Airbnb Güvenli mi?

Airbnb Güvenli Mi Airbnb Deneyim

Airbnb ile Konaklamak Güvenli midir?

Bu yazımızda Airbnb güvenli mi sorusuyla birlikte Airbnb ile ilgili genel endişelerin ve çözümlerin neler olabileceği gibi konulara da değineceğiz.

Daha fazla Airbnb güvenli midir diye düşünüp zaman kaybetmek yerine boş duran evlerinizi kısa dönem kiralayarak onlardan ek gelir elde etmek mi istiyorsunuz? Ya da bir gün her şeyden uzaklaşıp bir tatile çıkmak istediniz ve evinizi nasıl değerlendirebileceğinizle ilgili çözümler ararken Airbnb’ye  rastladınız. Doğal olarak evinizin güvenliği hakkında endişeleriniz var ve acaba günlük mü kiralanacak, eşyalarım zarar görür mü veya ödeme alma konusunda sıkıntı yaşar mıyım gibi konularda soru işaretleriniz var.

Güvenilir olmayan birçok platform sebebiyle ev sahipleri mağdur oluyor ve bu olaylar, kısa dönem kiralama konusunda insanlar için olumsuz bir izlenim yaratabiliyor. İster istemez insanların aklına Airbnb güvenli mi sorusu geliyor. Ancak dünyanın her yerinde kullanılan Airbnb, uluslararası bir platform olduğu için bu tarz problemlerin yaşanmaması için birçok önlem alarak hem ev sahiplerini hem de misafirlerini memnun etmeyi amaçlıyor. Kullanıcıları için, herkesi kontrol edip, bu kişilerin güvenilir olup olmadığını garanti edemez. Airbnb, temasa geçtiğiniz kullanıcının güvenilir olup olmadığını, kendiniz bazı kriterler(değerlendirmeler) ile karar verdiği için Airbnb platform olarak tamamen güvenlidir. 

Airbnb deneyimi  yaşayan insanların sayısı günden güne artsa da eğer bu deneyimi kendiniz yaşamadıysanız veya çevreden Airbnb’yle ilgili çok fazla duyum almadıysanız Airbnb güvenli mi diye endişelerinizin olması çok normal. Doğru yerdesiniz, yazımızı okumaya devam edin.

Airbnb Güvenli Mi Airbnb Türkiye

Airbnb Güvenli Mi Sorusuna Aldığımız Önlemler

Airbnb güvenli mi gibi oluşan soruları en aza indirmek için sistemli çalışan bir platformdur. Evinizde kalmak isteyen kişiler, rezervasyon yapmadan önce bu sisteme kimlikleriyle Airbnb Türkiye‘ye kayıt olur ve profil bilgilerini sisteme yüklerler. Fakat tabii ki Airbnb giriş esnasında dikkat edilmesi gereken unsurlar var. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde sorunsuz bir şekilde Airbnb kullanıcısı olabilirsiniz.  Missafir  ekibi olarak, bu kişilerin profillerini ve önceki ev sahiplerinden aldıkları yorumları sizin için detaylı bir incelemeden geçiriyoruz.

Misafirlerin evlerinizde daha huzurlu ve kendi evleri gibi hissedebilmeleri için günlük kiralama yapmıyoruz.  Biliyoruz ki bir ev dört duvar ve kalacak bir yerden çok daha fazlasıdır. Evinizde kalacak kişilerin de evinize, sizin kadar değer vermesini istiyoruz. Bu sebeple evinizi 3 günden az bir süreye kiralamayacağımızdan ve evinizde konaklayacak misafirlerin belirli kriterlerden geçtiğinden emin olabilirsiniz.

Yazılı olarak belirleyeceğiniz kurallar ile evinizde konaklayacak misafirleri, evinizin düzeni ve kuralları hakkında bilgilendirebilirsiniz. Airbnb ev sahipliği sırasında karşılabileceğiniz sorunlar da yok değil tabii ki. Fakat bunları bilmek ve bunlar için önlem almak sizin elinizde.  Ayrıca Airbnb, herhangi bir hasar veya çalınma durumu için 1 milyon $ “Airbnb Ev Sahibi Garantisi” ile evinizi güvence altına alıyor.

Ev sahibi olarak sizi en çok endişelendirecek konulardan bir diğeri; misafirlerin ücreti ödememeleri ve vergilendirme konularıdır. En çok aldığımız Airbnb güvenli mi sorusu buradan geliyor. Misafirlerinizin evinize girdikleri an, ödemeniz Airbnb platformu üzerinden doğrudan size aktarılmaktadır. Bu konuda hiç endişe yapmadan evinizi kiralamanızın tadını çıkarabilirsiniz. Vergilendirme ile ilgili ise bilgi almak istiyorsanız ve “Airbnb vergi sistemi nasıl işliyor?” sorusuna cevap bulmak istiyorsanız, blogumuzu okuyabilirsiniz.

Airbnb Güvenli Mi Missafir Türkiye Kısa Dönem Kiralama

Missafir İletişim Desteği

Süreç içinde, resmi tatiller ve hafta sonu dahil, her türlü destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Airbnb ev sahibine ulaşamıyorum  gibi bir derdiniz olmasın, Missafir ve Airbnb iletişim 7/24 yanınızda!

En güzel anlarınızın yaşandığı, sevdiklerinizle huzur bulduğunuz ve hayatınızdan izler taşıyan bir yaşam alanı… Missafir ekibi olarak evinizin sizin için ne kadar özel olduğunun farkındayız. Bu sebeple size güzel bir Airbnb deneyimi  yaşatırken misafirlerinize de güzel bir hizmet sunmak istiyoruz.

Airbnb güvenli mi konusundaki bu yazımızdan sonra, umarız ki endişelerinizi giderebilmişizdir. Güvenli bir platform olan Airbnb aracılığıyla, gittiğiniz yerlerde gönül rahatlığıyla konaklayabilir veya yokluğunuzda evinizi misafirlere kiralayarak kazanç elde edebilirsiniz.

Unutmadan! “Airbnb yasal mı?” sorusunun cevabını diğer blog yazımızda bulabilirsiniz.

Şimdi, siz de Airbnb ile evimi kısa süreli kiraya vermek istiyorum diyorsanız, hemen sayfamızdaki formu doldurarak, evinizden ne kadar kazanç elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz!

Airbnb ile Konaklamak Güvenilir mi?

Airbnb, uluslararası bir platform olduğu ve bu tarz problemlerin yaşanmaması için birçok önlem alarak hem ev sahiplerini hem de misafirlerini memnun etmeyi amaçlıyor. Airbnb uygulaması sayesinde kiralık evlerle alakalı yorum ve puanları görebilir ve güvenli bir tercih yapabilirsiniz. Bu yüzden Airbnb platform olarak tamamen güvenlidir.

Airbnb Ev Sahibi Garantisi Var mı?

Evet. Airbnb, herhangi bir hasar veya çalınma durumu için 1 milyon $ “Airbnb Ev Sahibi Garantisi” ile evinizi güvence altına alıyor.

Misafirlerim Ücretini Ödemezse Ne olur?

Misafirlerinizin evinize girdikleri an, ödemeniz Airbnb platformu üzerinden doğrudan size aktarılmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top