Mükemmel Bir Aile Tatili için Kısa Dönem Kiralık Evlerin Vazgeçilmezleri

aile tatili

Ailece yapılan seyahatlerin önemi pandemiyle birlikte daha net anlaşılır oldu. Turizme derinlemesine yön veren bir kavram olarak aile tatili kısa dönem kiralama sektörü için de oldukça büyük bir potansiyele sahip. 

Aile tatillerinde hem bireylerin özel ihtiyaçlarına cevap verecek hem de birlikte geçirilen zamana değer katacak noktalar daha da önem taşıyor. Bu nedenle ev sahiplerine her zamankinden fazla görev düşüyor. Ailenin tüm üyelerinin memnun kalacağı bir ortam ve deneyim sunmaksa zor ama imkansız değil. Sektörde rekabetin arasından sıyrılmanın yolu nitekim aile tatili dostu yöntemlerden geçiyor. Gelin, kısa dönem kiralık ev sektöründe kusursuz bir aile tatili yaratmanın yollarını birlikte inceleyelim. 

Aile Tatili Kısa Dönem Kiralık Ev Sektörü için Neden Önemli?

Pandemiyle birlikte hayatımıza yeni tatil terimleri girdi. Seyahat kısıtlamaları, yüz yüze eğitime ara verilmesi ve uzaktan çalışma sistemi gibi gelişmeler tatil anlayışımızın yeniden şekillenmesinde etkin bir rol oynadı. Örneğin farklı bir şehirde veya ülkede hem tatil yapıp hem de işe devam edebildiğimiz “workcation” bu dönemde adını sıkça duyduğumuz bir kavram haline geldi. Ayrıca öğrencilerin bir yandan uzaktan eğitime devam ederken bir yandan da tatil yaptığı “eduvacation” ile de yine son yıllarda değişen koşullar sebebiyle tanıştık. 

İşin veya eğitimin kesintisiz bir şekilde sürdürüldüğü bu yeni seyahat biçimleri aile tatili yaklaşımımızı da değiştirdi ve özgürleştirdi. Bu da kısa dönem ev kiralama sektörünü geri dönüşü olmayan bir şekilde etkiledi. Eskiden aile tatili seyahati için yaz aylarının veya yıllık izninin gelmesini bekleyenler artık diledikleri zaman valizlerini hazırlayıp yola koyulabiliyor. Bu sayede sezonun yoğun ve hareketli olmadığı zamanlarda bile kısa dönem kiralık evlere talep yine devam etmiş oluyor. Bu trendlere uyum sağlayan bir konaklama deneyimi sunulduğunda ev sahiplerinin kısa dönem kira gelirinin artmasının ve daha düzenli kazanç sağlamasının önü de açılmış oluyor. Ancak kısa dönem kiralık ev sektöründe hızla artan rekabet ve aile tatili özelindeki beklentiler, ev sahiplerinin omuzlarına daha farklı sorumluluklar yüklüyor. 

Aile Tatili için Tercih Edilen Kiralık Evlerde Olmazsa Olmazlar Neler?

Çalışan ebeveynlerin, eğitim hayatına devam eden çocuk ve gençlerin, özenli bakım gerektiren bebeklerin, daha konforlu ve erişilebilir yaşam alanlarına gereksinim duyan aile büyüklerinin ve evcil hayvanların ihtiyaçları elbette farklı oluyor. Tüm bu ihtiyaç ve beklentileri karşılayabilmek içinse detaylı bir kontrol listesi hazırlamak gerekiyor. 

Bebeklerle Aile Tatili

Bebekli ebeveynler seçecekleri evde ailenin yeni üyesi için güvenli bir ortam sunulmasını ve her detayın bu kapsamda ince bir şekilde düşünülmüş olmasını önemsiyor. Örneğin beşik ve mama sandalyesi gibi eşyalar, bebekli aile tatili için temel ihtiyaçlar listesinin başında yer alıyor. Telsiz ve bebek monitörü gibi diğer ekipmanlarsa ebeveynlerin gönül rahatlığıyla konaklayabilmesine olanak tanıyor. Bunların yanında priz güvenlik kilitleri, bebek koruma aparatları ve bebeklerin hassas bünyesi için özel olarak hazırlanmış temizlik malzemeleri de eve değer katan özelliklerden bazıları. Ayrıca evde temizlik malzemelerini ve güvenlik riski oluşturan objeleri bebeklik ve oyun çağındaki çocukların erişebileceği yerlerde bulundurmamaya özen göstermek de bu anlamda atılabilecek küçük ama etkili adımlardan biri. 

