Kısa Dönem Kiralık Daire ve Villa Yönetiminin Önemli Noktaları

kısa dönem kiralık daire missafir, türkiye'de gayrimenkul yönetimi

Kısa dönem ev kiralama sektörü büyük bir hızla büyüyor. Bu süreçte misafirlere hayallerindeki evde kusursuz bir deneyim sunmak her geçen gün bir öncekinden daha önemli hale geliyor. Misafir mutluluğunu, yüksek kira gelirini ve kazancın sürdürülebilirliğini sağlamak içinse bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Başarılı bir kısa dönem kiralık daire ve ev yönetimi sürecinin olmazsa olmazlarını, sektördeki tecrübemizden kazanımlarımızla sizin için listeledik.

Kısa Dönem Kiralık Daire ve Evi En İyi Şekilde Tanıtmak

Potansiyel misafirler, seçtikleri kısa dönem kiralık daire ve evin nasıl bir deneyim sunacağını bilmek ister. Bunun için de ilan listeleme aşamasında hassas ve özenli bir şekilde üzerinde durulması gereken noktalar var.

Profesyonel Fotoğraf

Kaliteli ilan fotoğrafları, misafirlerin gözünde daha net bir ev deneyimi resmederek iç rahatlığı sağladığı gibi ev sahipleri için de daha fazla kira gelirinin kapılarını aralıyor. Missafir portföyünde 2021 yılı boyunca en çok tercih edilen ilk 20 evin tamamında profesyonel fotoğraf hizmetinden yararlanılmış olması tesadüf değil. Aynı şekilde Airdna’in Kasım 2021 tarihli yazısına göre ilanlarda kaliteli fotoğraflar ne kadar çok kullanılırsa evin kazancı da bir o kadar artış gösteriyor. 

Açıklayıcı ve Doğru İlan İçerikleri

Misafirleri nasıl bir evin beklediğini, olumlu ve olumsuz her detayıyla, ilan içeriğinde belirtmek sonradan oluşabilecek sorunların ya da memnuniyetsizliklerin önüne geçilmesine yardımcı oluyor. Örneğin yalnızca dar bir sokağa bakan evin ilanında olağanüstü manzaradan bahsediliyorsa bu yanlış bilgilendirme misafirlerde hayal kırıklığına ve güven zedelenmesine neden oluyor. Bu da olumsuz yorumların ve dolayısıyla gelir kaybının yaşanması olasılığını doğuruyor. Yanlış bilgilendirme ve yönlendirme sonucu yaşanabilecek sıkıntıları engellemek için ilan içeriklerinde açık ifadelerden yararlanmak gerekiyor. 

Kısa Dönem Kiralık Daire ve Evleri En Doğru Şekilde Fiyatlandırmak

Bir evi benzer özelliklere sahip rakiplerine kıyasla daha yüksek fiyatla satışa sunmak, rezervasyon sayısını düşüren verimsiz bir hamle olur. Aynı şekilde evin piyasa değerinin çok altında bir fiyatlandırma politikası izlemek de gayrimenkule yapılan yatırımın ve emeğin karşılığını alamamaya yol açar. Evin potansiyelini ortaya çıkaracak ve değerine değer katacak yöntem de dinamik fiyatlandırma. Missafir olarak portföyümüzdeki evlerin yer aldığı bölgeyi, rakip gayrimenkulleri ve talebi analiz ederek fiyat optimizasyonu gerçekleştiriyor; evin en doğru fiyatla misafirlerle buluşmasını sağlıyoruz. 

Misafirlere Kusursuz Bir Deneyim Sunmak

Misafir deneyimini kusursuzlaştırma süreci, gelen sorgulara en kısa sürede yanıt vermekten 7 gün 24 saat ulaşılabilir olmaya kadar geniş bir alana yayılan görev ve sorumlulukları benimsemeyi gerektiriyor. Misafirlerin herhangi bir isteği, sorusu ve problemiyle anında ilgilenmeniz veya ilgilenebilecek yetkili kişileri yönlendirmeniz gerek. Ayrıca misafirlere yerel, otantik ve özgün deneyimler sunmanın faydası da yadsınamaz. Bizim için tüm bunlar Missafir deneyimi için vazgeçilmezler listesini oluşturuyor. 

