Ev Sahibi Olarak Bilmeniz Gereken 5 Önemli Madde

airbnb gibi uygulamalar

Ev Sahibi Olmanın Getirdiği Sorumluluklar

Ev sahibi olmak sadece kira ücreti ücreti almak değildir. Başarılı ev sahipleri yasaları bilmeli, insanlar ile iyi iletişim kurmalı ve herhangi bir zamanda ortaya çıkabilecek çeşitli sorunlara çözüm sağlamalıdır. Ev sahipliğine başlamadan önce potansiyel ev sahiplerinin bilmesi gereken beş madde var.

I. Ev Sahibi Olmak : 9 – 5 Mesaisi Değildir

Ev sahibi kişiler normal insanlar gibi elbette çalışmazlar. Bazı günler rahat olsa da, bazı günler yoğun ve yorucu olabilir. Örneğin, küçük bir sıhhi tesisat sızıntısı ile beklemediğiniz bir şekilde, kiracı ile karşı karşıya geldiğiniz vakit, bu durumu göz ardı etmemelisiniz. Sorunu kişisel olarak çözmelisiniz ya da bir tesisatçıyı aramalısınız. Unutmayın, problemler ortaya çıktığında, bu problemleri hemen çözdüğünüz vakit, kiracınızdan bir o kadar gecikmesiz kira ödemesi alabilirsiniz.

Ev sahibi : Missafir Airbnb Türkiye Yönetim Platformu

II. Ev Sahipleri Bir Çok Göreve Sahip Olabilir.

Ev sahibi olarak farklı görevleri üstlenmeniz gerekebilir. İşte bir ev sahibinin rol oynadığı meslekler için birkaç örnek:

 • Emlakçılık
 • Satış elemanı
 • Ara bulucu
 • Borç Toplayıcı
 • Tamirci
 • Danışman

Peki siz? Bu meslekleri bir arada yapabiliyor musunuz? 😊

III. Ev Sahibi Olarak Uymanız Gereken Kurallar Var

Ev sahiplerinin uyması gereken birçok kural var. Bunlardan bazıları:

 • Kira sözleşmesi süresi boyunca yıpranmalar dışında meydana gelen tüm hasarlar ev sahipleri tarafından karşılanmak zorundadır.
 • Sigorta ödemesi ve vergi ödemesi eğer sözleşmede yok ise mülk sahibi tarafından karşılanır.
 • Kiralanan evdeki planlı veya plansız olarak meydana gelen tüm masraflar ev sahibi tarafından karşılanır.
 • Kiraya verilen evde bir kusur oluşursa, ortaya çıkan zarar mülk sahibi tarafından ödenir. (Eğer kiracı tarafından kasten yapıldıysa, kiracı ödemek zorundadır.)
 • Ev sahiplerinin geciken kira için bir cezai işlem veya faiz bindirme gibi bir hakkı yoktur.

IV. Kiracılarınızı İyi Seçmelisiniz

Ev sahibi olma konusunda; zeka, deneyim yerine geçmez. Tecrübeli ev sahipleri genellikle daha yüksek kalitede kiracı seçmek için ipuçları bulmakta daha iyidir. Örneğin, hafta sonları veya normal mesai saatlerinden sonra daireyi görmek isteyen insanlar genellikle daha güvenilir olmaktadır

Yeni Ev Sahibi : Missafir Airbnb Türkiye Yönetim Platformu İstanbul

V. Missafir ile Tüm Ev Sahiplerine Çözüm

Missafir, ev sahibi olan bireylerin evlerini, Airbnb, Booking, Homeaway, Tripadvisor, Agoda vb. farklı analiz modellemelerine sahip siteler ile kazancınızı artırmaya kurulu start-up girişimidir. Farklı konularda uzmanlaşmış profesyonel ekibi ile kiralık daire ve onun özelliklerini analiz eder ve eksiklikleri tespit ederek geliştirme ve iyileştirme çalışmaları yapar ve bunları en iyi şekilde konukların beğenisine sunar.

 • Profil ve İlan Yönetimi:  Verilecek ilanları Airbnb(website) ve 15+ platformda etkili bir şekilde yönetir.
 • Profesyonel Fotoğraf Desteği: Yüksek çözünürlüklü ve profesyonel makinelerle harika görsel desteği sunar.
 • 7/24 Online Destek: Misafirlere 7 gün 24 saat profesyonel telefon ve online ev sahibi desteği sunar.
 • Temizlik ve Linen Değişimi: Missafir Türkiye, 5 yıldızlı otelleri aratmayacak temizlik hizmet desteği verir.
 • Fiyat Optimizasyonu: Kazancı maksimize etmek için ilanların günlük analizi yapılır.
 • Bakım ve Onarım: Misafirlerin yaşadığı problemlerin hızlı bir şekilde çözüme kavuşmasını sağlanması için destek.
 • Mimari ve Tasarım Desteği: Profesyonel ekibi ile evinizde küçük dokunuşlar gerçekleştirir. Ev dekorasyon desteği sunar.
 • Her an Check-In Hizmeti: İstenilen günde ve saatte check-in hizmeti yapabilme desteği sunar.

Neden Missafir?

Missafir Türkiye, kısa ve orta vadeli ev kiralama seçenekleri ile sizlere sizin uğraşmayacağınız bir kazanç modeli sunuyor. Çözümleri ile kısa ve orta vadeli kiralamalarda %70-120 arası daha fazla kazanç, evinizin temizliğinden profilinizin oluşturulmasına, ilan yönetiminden, evinizin tasarımına kadar her şeyi ile profesyonel bir Missafir Türkiye ekibi ilgilenerek, ev sahibi rolünü üstleniyor. Esnek takvim sayesinde istediğiniz zaman evinizde kalabilir, istediğiniz zaman yönetme işini uzman ekibe bırakabilirsiniz. Evinizde misafir ile ağırladığınız konuklar ve yorumlarıyla Airbnb süper ev sahibi olup kazancınıza kazanç katabilirsiniz.

Ev Sahibi Olarak Bir Sorumluluğum Var Mı?

Evet var. Kira sözleşmesi süresi boyunca yıpranmalar dışında meydana gelen tüm hasarlar ev sahipleri tarafından karşılanmak zorundadır. Sigorta ödemesi ve vergi ödemesi eğer sözleşmede yok ise mülk sahibi tarafından karşılanır gibi daha birçok sorumlulukları vardır.

Ev Sahibi Analizlerini Kendim Yapamıyorum Ne Yapmalıyım?

Missafir farklı konularda uzmanlaşmış profesyonel ekibi ile kiralık daire ve onun özelliklerini analiz eder ve eksiklikleri tespit ederek geliştirme ve iyileştirme çalışmaları yapar ve bunları en iyi şekilde konukların beğenisine sunar!

Daire Sahibi Olarak Belli Bir Çalışma Saatine Sahip Olmalı Mıyım?

Daire sahibi kişiler normal insanlar gibi elbette çalışmazlar. Bazı günler rahat olsa da, bazı günler yoğun ve yorucu olabilir. Örneğin, küçük bir sıhhi tesisat sızıntısı ile beklemediğiniz bir şekilde, kiracı ile karşı karşıya geldiğiniz vakit, bu durumu göz ardı etmemelisiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top