Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlığı Nedir?

Gayrimenkul Danışmanlığı - Missafir

Gayrimenkul sektörüyle ilgiliyseniz emlak ve gayrimenkul danışmanlığı kavramına denk gelmiş olabilirsiniz. Bu yazımızda gayrimenkul danışmanlığı nedir ve gayrimenkul danışmanlığı neleri kapsar konularını sizin için inceledik.

Gayrimenkul Danışmanlığı Ne Demek?

Mülk kiralama, alma ve satma işlemlerinde profesyonel yardım almak istediğinizde başvurabileceğiniz kişilere gayrimenkul danışmanı denir. Emlak işlemleriniz sırasında aracı görevi gören gayrimenkul danışmanları, durumunuza özel mevzuatlar ve idari işlemler hakkındaki bilgileriyle size yardımcı olurlar.

Gayrimenkul danışmanlığı piyasa analizlerinin yapılması, emlak piyasasındaki değişimlerin sürekli takibi, sizin talep ve imkanlarınıza özel gayrimenkul alış planı gibi hizmetleri içerir. 

Gayrimenkul Danışmanlığı Neleri Kapsar?

Emlak satış veya proje ofislerinde görev alan gayrimenkul danışmanları, sürekli güncel tuttukları portföyleri sayesinde sizin için imkanlarınıza uygun evleri size sunar. Peki, gayrimenkul danışmanlığı neleri kapsar? 

  1. Mülk Alım ve Kiralama Desteği Sunar

Ev sahibi olmak veya ev kiralamak istiyorsanız ve bu sürecinizde bir gayrimenkul danışmanından destek almayı tercih ederseniz onların desteğiyle talep ve imkanlarınıza uygun mülkleri bulmanız kolaylaşır. Gayrimenkul danışmanları, portföylerinde bulunan evler hakkında size bilgi verir ve evleri size tanıtır.

Gayrimenkul danışmanları, evinizi satmayı veya kiraya vermeyi düşünüyorsanız size uygun alıcıyı veya kiracıyı bulmanızı kolaylaştırır. Bu sayede gayrimenkul danışmanlarının müşteri ağı aracılığıyla işleminizi daha hızlı gerçekleştirme imkanınız doğar.

  1. Resmi İşlemler ve Yönetmelikler Hakkında Bilgi Desteği Sunar

Gayrimenkul danışmanları, sektöre dair mevzuatlar hakkındaki bilgilerini size yardım etmek için kullanır. Ayrıca mülk alım ve satımı için gerekli resmi işlemler konusundaki bilgileri size iletir. Aynı zamanda satın alımdan sonraki tapu, vergi ve kontrat gibi süreçlerin doğru ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlar.

  1. Yatırım Danışmanlığı Desteği Sunar

Gayrimenkul danışmanlığı ev sahibi olma sürecinizde size sunulacak yatırım danışmanlığını da kapsar. Bu yatırım danışmanlığı, ev alacağınız bölgenin değeri, çevredeki benzer evlerin değerleri ve hatta çekeceğiniz kredi oranları hakkında size verilecek bilgileri içerir. Bu sayede gayrimenkul yatırımınızı doğru konumda ve doğru şartlarda gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Missafir Advisor ile Gayrimenkul Danışmanlığı Desteği

Gayrimenkul yatırımı yapmak istiyorsanız bu serüveninizde size destek olacak Missafir Advisor ile tanışmanızı isteriz. Missafir Advisor ile taleplerinize ve şartlarınıza en uygun evi bulup kısa ve orta dönemli kiralama hizmetimiz sayesinde evinizin kazancını artırıyoruz. Peki, neden uzun dönemli kiralama değil de kısa ve orta dönemli kiralama? Bu konuyu irdelediğimiz Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımızla sorunuzu cevaplandırabilirsiniz.

Neden Missafir Advisor?

4 yıldan uzun bir tecrübeyle profesyonel mülk yönetimi sağlayan Missafir, fiyat ve konum araştırmasıyla size en uygun evi bulur. Missafir Advisor ile ev satın alma süreci artık sizin için uğraştırıcı olmak zorunda değil çünkü tüm bu süreci uzman ekibimiz sizin için yönetir.

Mülk satın alımı sonrasında kısa ve orta dönem kiralama için uçtan uca operasyonel hizmetimizle uzun dönemli kiralamaya kıyasla daha hızlı, stressiz ve güvenilir bir kira geliri elde edersiniz.

Uzun dönem gayrimenkul danışmanlığı sunan Missafir Advisor’ın ayrıcalıkları arasında satılık portföyler, yatırıma dönüştürme araçları ve nakliye, tadilat ve fatura yönetimi gibi ek hizmetler de bulunur. Özel portföy ve ilan yönetimimiz sayesindeyse size 8-12 yıl arasında yatırım geri dönüşü sağlanır. Bu, klasik kiralamayla yatırım geri dönüşünüzün 25-30 yıl arasında sağlanacağını düşünürsek oldukça hızlı ve kazançlı bir süre anlamına geliyor!

Missafir Advisor ile size en uygun evi bulmamız ve uçtan uca kısa ve orta dönemli kiralama sürecinizi yönetmemizle size sadece yatırımınızın karşılığını en kazançlı şekilde almak kalıyor. Hemen Missafir Advisor ile gayrimenkul yatırımı serüveninize başlamak için bizimle iletişime geçin!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top