Kısa Dönem Kiralık Daire ve Evin Değerini Artırmak 

Kısa ve orta dönem kiraya verilen evin mobilyadan beyaz eşyaya, küçük ev aletlerinden mutfak ve banyo gereçlerine kadar misafirlerin tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı şekilde donanımlı olması gerekiyor. Bununla birlikte temel gereksinimlerin de ötesine geçerek havuz, jakuzi, peyzaj, kurutma makinesi ve şömine gibi değer katan ekstra özelliklere yatırım yapılması da evin değerini fazlasıyla artırıyor. Aynı zamanda gayrimenkulün, tüm eşyaların ve öne çıkan özelliklerinin düzenli bakımı ve onarımı da, her ne kadar bolca emek ve yatırım gerektirse de, evin sürdürülebilir bir kazanç kaynağına dönüşmesi için şart. Bunların yanında  hem iç tasarıma hem de deneyimlere kişiselleştirilmiş özel dokunuşlar katmak da evin değerini yükseltiyor. 

Biz de Missafir olarak düzenli bakım ve onarım hizmetimizin yanı sıra şık aksesuarlarla keyifli yaşam alanları yaratan iç tasarım desteği, temiz linen ve havlu temini, enfes Türk lezzetlerinden oluşan hoş geldin paketi gibi değer katan dokunuşlara öncelik veriyoruz. Bu dokunuşlarımızla hem portföyümüzdeki evlerin potansiyellerine ulaşmalarını sağlıyor hem de konuklarımıza 5 yıldızlı otel kalitesi ve ev konforunda bir deneyim sunuyoruz. 

Tüm Konukları Kucaklayan Kapsamlı Bir Politika Benimsemek

Yalnız seyahat etmenin keyifli, özgürleştirici ve hayatta en az bir kere mutlaka yaşanması gereken bir deneyim olduğu konusunda birçoğumuz hemfikiriz. Ancak son yıllarda özellikle kısa dönem kiralık daire ve evlerin çoğalması, uzaktan çalışma ve eğitim olanaklarının ortaya çıkması ve diğer etmenler sebebiyle seyahatlerimiz kalabalıklaştı. Özellikle evcil hayvanlarıyla, aile büyükleriyle ve kalabalık arkadaş gruplarıyla seyahat edenlerin sayısı günbegün artıyor. Bununla birlikte hedef kitleyi tüm bu grupları kapsayacak şekilde belirleyerek herkese uygun bir konaklama deneyimi sunmak da, devamlı ve yüksek bir kira gelirinin yolunu açıyor. Evcil hayvan dostu politika, erişililebilirlik imkanları ve ailenin her üyesinin rahat etmesini sağlayacak yaşam alanları rekabette öne geçmenin başlıca anahtarları. Bu konuda ev sahiplerinin ve gayrimenkul yöneticilerinin nasıl bir yol izleyebileceğini detaylıca incelemek isterseniz ilgili blog içeriğimize göz atabilirsiniz. 

Missafir olarak kısa ve orta vadeli kiralamalarda ev sahiplerimize uçtan uca yönetim desteği sunuyoruz. Ev sahiplerimiz hiçbir problemle uğraşmadan kolay, güvenilir ve stressiz bir kiralama deneyimi yaşayabiliyor; evlerinden daha fazla kira geliri elde edebiliyor. Bu süreçte misafirlerimiz de zengin ürün yelpazemiz içerisinden beklentilerine ve zevklerine uygun olan evlerimizde 5 yıldızlı otel kalitesi ve ev konforunda konaklama fırsatını yakalıyor. Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için internet sitemizi inceleyebilirsiniz.  

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak