Expedia : Evinizi Listeleme ve Geliştirme Yöntemi

Expedia İlanı Oluşturma ve İlanınızı Geliştirme Kılavuzu

1996 yılında Microsoft, tüketicilere seyahatleri araştırmak ve rezervasyon yaptırmak için devrim niteliğinde çevrimiçi seyahat rezervasyon sitesi Expedia.com’u kurdu. Üç yıl sonra, Expedia Microsoft’tan çıkarıldı ve NASDAQ’da halka açık bir şirket haline geldi. Expedia, Inc. şuan dünyanın önde gelen çevrimiçi seyahat şirketi.

Expedia Genel Bilgiler

Expedia’nın global pazarında online seyahat rezervasyonu yapan başka yerlere sahip olan şirket, boş zaman ve iş seyahatinde tüketicilere değer katıyor, seyahat tedarikçilerine olan talebi artırıyor ve reklam verenlere pazardaki seyahat tüketicilerine ulaşmak için fırsatlar sunuyor. Expedia, Inc. marka portföyü arasında Expedia.com, Hotels.com®, Venere.com ™, Hotwire®, Egencia ™, TripAdvisor®, Expedia Local Expert®, Classic Vacations® ve eLong ™ bulunmaktadır. Expedia’nın şirketleri yaklaşık 60 ülkede 80’den fazla küresel satış ofisi bulunmaktadır. Expedia, Expedia Affiliate Network aracılığıyla dünyanın önde gelen havayollarının ve otellerinin, en iyi tüketici markalarının, yüksek trafikli web sitelerinin ve binlerce aktif bağlı kuruluşun rezervasyonlarına da güç vermektedir.

Expedia Listeleme Nasıl Oluşturulur?

expedia kaydol

Expedia Partner Central tesisinizi 75’ten fazla ülkede ve 35 dilde 200 seyahat ve rezervasyon sitesinde listeleyecektir
Expedia, gezginler ve mülk sahipleri için tamamen ayrı iki platforma sahiptir. Bu nedenle, her platforma (“aynı” veya farklı şifrelerle) kaydolmak için aynı e-posta adresini kullanabilir veya elbette her hesap için farklı e-postalar kullanabilirsiniz. Mülkünüzü listelemek için Expedia İş Ortağı Merkezi’ne gidin: https://join.expediapartnercentral.com.

Formu doldurduktan sonra, bir Expedia temsilcisi mülkünüzün listelenmesine devam etmek için sizinle telefonla iletişime geçecektir.

expedia

Bu adımda önce kendinize Expedia hesap oluşturmanız gerekmektedir. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi adınız, soyadınız, telefon numaranız gibi temel bilgiler istenmektedir.

expedia giriş

Bu adıma geldiğinizde eviniz hakkındaki temel bilgileri gireceksiniz.

expedia harita

Daha detaylı evinizin bazı bilgilerini girmeniz gerekmektedir.

expedia bilgiler

Tebrikler! Artık Expedia’da bir girişiniz var! Şimdi tek ihtiyacınız olan takvimlerinizin tüm kanallarınız arasında senkronize olmasını sağlamak. Bunu yapmanın en kolay yolu Missafir’in kısa dönem ev kiralama hizmeti vermektedir.

expedia nedir

Yukarıdaki kılavuzumuza rağmen, yeni bir girişinizin bakımı için hala bir profesyonel yardım istiyorsanız, biz size yardımcı olabiliriz. Missafir, makul bir ücret karşılığında içeriğinizi herhangi bir platformdan diğerine kopyalayabilen bir hizmet sunar. Daha fazla bilgi edinmek için giriş taşıma sayfamızı ziyaret edin.

