HomeAway – Ev Sahipliği Nasıl Yapılır?

Homeaway

HomeAway : Ev Sahipliği Hakkında Kılavuz

HomeAway, 190 ülkede 1,2 milyondan fazla çevrimiçi rezervasyon yapılabilir tatil evi temsil eden ilanlara sahip olan ve kiralama markaları ailesinin bir parçası olan, tatil kiralama endüstrisinin önde gelen çevrimiçi pazar yerlerinden biridir.

HomeAway İstatiksel Bilgiler

HomeAway Inc, 2004 yılında Teksas, Austin’de kuruldu. Birkaç tatil kiralama web sitesi edindikten sonra şirket, 2006 yazında başarıyla başlatılan HomeAway.com’u oluşturmak için bunları birleştirmeye karar verdi.

O zamandan beri hem ABD’yi hem de uluslararası tabanlı web sitelerini satın almaya devam ederek katlanarak büyüdüler ve mevcut en büyük ev kiralama sitelerinden  biri haline geldiler.

homeaway anasayfa
Homeaway.com Ana Sayfa

2013 yılında yapılan bir araştırmada, ev sahiplerinin ilk% 5’inin yıllık gelirinin ortalama 56.000 $ olduğu tespit edildi. Evinizi HomeAway’in sahip olduğu tüm web sitelerinde bir araya getirme seçeneği ile 640 milyon ziyaret ile, çok daha büyük bir yolcu havuzuna ulaşırken görünürlüğünüzü artırma fırsatınız da oluşmaktadır.

Bununla birlikte, başarı oranlarını hesaplamak zor olabilir, çünkü bu gerçekten bulunduğunuz yere, gecelik fiyatlarınıza bağlıdır. İyi kullanıcı değerlendirmeleri alarak gelecek rezervasyonların sayısını artırmak için ilanınıza gerekli özeni göstermek ve takibini sağlamak çok önemlidir.

HomeAway ile Nasıl Ev Sahibi Olunur?

HomeAway üzerinde gezginler ve ev sahipleri için farklı kayıt ve giriş ekranları olmasına rağmen, zaten Gezgin olarak bir hesap oluşturduysanız, ev sahibi olarak oturum açmak için gezgin hesap bilgilerini (e-posta / şifre) kullanabilir ve devam etmek için bağlantıları takip edebilirsiniz.

homeaway basics

HomeAway ilanınıza ilk olarak, yatak odası, banyo sayısı ve evinizde kaç kişinin uyuyabileceği ile ilgili temel bilgileri girerek başlayın.

homeaway adress

Ardından, yerinizin adresini HomeAway ilanınıza girmeniz istenir.

homeaway bilgiler

Ev sahibi hesabı oluşturmak için girmeniz gereken bir sonraki bilgi, e-postanız, adınız, telefon numaranız ve elbette bir şifredir.

homeaway kazanç

Hesabı oluşturduktan sonra, HomeAway kazanç potansiyelinizi% 75 doluluk oranına sahip benzer yerlere (aynı alan ve boyut) göre gösterir.

homeaway kabul

Kaydınızı onaylamak için HomeAway tarafından gönderilmiş bir e-posta alacaksınız ve yerinizi listelemek için sonraki adımlara geçeceksiniz.

Adım 1 :  Kiralanacak Evin Konumu

Bu bilgileri zaten doldurdunuz; bunun doğru olduğunu doğrulamanız yeterlidir.

homeaway ev

Adım 2: Mülkünüz Hakkında Daha Fazla Bilgilendirme

Yeriniz hakkında temel bilgileri (yatak odası, banyo sayısı ve kaç kişinin konaklayabileceği) doldurduğunuzdan, mülkünüzü tanımlamak için şimdi biraz daha HomeAway liste ayrıntısına girmeniz gerekiyor.

  • Başlık (80 karaktere kadar)
  • Özellik açıklaması (en fazla 1000 karakter)
  • Emlak Tipi
  • Yatak odaları
  • Banyolar

Adım 3: Bir rezervasyon yöntemi seçin

Uygun olduğunuz tarihler için tüm gezginlerin rezervasyon isteklerini otomatik olarak kabul edebileceğiniz ve rezervasyonları takviminize ekleyebileceğiniz için ‘ HomeAway Anında Rezervasyon’ özelliğini seçmeniz önerilir.

