Airbnb Hesap Silme Hakkında En Güncel Bilgiler

Airbnb Hesap Silme Hakkında En Güncel Bilgiler

Airbnb, misafir veya ev sahibi olarak en aktif kullanılan platformlardan biridir. Bazı sebeplerle, Airbnb hesap silme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, izlenmesi gereken yolları bilmenizde fayda var. Airbnb hesap silme işlemini gerçekleştirmek için bu yollar nelermiş gelin birlikte bakalım!

Neden Airbnb Hesap Silme İşlemine İhtiyaç Duyuluyor?

İlk olarak, insanların neden hesaplarını silmek istediklerine değinmek istiyoruz. Birçok kişi adresi, telefon numarası veya parolasını değiştirmek istediğinde hesabını siliyor. Oysaki böyle bir yol yerine, yeni bilgilerinizi güncellemeyi seçebilirsiniz. Örneğin, Airbnb telefon numarası değiştirme işleminiz için profil bilgilerinden güncelleme yapabilir ve yeni numaranızı doğrulayabilirsiniz.

Eğer birden fazla Airbnb hesabınız varsa, bir tanesini seçip diğer hesabınızı kapatmak Airbnb’nin önerileri arasında. Çünkü iki hesabınızı birleştirmeniz Airbnb için mümkün değil. Böylece tek hesabı daha kolay yönetebilecek ve olası karışıklıklardan kurtulmuş olacaksınız.

Airbnb hesap silme Airbnb iletişim Missafir

Yaşanılan problemler ve önlemler hakkında bilgi alırsanız belki de hesabınızı silmeden sorununuz için çözüm bulabilirsiniz. Çünkü, Airbnb hesap silme işlemlerine bakıldığında, Airbnb şikayet sebebinin ön planda olduğu görülüyor. Bizim önerimiz, misafiriniz veya ev sahibinizle ilgili bir problem yaşadığınızda o kişiyle iletişime geçmeniz. Eğer bu mümkün görünmüyorsa, Airbnb iletişim kanallarını kullanarak çözüm için destek alabilirsiniz. Burada küçük bir hatırlatma yapmakta fayda var: Süreç içinde, resmi tatiller ve hafta sonu dahil, her türlü destek için Missafir ile iletişime geçebilirsiniz. Biz hem Airbnb ev sahibi hem de misafirler için her an iletişim desteği sağlıyoruz. Missafir ekibi, 7/24 yanınızda!

Airbnb Hesap Silme İşlemi İçin Yapılması Gerekenler

Hesabınızı silmek yerine dondurabilirsiniz. Bu işlem için, ‘Hesap’ kısmından ‘Hesabımı devre dışı bırak’ seçeneğini seçerek hesabınızı kapatabilirsiniz. Airbnb giriş işleminden sonra bu adımı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun sonucunda, tüm rezervasyonlarınız iptal edilecek, profiliniz ve kayıtlarınız gizlenecektir. Dilediğinizde hesabınızı tekrar aktifleştirebilmeniz için ise hesap bilgileriniz saklanacaktır.

Eğer hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, Airbnb iletişim desteğiyle bu adımı gerçekleştirebilirsiniz. Airbnb desteğiyle, kimlik bilgileriniz doğrulandıktan sonra, hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Bu doğrulamanın yapılması tamamen hesabınızı diğer kişilerden koruma amaçlıdır. Kimlik bilgilerinizi doğrulayarak hesabınızı ancak siz silebilirsiniz. Sizin de kişisel bilgilerinizi güvenlik tedbiri için kimseyle paylaşmamanızı öneririz. Çünkü, Airbnb hesap silme işleminin geri dönüşü yoktur, hesabınızı sildikten sonra hesabınıza tekrar erişim sağlayamazsınız.

Airbnb hesap silme Airbnb Missafir

Bu yazımızın da sonuna geldik… Artık hesabınızı nasıl devre dışı bırakabileceğinizi veya silebileceğinizi biliyorsunuz. Sizi uğraştırmadan halledilebilecek bu işlemler gözünü hiç korkutmasın. İstediğinizde hesabınızı aktifleştirebilir istediğinizde de silebilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde!

Tüm bu bilgilendirmeden sonra, bir hesap açarak ev sahibi veya misafir olarak güzel bir Airbnb deneyimi yaşamanızı öneriyoruz. Şimdi siz de Airbnb ile evimi kiraya vermek istiyorum diyorsanız, hemen ‘Teklif Al’ sayfamızdaki formu doldurarak, evinizden ne kadar kazanç elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz!

img

admin

  Benzer Haberler

  Airbnb Süper Ev Sahibi Nedir? Nasıl Olunur? : Airbnb Türkiye

  Kısa dönemli ev kiralama sitelerine her ay binlerce ev sahibi veya kullanıcı kaydolmaktadır....

  Okumaya Devam..
  - admin

  Bayram Tatili için İstanbul’da Kalacaklara Öneriler

  Bayram tatili giderek yaklaşıyor. Kimileri kendini Ege kıyılarına kimileri ise yurt dışına...

  Okumaya Devam..
  - admin

  Kiralık Daire Bulmanın Püf Noktaları Nedir?

  Gelişmekte olan gayrimenkul sektörünün getirdiği rekabet ile birlikte, insanlar evlerini...

  Okumaya Devam..
  - admin

  Yazıya yorum yapın