Expedia Girişinizi İyileştirmek İçin 6 İpucu

Expedia, ulaşımı nedeniyle birçok ev sahibi için gerçekten önemli bir kanaldır. Bu tek kanallı bağlantı, tüm ağında (Hotels.com, Hotwire, Orbitz, Trivago, Travelocity ve Expedia Satış Ortaklığı Ağı dahil) ek bağlantıları da içermektedir. Peki Expedia profilinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz? İşte size en iyi altı ipucumuz:

1.Girişinizi Özelleştirin

Sadece mülkünüz hakkında konuşmak yerine, mülkünüzde kalma deneyimi hakkında konuşabilirsiniz. Yerel yer ipuçlarında bahsedin, çevredeki topluluğunuzdaki etkinlikleri vurgulayın ve mahallenizi sevmenin tüm nedenleri ve misafirlerinizin de neden seveceğinden emin olun. Bunu kendinizi farklılaştırmanın bir yolu olarak düşünün. Gittikçe daha fazla insan sadece bir odada kalmak için değil, belirli bir restoranın yakında olması ya da konaklama belirli bir manzara sunması ya da binanın tarihsel önemi olduğu için seyahat ediyor… İnsanların sizi neden seçmesi ve sizi neyin özel kıldığını anlatın.

2. Fiyat Oranlarınız Hakkında Bilgili Olun

Bazı kiralık daire sahipleri Expedia’da iade edilemez bir rezervasyon özelliği seçmektedir. Esnek fiyatınızdan indirimli olarak rezervasyon sunabilirsiniz ve müşteriler küçük bir indirim karşılığında iptal etme haklarından feragat edebilirler. Yine de şunu düşünün: Örneğin, bir kişi aile üyelerinden birinin ölümü nedeniyle seyahatini iptal etmek zorunda kalırsa ve size iki ay önceden bildirimde bulunursa, gerçekten geri ödeme yapmayacak mısınız? Ve bunları iade etmemeyi seçerseniz, size kötü bir inceleme yazma olasılıkları nedir? (Ne yazık ki, çok muhtemel.)

Akıllıca bir seçenek, iade edilemez bir politikaya sahip olabilir. Expedia, ücret planı başına yalnızca bir iptal politikasına sahip olmanıza olanak tanır. Genellikle 14 gün içinde tam iptal öneriyoruz (geri ödeme yok), ancak isterseniz 30 gün olarak ayarlamayı seçebilirsiniz. Ücret paritesi sorunlarını önlemek için ücretlerinizi Missafir aracılığıyla güncellediğinizden emin olun.

3. Expedia Onaylı İncelemeler İsteyin

Misafiriniz doğrudan Expedia (veya Hotels.com, Hotwire, Orbitz, Trivago, Travelocity veya Expedia Satış Ortaklığı Ağı) üzerinden rezervasyon yaptıysa, bir Expedia Doğrulanmış İncelemesi için isteyebilirsiniz. Doğrudan müşteriyle etkileşime girdiğinizde şahsen sormak, yolculuklarından sonra bir e-posta göndermekten daha etkilidir. Ayrıca, check-in işleminden hemen sonra bir Expedia incelemesi isteyebilirsiniz. Honuklara check-in, seyahat ve oda hakkında geri bildirim isteyin. Bu, olası kötü incelemeleri önlemek için konuk oradayken tüm sorunları çözmenizi sağlar. Hatta kötü bir incelemeyi iyi bir incelemeye dönüştürün.

4. Olabildiğince Çok Bilgi Edinin

Rev+ ‘a bakmak, mülkünüz ve diğerleriyle nasıl karşılaştırılacağı hakkında daha fazla bilgi için çok yararlıdır. Rakiplerinize göre nerede sıralandığınızı görebilirsiniz ve rakiplerinizin ne yaptığını tespit etmenin etkili bir yoludur. Yine, fiyatlarınızı güncelliyorsanız, oranlarınızın tüm kanallarda tutarlı olması için bunu Missafir ile yaptığınızdan emin olun.

Bunu nasıl yapıyorsun? Extranet’te oturum açın, ardından Property Details > Overview.