“Workcation” Ebeveynleri ve “Eduvacation” Çocukları

Uzaktan eğitime devam eden çocuğuyla tatil planlaması yapan ebeveynlerin temel ihtiyaçlarının başında konforlu bir çalışma alanı, hızlı internet ağı ve kırtasiye malzemeleri geliyor. Eğer ebeveynler tatilleri sırasında uzaktan çalışmayı sürdüreceklerse evde birden fazla çalışma alanının bulunması da şart oluyor. Bunların yanında çalışma alanlarının dikkat dağınıklığına sebep olabilecek özelliklerden uzak olması da önemli. Ayrıca uzatma kabloları, adaptörler, aydınlatma gereçleri ve ses geçirmeyen kulaklık gibi malzemelerin tedarik edilmesi de evin değerini uzaktan çalışan aileler için büyük ölçüde artırıyor. 

Aile Büyükleriyle Tatil

Seyahat planlamalarını aile büyüklerini de dahil ederek yapanların öncelikleri de değişiklik gösteriyor. Bu durumda aile büyüğünün rahat bir şekilde konaklayabileceği koşulları sağlamak için erişilebilirlik anlamında çeşitli adımlar atmak gerekiyor. Örneğin tekerlekli sandalye rampası, asansör ve giriş katında yatak odası gibi özellikler aile büyükleriyle seyahat edenlerin aradıkları konforu ve kolaylığı bulabilmelerini sağlıyor. Eğer evde aile büyüklerini zorlayacak özellikler mevcutsa bunu ziyaret öncesi misafirlere bildirmek de önemli. 

Patili Dostlarla Aile Tatili

Evcil hayvanlar da elbette ailenin birer parçası. Airbnb yazısına göre platform üzerinde arama yaparken patili dostuyla konaklayabileceği bir ev tercih eden misafirlerin oranı %90. Bu nedenle patili aile bireyleriyle tatile çıkanlara yönelik olanaklar sunmak da her zamankinden daha mühim. Evde mama kapları, oyuncaklar, pet yatağı, ödül mamaları, tırmalama tahtası ve pet tuvaleti gibi gereksinimleri sağlayanlar; patili dostuyla seyahat edenler için kusursuz bir deneyimin kapılarını aralayarak bu yeni ve hızla büyüyen pazarda yerlerini sağlamlaştırıyor. 

Aile Tatili için Eğlence de Gerekli

Tüm bu ihtiyaçların yanı sıra misafirler tatil sırasında eşsiz deneyimler kazanmayı ve doyasıya eğlenmeyi hayal ediyor. Yediden yetmişe her misafire aradığı özellikleri sunan kısa dönem kiralık evler ise vazgeçilemeyen ve her fırsatta tekrar tercih edilmeye değer olan tatil noktalarına dönüşüyor. Konuklara keyifli vakit geçirebilecekleri yaşam alanları sunmak için eve artı değer katacak dokunuşlar gerçekleştirmek de gerek. Bu dokunuşlar kart ve masa oyunlarından sinema odasına, salıncaktan jakuziye, oyun konsolundan bilardo masasına kadar farklı bütçelere göre değişiklik gösterebiliyor. 

Missafir Deneyimi ile Kusursuz Aile Tatili

Missafir’in zengin ürün yelpazesinde aile tatili için ideal bir ortam sunan pek çok ev mevcut. Çocuk oyun alanı, beşik, mama sandalyesi ve masa oyunları gibi aile dostu özellikleriyle herkese mükemmel bir tatil yaşatmaya hazır evlerimizi incelemek için Missafir Homes internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Missafir olarak kısa ve orta vadeli kiralamalarda ev sahiplerimize uçtan uca yönetim desteği sunuyoruz. Ev sahiplerimiz hiçbir problemle uğraşmadan kolay, güvenilir ve stressiz bir kiralama deneyimi yaşayabiliyor; evlerinden daha fazla kira geliri elde edebiliyor. Bu süreçte misafirlerimiz de zengin ürün yelpazemiz içerisinden beklentilerine ve zevklerine uygun olan evlerimizde 5 yıldızlı otel kalitesi ve ev konforunda konaklama fırsatını yakalıyor. Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için internet sitemizi inceleyebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak