. Evinizin temiz olduğundan emin olun

Süper Airbnb ev sahibi evini her zaman temiz tutar. Misafirleriniz evinize ulaşmadan önce evinizin temiz ve düzenli olduğundan emin olmalısınız. Çarşaflar ve havlular mutlaka temizlenmelidir. Yeni misafirleriniz sanki evinizde ilk defa onlar kalıyormuş gibi hissetmelidirler.

8. Misafirlerinize bilgi sağlayın

Airbnb Türkiye misafirlerine, evinizin bulunduğu bölge, toplu ulaşım, turistik mekanlar, geç saatte açık olan marketler gibi birçok konuda bilgi sağlamanız, süper airbnb ev sahibi olmanız için önemlidir. Misafirlerinizin hayatını kolaylaştıracak bilgileri yazılı olarak hazırlayıp, görebilecekleri bir yerde bırakabilirsiniz. Sorumluluk sahibi bir airbnb ev sahibi olarak acil durumlar için gerekli telefon numalaralarını da misafirlerinizin konuştuğu dilde yazarak, görünür bir yere bırakmanız faydalı olacaktır.

9. Misafirlerinize küçük sürprizler yapın

Airbnb ev sahibi olarak misafirlerinize küçük sürprizler hazırlayabilirsiniz. Türkiye’ye özgü tatlılardan bir tabak hazırlamanız, buzdolabında yine evinizin bulunduğu yöreye özgü yiyecekler bırakmanız misafirlerinizi mutlu edecek ve bu da yorumlarınıza yansıyacaktır.

10. Ulaşılır olun

Airbnb ev sahibi olarak misafirleriniz evinizdeyken, 24 saat ulaşılabilir olmanız önemlidir. Evde bir şeyler yolunda gitmeyebilir. Su borularının patlaması gibi beklenmedik olaylardan, yangın çıkması gibi oldukça acil müdahale edilmesi gereken olaylar yaşanabilir. Bunun için ulaşılır olduğunuzdan emin olun ve misafirlerinize size her zaman ulaşabilecekleri bilgisini verin.

11. Bir şeyler yanlış giderse, sakin ve çözüm odaklı olun

Airbnb ev sahibi olarak bilmeniz gerekir ki, her sorunu önceden kestirmeniz mümkün değildir. Sorun yaşamamak kadar, sorun yaşandığında nasıl davrandığınız da süper airbnb ev sahibi olma yolunda önemlidir. Herhangi beklenmedik bir sorun yaşandığında, sakin kalın. Bu sorunu misafirlerinizin en az zarar göreceği şekilde çözün ve misafirlerinizi sürekli bilgilendirin. Böylece misafirlerinize güvende oldukları hissini verirsiniz. Hem kötü yorumlar almazsınız hem de çözüm odaklı yapınız sizin çok daha iyi yorumlar almanızı sağlar.

Süper Airbnb ev sahibi olmak emek ve zaman ister, fakat alacağınız mükemmel yorumlar sizi çok daha iyi hizmet sunabilmeniz için motive edecektir.

Şimdi sizde Airbnb ile evimi kiraya vermek istiyorum diyorsanız kiraya vermek  ve bundan yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız hemen ‘Teklif Al’ sayfamızdaki formu doldurarak, evinizin size ne kadar kazanç sağlayacağını görün!

img

Mehmet Yüksel

  Benzer Haberler

  Evimi Nasıl Kiraya Verebilirim ?

  Düzenli bir gelir kaynağının olmasını isteyen insanların ilk başvurdukları yöntem ev...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  Airbnb İstanbul Evlerine Farklı Bir Bakış Açısı Getirdi

  Airbnb İstanbul evlerinde konaklamak sıra dışı bir deneyim olmakla beraber mükemmel hizmet ve...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  Misafir Olmak: Uzun Yaşamanın Formülü

  Dünyanın neresine giderseniz gidin misafir ağırlamanın farklı da olsa  gelenekselleşmiş...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  0 thoughts on “Airbnb Ev Sahibi: 11 Adımda Mükemmel Yorumlar”

  • Gökhan

   Aralık 20, 2018, 10:49 am

   Çok beğendim yazınızı bir türlü kapsamlı bir yazı bulamamıştım .