Adım 4 : Harika fotoğraflar ekleyin

Girişinizi yayınlamak için en az 6 fotoğraf yüklemeniz gerekir en fazla 24’e kadar (daha sonra) ekleyebilirsiniz. Minimum boyutlar 1920 × 1080’dir.

Bir misafirin kullanabileceği tüm alanların fotoğraflarını (yani oturma odası, yatak odaları, banyolar, ek odalar) konukların evinizde kalmayı hayal etmelerine yardımcı olur. Doğru profil fotoğrafını seçmek de çok önemlidir (daha ayrıntılı tatil kiralama listesini oluşturma hakkındaki bir sonraki makalemizde daha fazlası)

homeaway fotoğraf

Adım 5: HomeAway Hesabınızı Koruyun

HomeAway’in belirttiği gibi, birisinin şifrenizi çalmasını önlemek için en güvenli yol: kimliğinizi onaylamak için cep telefonunuza bir doğrulama kodu istemektir.

Adım 6 : Ödeme ve Bankacılık Bilgilerinizi Ayarlayın

Bu bölümde rolünüzü (Bireysel veya Mülk Yöneticisi), iletişim bilgilerinizi (bankacılık konusunda) ve bankacılık bilgilerinizi girmeniz gerekir.

Homeaway banka bilgileri

Sahtecilikle mücadele ve yaptırım düzenlemelerine uymak için HomeAway kimlik belgesi (örn. Pasaport veya Ulusal Kimlik) gerektirir. Belirtildiği gibi, bu bilgiler yalnızca kimlik doğrulaması amacıyla kullanılır ve satılmaz veya pazarlama amacıyla kullanılmaz. Bu paylaşıma verdiğiniz onay, formun doldurulmasıyla kanıtlanmıştır.

Homeaway banka
Son olarak, bu bölümde, Mülk Başlığındaki Adı girerek mülk sahipliğinizi doğrulamanız gerekir.
 

Adım 7 : HomeAway Fiyatlandırmanızı Ayarlayın

Bu bölümde, kiralamanız için oranları, vergileri ve ücretleri girersiniz.

HomeAway kiralama işlemine birkaç rezervasyon almak ve bazı başlangıç konuk yorumları kazanmak için düşük bir fiyatla başlamanızı önerir. Ücretlerinizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Standart bir ücret önerilir. Belirli tarih aralıkları için de ücret ayarlayabilirsiniz.

Vergi ekleme veya fiyata dahil etme seçeneğiniz vardır. HomeAway tarafından önerildiği gibi, tüm yerel kurallara, düzenlemelere ve vergi gereksinimlerine uymanız gerekir.

Bu bölümde, girişinize ücret ekleyebilir (yani temizlik ücreti) ve gezginlere başka kurallar olup olmadığını (yani evcil hayvanlara izin verilip verilmediğini) bildirebilirsiniz.

temizlik ücreti homeaway

Adım 8 : Kiralama Politikalarınızı Belirtin

Mülkünüzü tanımladıktan ve fiyatlandırmanızı ve diğer ücretlerinizi (varsa) ayarladıktan sonra, gezginlerin finansal şartlarınızı bilmesini ve anlamasını sağlamanız gerekir. Ne zaman ödeme yapmasını istiyorsunuz? İptal politikanız ne kadar katı? Hasar depozitosuna ihtiyacınız var mı? Yerinizi ayırtmak için beklentilerinizi belirleyin.

ödeme politikası homeaway

Tebrikler! HomeAway girişinizin uygunluğunu incelerken…

girişinizi daha da geliştirmek için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

a) gezginlerin arama sonuçlarını filtrelediğinde mülkünüzü bulabilmesi için mevcut tüm olanakları ekleyebilirsiniz.

olanaklar homeaway

b) Girişinize bir video ekleyerek gezginlere mülkünüzün sanal bir turunu gösterin. Videoyu kaydedin, YouTube ™ ‘a yükleyin ve video bağlantısını yapıştırın.

c) Giriş bilgilerinizi Danca, Felemenkçe, Fince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Norveççe, Portekizce, İspanyolca ve İsveççe dahil olmak üzere birçok dilde ekleyin.

