Airbnb Profesyonel Fotoğraf Çekmek İçin 7 İpucu

Airbnb Profesyonel Fotoğraf Çekmek İçin 7 İpucu

Fotoğraflar belki de evinizin Airbnb’deki ilanınızın en önemli unsurdur. Bu görseller evinize hayat verir ve potansiyel konuklarınız için belirleyici bir faktör olabilir. Sizlerde Airbnb profesyonel fotoğraf çekerek talebinizi artırabilirsiniz. Airbn’de listeleme yapmadan önce size bazı ipuçları:

1. Doğal ve Temiz

Airbnb profesyonel fotoğraf için dikkat etmeniz gereken ilk şey evinizin olabildiğince doğal ve temiz görünmesini sağlamaktır. Bu görünümü sağlamak için Missafir‘den profesyonel destek alabilirsiniz ancak özet bir şekilde: yatak örtüleriniz düzenleyin, bulaşıkları yıkayın ve etrafı süpürün ve silin.

2. İyi Donanımlar Edinin

Akıllı telefonunuzdaki kamera iyi bir fotoğraf için yeterli olacaktır ancak profesyonel bir kamera ile çekim yapabiliyorsanız farkı göreceksiniz. Aslında Airbnb, pek çok şehirde ev sahipleri ve profesyonel fotoğrafçıları ücretsiz bir şekilde buluşturmaktadır. Evinizin bulunduğu yere ve kaydınıza bağlı olarak bu hizmetten ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

3. Işıklandırmaya Dikkat Edin

Doğal ışık fotoğraf çekimi için en iyi şartları sunar. Bu nedenle fotoğraf çekiminizi gün ışığında yapmaya özen gösterin. Airbnb’de evinizin kirli ve karanlıktan ziyade aydınlık ve samimi görünmesini istiyorsanız bu önerimizi dikkate almalısınız.

Missafir, Airbnb profesyonel fotoğraf hizmeti ile evinizin değerini artırır

4. Airbnb Profesyonel Fotoğraf İçin Odak

Görsellik oldukça önemli bir nokta olsa da Airbnb’de bulunan pikselli fotoğrafların sayısı sizi çok şaşırtacak. Unutmayın! Düşük kaliteli fotoğraflar ev sahibinin fotoğraf çekimine yeterli zamanı ve çabayı harcamadığını göstermektedir. Bu durum da misafirlere kalitesiz hizmet alabilecekleri sinyali verecektir. Misafirlerinize profesyonel bir Airbnb Ev Sahibi standartlarında olduğunuz hissiyatını verecek yüksek çözünürlüklü fotoğraflar kullanın.

5. İç Mekanla Sınırlı Kalmayın

Bahçe, teras veya bir balkonunuz varsa bunları fotoğraflarınızda göstermeyi ihmal etmeyin. Benzer şekilde evinizin göz alıcı bir manzarası varsa bunu galerinize eklemeyi unutmayın.  Airbnb profesyonel fotoğraf çekmek için en iyi ışığı yakalamayı bekleyin.

6. Detaylara Önem Gösterin

Her oda için yapılacak geniş çekimler Airbnb’yi inceleyenlerin mekanla ilgili genel bir fikir edinmesine yardımcı olmaktadır. Ancak insanlar çoğu zaman küçük detaylara takılır. Bu nedenle farklı ve dikkat çekici olduğunu düşündüğünüz noktaların detaylı çekimini yapmanız misafirlerinizi etkilemenizi sağlayabilir.

7. Fotoğraflarınızı Kişiselleştirin

Fotoğraflarınızı şık ve profesyonel hale getirmeye çalışırken evinizin karakteristliğini kaybetmesine izin vermeyin. Airbnb’yi cazip kılan şeylerden biri de ilginç ve güzel evlerdir, sizinkinin sıkıcı bir otel gibi görünmesine müsaade etmeyin.

missafir airbnb profesyonel fotograf hizmeti
‘Teklif Al’ sayfamızdan hemen Airbnb profesyonel fotoğraf hizmeti alabilirsiniz

Bunları yaptıktan sonra Airbnb Ev Sahipliği için hazırsınız. Ancak son olarak dikkat etmeniz gereken bir şey var. Airbnb’ye yükleyebileceğiniz fotoğraf sayısı ile ilgili bir sınır yoktur ancak bize göre en iyi sayı 15’tir. İlk bakıştan sonra çok az kişi 5 fotoğraftan fazlasını inceleyecektir. Bu nedenle evinizin görsellerini iyi bir şekilde sunmak için için sınırlı en iyi fotoğraflarınızı eklemelisiniz.

Şimdi sizde Airbnb ile evimi kiraya vermek istiyorum diyorsanız kiraya vermek  ve bundan yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız hemen ‘Teklif Al’ sayfamızdaki formu doldurarak, evinizin size ne kadar kazanç sağşayacağını görün!

img

Mehmet Yüksel

  Benzer Haberler

  Evimi Nasıl Kiraya Verebilirim ?

  Düzenli bir gelir kaynağının olmasını isteyen insanların ilk başvurdukları yöntem ev...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  Airbnb İstanbul Evlerine Farklı Bir Bakış Açısı Getirdi

  Airbnb İstanbul evlerinde konaklamak sıra dışı bir deneyim olmakla beraber mükemmel hizmet ve...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  Misafir Olmak: Uzun Yaşamanın Formülü

  Dünyanın neresine giderseniz gidin misafir ağırlamanın farklı da olsa  gelenekselleşmiş...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  0 thoughts on “Airbnb Profesyonel Fotoğraf Çekmek İçin 7 İpucu”

  • Ahmet Emir Öztürk

   Aralık 17, 2018, 10:39 am

   Başarılı bir çalışma olmuş. Özellikle 3, 4 ve 7. maddeler ilgi çekici.

   Cevapla
  • Semra

   Aralık 20, 2018, 11:40 am

   Oldukça bilgilendirici olmuş teşekkürler!!

   Cevapla

  Yazıya yorum yapın