   Cevapla
  • Airbnb Türkiye: Girişi, Yapısı ve İşleyişi – Missafir (2018 Güncel)

   Aralık 24, 2018, 4:03 pm

   […] ile evinizin tamamını ya da belli bir bölümü kiraya verebilirsiniz. Bu yıl İstanbulda Airbnb Ev Sahibi, %44’ü evinin tamamını %52’si evindeki bir odayı kiraya vermiştir. %3’ü ise evindeki […]

   Cevapla
  • Airbnb Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Missafir

   Ocak 2, 2019, 12:19 pm

   […] Airbnb ev sahibi olarak Airbnb giriş yaparken aynı zamanda profilinizin mükemmel görünmesi için yapabilecekleriniz mevcut. Airbnb Türkiye giriş yapmak için basitçe  https://www.airbnb.com.tr/login adresine gidebilirsiniz. Bu linke tıkladığınızda açılan sayfadan yeni bir hesap oluşturabilir ya da facebook veya google hesabınızı kullanarak Airbnb hesabınızı oluşturabilirsiniz. […]

   Cevapla
  • Airbnb Vergi Türkiye Düzenlemeleri – Missafir [Güncel 2018]

   Ocak 14, 2019, 12:28 pm

   […] vergiler konusunda ise Airbnb Türkiye  sorumluluğunu kullanıcılara bırakır. Airbnb ev sahipleri eğer yerel vergiler ödemeleri gerekiyorsa, bunu misafirlerinden ancak konaklama […]

   Cevapla
  • Airbnb İndirim Fırsatlarını Yakalayın – Missafir [Güncel 2019]

   Ocak 21, 2019, 8:38 am

   […] taraftan, kupon kodu kullanarak yaptığınız rezervasyonunuz ev sahibi tarafından iptal edilirse, kuponunuzu tekrardan […]

   Cevapla
  • Airbnb İndirim Kodu ile Fırsatları Yakalayın – Missafir [Güncel 2019]

   Ocak 22, 2019, 8:44 am

   […] taraftan, kupon kodu kullanarak yaptığınız rezervasyonunuz ev sahibi tarafından iptal edilirse, kuponunuzu tekrardan […]

   Cevapla
  • Airbnb Türkiye iletişim: Kolay ve Hızlı Ulaşma Yolları Nelerdir? – Missafir

   Ocak 28, 2019, 12:56 pm

   […] ve hafta sonu dahil, her türlü destek için Missafir ile iletişime geçebilirsiniz. Biz hem Airbnb ev sahibi hem de misafirler için her an iletişim desteği sağlıyoruz. Missafir ekibi olarak, Airbnb […]

   Cevapla
  • Airbnb Yorum Neden Bu Kadar Önemli? – Missafir [Güncel 2019]

   Ocak 30, 2019, 1:41 pm

   […] şeyi hesaba katarak size en güzel Airbnb İstanbul deneyimini yaşatacağımızı ve mükemmel yorumları […]

   Cevapla
  • Airbnb Hesap Silme Hakkında En Güncel Bilgiler – Missafir [Güncel 2019]

   Şubat 4, 2019, 11:23 am

   […] ve hafta sonu dahil, her türlü destek için Missafir ile iletişime geçebilirsiniz. Biz hem Airbnb ev sahibi hem de misafirler için her an iletişim desteği sağlıyoruz. Missafir ekibi, 7/24 […]

   Cevapla
  • Kiralık Yazlık İçin Henüz Erken Diyorsanız Yanılıyorsunuz – Missafir [2019]

   Şubat 6, 2019, 7:15 pm

   […] Evinizin fiziki koşullarını yenilemeniz ve yaratıcı fikirler ile iyileştirmeniz hem ev sahibi olarak sizin hem de misafirleriniz için faydalı olacaktır. Missafir ekibimiz, iç tasarım ile […]

   Cevapla
  • Airbnb İstanbul Taksim için Missafir ekibimiz size yardımcı olsun! – Missafir

   Şubat 11, 2019, 12:04 pm

   […] yer ile ilgili kötü bir sürprizle karşılaşmamak için neler yapmalısınız? Veya bir ev sahibi olarak, Taksim’de bulunan evlerinizi bu turistler için kiralayarak nasıl kazanç elde […]

   Cevapla
  • Kiralık Villa: Yeni Nesil Tatil Anlayışı – Missafir [Güncel 2019]

   Şubat 21, 2019, 12:06 pm

   […] resmi tatiller ve hafta sonu dahil, her türlü destek için Missafir’e ulaşabilirsiniz. Biz hem ev sahibi hem de misafirler için her an iletişim desteği sağlıyoruz. Missafir ekibi, 7/24 […]

   Cevapla
  • Kısa veya Orta Vadeli Kiralık Daire Arayışları – Missafir [Güncel 2019]

   Şubat 25, 2019, 11:55 am

   […] tatiller ve hafta sonu dahil, her türlü destek için Missafir’e ulaşabilirsiniz. Biz hem ev sahibi hem de misafirler için her an iletişim desteği sağlıyoruz. Missafir ekibi, 7/24 […]

   Cevapla
  • Kiralık Evler İçin Tam Zamanı, Fırsatları Kaçırmayın! – Missafir

   Mart 4, 2019, 2:11 pm

   […] resmi tatiller ve hafta sonu dahil, her türlü destek için Missafir’e ulaşabilirsiniz. Biz hem ev sahibi hem de misafirler için her an iletişim desteği sağlıyoruz. Missafir ekibi, 7/24 […]

   Cevapla

  Yazıya yorum yapın