Son olarak, (yeni ve geliştirilmiş) HomeAway takvimine gidin ve engellenen tarihleri ve / veya rezervasyonları (onaylanmış veya belirsiz) girin.

Tebrikler! Artık Homeaway girişiniz var! Şimdi tek ihtiyacınız olan takvimlerinizin tüm kanallarınız arasında senkronize olmasını sağlamak. Bunu yapmanın en kolay yolu Missafir tarafından sunulan paket hizmetini kullanmaktır ve ilanınızı her anlamda senkronize etmektir.

Yukarıdaki kılavuzumuza rağmen, yeni bir girişinizin bakımı için hala bir profesyonel istiyorsanız, biz de size yardımcı olabiliriz. Missafir, komisyon karşılığında içeriğinizi herhangi bir kiralık tatil kanalından(Airbnb, Booking Tripadvisor, Expedia, Agoda) diğerine uçtan uca bir hizmet sunar. Daha fazla bilgi edinmek için “Teklif Al”  sayfamız aracılığı ile numaranızı bırakabilirsiniz.

HomeAway İletişim Nasıl Kurarım?

Onaylanan rezervasyonunuzu HomeAway üzerinden değiştirmeniz gerekiyorsa, mülk sahibi ile iletişim kurmanız gerekir.

Sistemimiz dışında rezervasyon yaptıysanız da rezervasyonunuz kullanılamaz durumdadır. Rezervasyonunuzu görmüyorsanız, aldığınız e-postaları yanıtlayarak veya Müşteri Desteği ile iletişim kurarak tesisin sahibi veya yöneticisiyle iletişime geçin.

Telefon Numarası : +1 512-782-0805

HomeAway Değerlendirmeleri

Değerlendirmeler, girişinizin gücüne önemli bir katkıda bulunur. HomeAway’de bir ev sahibi olarak, misafirlerinizi gözden geçirmeli ve misafirlerinizi mümkün olduğunca olumlu yorumlar bırakmaya teşvik etmelisiniz.

Misafir yorumları, gelecekteki tüm konukların görmesi için tesisinizin listesinde yaşayacaktır, bu nedenle her gezginden 5 yıldızlı yorumlar kazanmak için elinizden gelenin en iyisini yaptığınızdan emin olun!

Homeaway rezervasyonu Nasıl İptal Edebilirim ve Geri Ödeme Alabilirim?

Geri ödemeler, tesisin iptal politikasının hüküm ve koşullarına göre yapılır. İptal ederseniz ve tam bir geri ödeme alırsanız, ücretlendirdiğimiz hizmet ücreti size otomatik olarak iade edilir.

Homeaway mülkümü Potansiyel Hasarlardan Nasıl Koruyabilirim?

Mülkünüzde kazara oluşabilecek herhangi bir hasarın maliyetini karşılamak için kullanabileceğiniz fiyat teklifine iade edilebilir bir güvenlik depozitosu ekleyebilirsiniz. İade edilebilir hasar depozitosu için gereken miktarı siz seçersiniz. Bunu, girişinizin ücretler bölümünde istediğiniz herhangi bir değer olarak ayarlayabilirsiniz.

HomeAway Değerlendirmeleri Önemli Midir?

Değerlendirmeler, girişinizin gücüne önemli bir katkıda bulunur. HomeAway’de bir ev sahibi olarak, misafirlerinizi gözden geçirmeli ve misafirlerinizi mümkün olduğunca olumlu yorumlar bırakmaya teşvik etmelisiniz.

HomeAway Hesabımı Sildikten Sonra Yeniden Etkinleştirebilir Miyim?

Hayır. Bir hesap devre dışı bırakıldıktan sonra, yeniden etkinleştirilemez.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top