Airbnb Tr : Karşılaşacağınız En Büyük 6 Sorun

airbnb ev sahibliği

Airbnb Tr : Karşılaşabileceğiniz 6 Sorun ve Öneriler

Evimi kiraya vermek istiyorum ve yüksek kazanç elde etmek istiyorum dediniz. Araştırmalarınız sonucunda evinizi kısa süreli Airbnb ile kiralayabileceğinizi öğrendiniz ve Airbnb Tr ev sahibi olmaya mı karar verdiniz? – Harika! Dünyanın her yerinden gelen mükemmel insanlarla tanışmak, şehrinizin sırlarını yeni gelenlerle paylaşmak ve aynı zamanda biraz da para kazanmak için harika bir yol!

Airbnb Ev Sahibi Missafir Evimi Kiralamak İstiyorum
Missafir sizin yerinize ev sahipliği yaparak konuklarınızı ağırlar

Airbnb Tr ile ev sahibi olmak için birkaç püf nokta vardır. Güzel fotoğraflar, iyi dekorasyon, temizlik gibi.. Bunları doğru şekilde yönetebilirseniz iyi bir Airbnb Tr profiline sahip olabilirsiniz.  “Airbnb’ nin hiç zorluğu yok mu?” diyebilirsiniz. Airbnb’yi yönetmenin de kendine göre zorlukları var tabii ki. Kirli çarşafları temizlemekten fiyatlandırma ve tanışmaya kadar birçok sorun ev sahibi olmanın bir parçasıdır. Kiralık daire sahibi iken yönetim ile ilgili karşılaşacağınız bazı sorunlar bunlardır:

I. Tanışma ve Karşılama

İnsanlar uzak mesafelerdeki yeni bir şehre seyahat ettiğinde rötar kaçınılmaz bir durumdur. Ulaşım gecikmeleri, seyir sorunları ve dil engelleri; ev sahibi için misafirleri saatler boyunca beklemek anlamına gelebilir. Sinir bozucu ve verimsiz olan bu durum muhtemelen işinize ve sosyal taahhütlerinize zarar verecektir. Aynı şekilde misafirlerinizi karşılamak için geciktiğiniz takdirde, kötü bir ilk izlenimi silmek için uğraşmak durumunda kalırsınız. Daha da kötüsü, birden fazla mülke ev sahipliği yapıyorsanız, her misafir ile tanışmanız yalnızca bir lojistik kabus değil aynı zamanda fiziksel bir imkansızlık doğurabilir.

II. Airbnb Tr Koruma ve Güvenlik

Airbnb Ev Sahibi Missafir Evimi Kirala İstanbul Türkiye
Missafir, Airbnb, Booking, Homeaway, Tripadvisor, Agoda gibi platformlar aracılığı ile evinizi tüm dünyada konuklara açar ve gelecek konukları özenle seçerek güvenli konuk ağırlamayı sağlar.

Airbnb Tr sırasında konuk ağırlarken rahat hissetmeniz önemlidir. Bu nedenle misafir tercihinizde seçici olmak her iki taraf için de keyifli bir konaklamanın anahtarıdır. Sorumlu ve güvenilir insanları bularak ve sorun yaşatan insanlardan kaçınarak sorunları en aza indirirsiniz. Airbnb (website) yönetimi söz konusu olduğunda güvenlik en kritik konulardan biridir. Bu yüzden misafirleri güvende tutmak için zaman ayırmanız gereklidir.

III. Hasarlar ve Tamirler

Hasar ve tamir problemleri genellikle pahalı, zaman alıcı ve iyi yönetilmediği takdirde siz ve misafirleriniz arasında gerginliği arttırabilecek bir konudur. Kırık ampuller ve hatalı wi-fi gibi küçük aksaklıklardan sel ve yangına kadar pek çok sorunu çözmek ve bunun için ulaşılabilir olmak sizin sorumluluğunuzdur. Hasarlar ve onarımlar genellikle zaman açısından hassastır ve acil bir müdahale gerektirir. Bu nedenle bu tarz problemler günlük iş rutininizi bozar ve paraya mal olur.

IV. Airbnb Tr : Anahtar Değişimi

Yolcular, yorucu ve stresli seyahatlerinden sonra karmaşık anahtar teslim süreçleri ile karşılaşmak istemezler. Alternatif olarak sadece paspasın altına bir anahtar bırakmak hem siz hem de misafiriniz için ciddi bir güvenlik riski oluşturur. Bu nedenle anahtar değişimleri Airbnb TR ev sahipleri için en büyük baş ağrısı olabilir. Bu da zaman alıcı, koordine olmayan bir buluşma ve tanışma ile sonuçlanabilir.

V. Airbnb Tr : 7/24 Destek

İş yerindeki bir toplantının ortasında kayıp turistlerden bir çağrı almaktan mutlu olur musunuz? Ya da daha da kötüsü sabah saat 3’te misafirleriniz bardan eve dönüş yolunu bulamayınca uyanmak ister misiniz? Rezervasyon sırasında ortaya çıkabilecek sorunları gidermek için hazır bulunmanız ve misafirlerinize günün her saatinde yanıt verebilmeniz gerekmektedir.

VI. Temizlik ve Nevresim Takımı

Missafir Airbnb Ev Sahibi İstanbul Türkiye Evimi Kirala
Missafir, evinizi Airbnb, Booking, Homeaway, Tripadvisor, Agoda gibi platformlarda tüm dünyada konuklara açar ve tüm sorunlarla sizin yerinize ilgilenir.

Airbnb Tr kullanırken konuklarınız için temiz bir ev bırakmanız bir ihtiyaçtır ve bunu daha da öteye taşımanız gereklidir. Banyolarınız lekesiz değilse çarşaflar yeni yıkanmamış ise ve yiyecekler dolaplarınızda çürümeye bırakılmışsa, misafirleriniz bu durumu fark edecektir. Sizinle iyi geçinerek konaklama tadını çıkarmalarının yanı sıra yüksek bir temizlik standardı sağlamanızdaki başarısızlık büyük olasılıkla yorumlarda olumsuz etki yaratacaktır ve bir Airbnb Tr mülk sahibi olarak itibarınıza zarar verecektir. Aynı zamanda misafirlerinizin olumsuz yorumlarına neden olacak ve sizi geri plana düşürecektir. Airbnb ev sahibi olarak ne kadar olumlu yorum alırsanız eviniz o kadar değerli hale gelir.

Yukarıdaki koşulları eksiksiz bir şekilde sağlamak ile birlikte birkaç kriteri daha sağladığınızda  Airbnb Süper Ev Sahibi olabilir ve daha fazla gelir elde etme şansı elde edebilirsiniz.

Yukarıdakilerin sorunların hiçbiri için endişelenmenize gerek yok çünkü “Missafir” burada. Bütün bunları sizin için yönetebiliriz ve sizin huzur içinde kazanç elde etmenizi sağlayabiliriz.

Evim ne kadara kiralanır diye düşünüyorsanız, evinizin daha faza gelir getirme potansiyelini gerçekleştirebilirsiniz. ‘Teklif Al’ formunu doldurun ve evinizin size ne kadar para kazandıracağını görün!

Tartışmaya Katıl

2 thoughts on “Airbnb Tr : Karşılaşacağınız En Büyük 6 Sorun”

 • HARUN

  Elinize sağlık. Çok yararlı bir makale olmuş !

  Reply
 • Petunia

  Hi, very nice website, cheers!

  Reply
 • Emrah basaran

  Güzel

  Reply

Compare listings

Karşılaştırmak