Airbnb Hesap Silme Hakkında En Güncel Bilgiler

Airbnb Hesap Silme Hakkında En Güncel Bilgiler

Airbnb Hesap Silme İçin Gerekli Bilgiler

Airbnb, misafir veya ev sahibi olarak en aktif kullanılan platformlardan biridir. Bazı sebeplerle, Airbnb hesap silme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, izlenmesi gereken yolları bilmenizde fayda var. Airbnb hesap silme işlemini gerçekleştirmek için bu yollar nelermiş gelin birlikte bakalım!

Neden Airbnb Hesap Silme İşlemine İhtiyaç Duyuluyor?

İlk olarak, insanların neden hesaplarını silmek istediklerine değinmek istiyoruz. Birçok kişi adresi, telefon numarası veya parolasını değiştirmek istediğinde hesabını siliyor. Oysaki böyle bir yol yerine, yeni bilgilerinizi güncellemeyi seçebilirsiniz. Örneğin, Airbnb telefon numarası değiştirme işleminiz için profil bilgilerinden güncelleme yapabilir ve yeni numaranızı doğrulayabilirsiniz.

Eğer birden fazla Airbnb hesabınız varsa, bir tanesini seçip diğer hesabınızı kapatmak Airbnb’nin önerileri arasında. Çünkü iki hesabınızı birleştirmeniz Airbnb için mümkün değil. Böylece tek hesabı daha kolay yönetebilecek ve olası karışıklıklardan kurtulmuş olacaksınız.

Airbnb hesap silme Airbnb iletişim Missafir

Yaşanılan problemler ve önlemler hakkında bilgi alırsanız belki de hesabınızı silmeden sorununuz için çözüm bulabilirsiniz. Çünkü, Airbnb hesap silme işlemlerine bakıldığında, Airbnb şikayet sebebinin ön planda olduğu görülüyor. Bizim önerimiz, misafiriniz veya ev sahibinizle ilgili bir problem yaşadığınızda o kişiyle iletişime geçmeniz. Eğer bu mümkün görünmüyorsa, Airbnb iletişim kanallarını kullanarak çözüm için destek alabilirsiniz. Burada küçük bir hatırlatma yapmakta fayda var: Süreç içinde, resmi tatiller ve hafta sonu dahil, her türlü destek için Missafir ile iletişime geçebilirsiniz. Biz hem Airbnb ev sahibi hem de misafirler için her an iletişim desteği sağlıyoruz. Missafir ekibi, 7/24 yanınızda!

Hesap Silme İşlemi İçin Yapılması Gerekenler

Airbnb hesap silme yerine dondurabilirsiniz. Bu işlem için, ‘Hesap’ kısmından ‘Hesabımı devre dışı bırak’ seçeneğini seçerek hesabınızı kapatabilirsiniz. Airbnb giriş işleminden sonra bu adımı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun sonucunda, tüm rezervasyonlarınız iptal edilecek, profiliniz ve kayıtlarınız gizlenecektir. Dilediğinizde hesabınızı tekrar aktifleştirebilmeniz için ise hesap bilgileriniz saklanacaktır.

Eğer hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, Airbnb iletişim desteğiyle bu adımı gerçekleştirebilirsiniz. Airbnb desteğiyle, kimlik bilgileriniz doğrulandıktan sonra, hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Bu doğrulamanın yapılması tamamen hesabınızı diğer kişilerden koruma amaçlıdır. Kimlik bilgilerinizi doğrulayarak hesabınızı ancak siz silebilirsiniz. Sizin de kişisel bilgilerinizi güvenlik tedbiri için kimseyle paylaşmamanızı öneririz. Çünkü, Airbnb hesap silme işleminin geri dönüşü yoktur, hesabınızı sildikten sonra hesabınıza tekrar erişim sağlayamazsınız.

Airbnb hesap silme Airbnb Missafir

Bu yazımızın da sonuna geldik… Artık Airbnb hesap silme nasıl yapılır biliyorsunuz. Daha fazla bilgi için Airbnb’nin destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sizi uğraştırmadan halledilebilecek bu işlemler gözünü hiç korkutmasın. İstediğinizde hesabınızı aktifleştirebilir istediğinizde de silebilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde! Bazı aksilikler yaşadıysanız ve işin içinden çıkamıyorsanız da Airbnb iletişim desteği için bize ulaşmanız yeterli.

Tüm bu bilgilendirmeden sonra, bir hesap açarak ev sahibi veya misafir olarak güzel bir Airbnb deneyimi yaşamanızı öneriyoruz. Şimdi siz de Airbnb ile evimi kısa süreli kiraya vermek istiyorum diyorsanız, hemen ‘Teklif Al’ sayfamızdaki formu doldurarak, evinizden ne kadar kazanç elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz!

Airbnb Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Airbnb hesabınızı silmek yerine dondurabilirsiniz. Bu işlem için, ‘Hesap’ kısmından ‘Hesabımı devre dışı bırak’ seçeneğini seçerek hesabınızı kapatabilirsiniz. Dilediğinizde hesabınızı tekrar aktifleştirebilmeniz için ise hesap bilgileriniz saklanacaktır.

Birden Fazla Airbnb Hesabı Kullanabilir miyim?

Eğer birden fazla Airbnb hesabınız varsa, bir tanesini seçip diğer hesabınızı kapatmak Airbnb’nin önerileri arasında. Çünkü iki hesabınızı birleştirmeniz Airbnb için mümkün değil. Böylece tek hesabı daha kolay yönetebilecek ve olası karışıklıklardan kurtulmuş olacaksınız.

Airbnb Hesabımı Dondurarak Değil Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirim?

Eğer Airbnb hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, Airbnb iletişim desteğiyle bu adımı gerçekleştirebilirsiniz. Airbnb desteğiyle, kimlik bilgileriniz doğrulandıktan sonra, hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Hesabımı Kalıcı Olarak Sildikten Sonra Yeniden Açabilir miyim?

Airbnb hesap silme işleminin geri dönüşü yoktur, hesabınızı sildikten sonra hesabınıza tekrar erişim sağlayamazsınız.

img

Yunus Emre Yüksel

Benzer Haberler

Kısa Dönem Kiralık Daire ve Villa Yönetiminin Önemli Noktaları

Kısa dönem ev kiralama sektörü büyük bir hızla büyüyor. Bu süreçte misafirlere...

Okumaya Devam..
- Halide Dönmez

Rakamlarla Missafir’in 2021 Yılı!

Dünya genelinde zorlu geçen 2020 yılının ardından 2021’i yaralarımızı sararak, umudumuzu...

Okumaya Devam..
- Halide Dönmez

Kısa Dönem Kiralık Ev İlanlarında Profesyonel Fotoğraf Kullanımı

Alternatif konaklama sektörünün her geçen gün büyümesiyle birlikte rekabet de bir o kadar...

Okumaya Devam..
- Halide Dönmez

2 thoughts on “Airbnb Hesap Silme Hakkında En Güncel Bilgiler”

 • nebirs1234

  Mayıs 13, 2020, 8:13 pm

  Bu hesabı silmək istəyirəm nolar silin

  Cevapla
  • Yunus Emre Yüksel

   Haziran 13, 2020, 2:06 pm

   Lütfen blog yazısındaki adımları takip ediniz.

   Cevapla
 • Yagmur

  Ekim 11, 2020, 8:13 am

  Hesabımı devre dışı bıraktıktan sonra nasıl geri alabilirim?

  Cevapla

Yazıya yorum yapın