Airbnb İstanbul – Evlere Farklı Bir Bakış Açısı

airbnb ev sahibi olmak

Airbnb İstanbul evlerinde konaklamak sıra dışı bir deneyim olmakla beraber mükemmel hizmet ve bütçenize uygun bir tatil imkanı sunar. Tatilinizde konaklama için Airbnb kullanmak artık çok yaygınlaşmış durumda.

Second Measure’ın verilerine göre, Airbnb’nin genel kazancı 2018 yılında %30 artış göstererek yaklaşık 3 milyar dolara ulaştı. Gelecek yıl halka açılması beklenen şirketin değeri şu anda 38 milyar dolara civarlarında.

Airbnb, İstanbul’un Her Yerinde

Airbnb Türkiye 2010 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Airbnb istanbul da 76 ev ile başlayan kiralama yolculuğu bugün 40375 eve yükselmiştir. İstanbul’da şu anda toplam 8899 Airbnb giriş yapmış ev sahibi bulunmaktadır. 2014 yılında ivme kazanan büyüme, bugün en hızlı hale gelmiştir.  Airbnb’nin Türkiye girmesinden bu yana yıllık ortalama büyümesi %23’tür.   Şu an sadece İstanbul’da 19779 ev ilanı bulunmaktadır.

Airbnb, internet üzerinden evinizi kiralayabildiğiniz ya da kısa/orta vadeli konaklayabileceğiniz evler bulmak için çok kullanışlı bir platformdur. Kiralık ev arıyorsanız İstanbul’un her köşesinde ev bulmanız mümkün.  Bu evleri, kalacağınız kişi sayısına, konumuna, bütçenize ve daha bir çok isteğinize göre seçebiliyorsunuz.

Airbnb İstanbul için örnek verecek olursak: İstanbul’un en popüler semtlerinden biri olan Kadıköy, eğlence mekanlarının ve gezilip görülecek yerlerin çok olduğu bir semttir. Kadıköy’ün özellikle merkezinde oturmak istiyorsanız, kiralık veya satılık ev bulmanız çok zor ama Airbnb konut paylaşım ve ev kiralama şeklinde organize olan ana faaliyet alanının yanına, 2018’de butik otelleri de eklemişti. Şirket Mart 2019’da ise son dakika otel odası kiralama web sitesi HotelTonight’ı da satın alarak klasik otel piyasasında yer aldı. Airbnb İstanbul üzerinden birçok günlük kiralık ev bulabilirsiniz.

airbnb istanbul airbnb plus missafirturkey

Airbnb İstanbul da Neden Tercih Ediliyor ?

Airbnb Türkiye pazarında gün geçtikçe büyüyen bir şirket. İnsanların bu platformu tercih etmesinin sebebi aslında çok basit. Eğer bir eviniz var ve bu evden maksimum kazanç sağlamak istiyorsanız Airbnb istanbul ile sabit bir gelirden ziyade günlük fiyatlandırarak verebileceğiniz  bir ev, gelirinizi birkaç katına çıkaracaktır. Ya da kısa süreliğine ev kiralamak isteyen birisiyseniz, temiz ve rahat diye otellerde kalmayı tercih etmek yerine temiz, rahat,  kendinizi evinizde hissedeceğiniz hem de otellerden çok daha ucuz olan bu evler ilginizi çekecektir.

airbnb istanbul airbnb plus missafirturkey

Airbnb İstanbul Evlerinden Beklentileriniz Nelerdir? 

Kısa süreli şehir dışı seyahatlerinizde ya da gezmek, görmek, tatil yapmak için kalacağınız yerleri neye göre belirliyorsunuz ? Tabi ki, arzu edeceğiniz ilk şey temizlik. Kalacağınız Airbnb İstanbul evinin olmazsa olmaz ilk şartı bu olacaktır büyük ihtimalle. Diğer koşulların ise önceliği kişinden kişiye değişebilir ama genel olarak herkesin istediği ortak koşullar şunlardır : Kalacağınız yerin gideceğiniz yere olan konumu, konaklama yapacağınız yerin fiyatı, rahatlığı, internet bağlantısı ve daha bir çok şey.

Teknolojinin gelişmesiyle çeşitlilik arttı ve bu çeşitlilik insanları farklılaşmaya zorladı ve bu farklılaşma sayesinde de kişiye özel hizmet imkanları gelişti. Bu sayede tercih edebileceğimiz birçok seçenek ortaya çıktı. Artık, ev ortamında kalabileceğiniz, istediğiniz şekilde karşılanacağınız, bütün isteklerinizi karşılayan, bütçenize uygun evler bulunmakta.  Hatta 5 yıldız bir otel konforunda olan, Airbnb plus onaylı evler bile var. Bu evler,  kişisel karakteri olan Airbnb istanbul için özel tasarlanmış, her isteğinizi karşılayan ve puanı 4.8 den yüksek olan Airbnb süper ev sahibi ev sahiplerini kapsar. Eğer bu evlerde kalmak istiyorsanız yukarıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz ama benim evim de plus bir ev olsun ve daha fazla gelir elde etmeyi hedefliyorsanız size yardımcı olabiliriz. Missafir’in ev dekorasyon ekibine evinizi bırakabilirsiniz. Sizin için en uygun ve en ideal tasarımlarla, kolay ve hızlı bir şekilde istediğinizi gerçekleştireceklerdir. Şimdi sizde Missafir ile kira gelirinizi minimum 2 kat artırmak için “Teklif Al” formumuzu doldurun.

Airbnb İstanbul Nedir?

Airbnb İstanbul, internet üzerinden İstanbul’daki evlerinizi kiralayabildiğiniz ya da kısa/orta vadeli konaklayabileceğiniz evler bulmak için çok kullanışlı bir platformdur.

Airbnb İstanbul’da Kaç Ev Var?

Airbnb Türkiye 2010 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Airbnb istanbul da 76 ev ile başlayan kiralama yolculuğu İstanbul’da şu anda toplam 18 binin üzerinde Airbnb giriş yapmış ev sahibi bulunmaktadır.

Airbnb İstanbul’da Doluluk Oranları Nedir?

Airbnb İstanbul’da doluluk oranları Ekim-Mart arasın %30′ larda seyrederken bu rakamlar Nisan/Eylül arasında %80′ lere kadar çıkabilmektedir.

Airbnb İstanbul için Evimi Nasıl Profesyonel Bir Şekilde Dekore Edebilirim?

Missafir’in ev dekorasyon ekibine evinizi bırakabilirsiniz. Sizin için en uygun ve en ideal tasarımlarla, kolay ve hızlı bir şekilde istediğinizi gerçekleştireceklerdir!

0 thoughts on “Airbnb İstanbul – Evlere Farklı Bir Bakış Açısı”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top