Rev +, fark ettiğiniz trendleri (belirli bir süre zarfında az çok rezervasyon) ve değişiklik yapma zamanının gelip gelmediğini açıklamaya yardımcı olabilir. Rev + ‘yı ayda bir kez kontrol etmek, etrafınızda olup bitenler hakkında bir fikir vermekte yardımcı olur.

Örneğin, bilinmesi gereken bir eğilim, gezginlerin yaş aralığının değişmeye başlaması ve kapsamın genişlemesi. 30’lu yaşların sonlarında ve 40’lı yılların başlarında insanları düşünüyorsanız, birçoğu çocuklarla seyahat ediyor. Çocuklarının odalarında uyumaktan mutlu olabilirler, ancak birçok tesis aile odası sunmaz. Siz sunuyor musunuz? Rakibiniz bir ailenin bir odada kalmasına izin veriyorsa ve çocuklarının ikinci bir odası olması konusunda ısrar ediyorsa, kimi seçeceklerini düşünüyorsunuz?

5. Bir Kış Kampanyası Düşünün (Tüm Kanallarda)

Kış Kampanyaları hakkındaki tüm düşünceler kovalandı. Ancak yılınızı planlarken, bir Kış Kampanyasını akılda tutmak faydalı olabilir. Amaç, yaz aylarında para kazanmak ve kış aylarında maliyetlerinizi karşılamaktır. Bu nedenle, her yıl belirli bir süre boyunca gösterilmiş bir durgunluğunuz varsa, o zaman özel bir indirim kampayası düşünün. Hazırlıklı olabilmeniz için önceden plan yapın.

6. Expedia İş Ortağı Merkezi’ni Tanıyın

Expedia Partner Central, konaklama sahipleri için harika bir kaynaktır. Giriş yaptıktan sonra, hangi özelliklerin ve fırsatların kullanabileceğinizi görebileceksiniz. Bu, girişinizin kalitesinde fark yaratabilir.

Bunlar, Expedia girişinizin olabildiğince sıkı çalışmasını sağlamak için sadece birkaç ipucudur. Küçük ayarlamalar yaparak, Expedia’daki girişinizi kolayca iyileştirebilir ve potansiyelinizi en üst düzeye çıkardığınızdan emin olabilirsiniz.

Missafir ile Evlerinizin Profesyonel Yönetimi

Tüm bu adımları uygulayacak kadar vaktiniz yok mu? Harika bir haberimiz var! Bu hizmetleri profesyonel bir ekipten almak için doğru adrestesiniz.

Kısa veya orta vadeli ev kiralama ile yüksek kazanç elde etmek isteyen ev sahiplerinin problemleri :

İlanlarını zaman/emek sıkıntısından dolayı sadece bir veya birkaç platformda oluşturması
Listelemenin ve fotoğraf çekimlerini amatörce yapması
Veriler ve pazar analizi olmadan fiyatlandırmayı statik bir şekilde oluşturması
Potansiyel misafirlerle sürekli iletişimde kalacak kadar zamanlarının olmaması
Misafirin eve giriş zaman isteklerinde her zaman müsait olmaması
Konaklamadan sonra temizlik ve nevresim yıkama/değiştirme için zamanlarının olmaması

Kısa veya orta vadeli ev kiralama ile yüksek kazanç elde etmek isteyen ev sahiplerine Missafir’in sunduğu çözümler :

Profil & İlan Yönetimi: En popüler platformlarda (BookingAirbnbTripadvisorHomeaway, Agoda ve 15+) profil ve ilan yönetimi
Profesyonel Fotoğraf: Evinizin profesyonel fotoğraflarını çekiyoruz.
Misafir İlişkileri: Konuklarımızın huzuru ve konforu için 7/24 iletişim desteği sağlıyoruz.
Fiyat Optimizasyonu: Kazancınızı maksimize etmek için uzman ekibimizle piyasa analizleri yapıyoruz.
İç Tasarım: Evinize uzman dekorasyon önerileri veriyoruz.
Temizlik ve Nevresim Değişimi: Evinizi 5 yıldızlı otel konforuna getiriyoruz.
Bakım & Onarım: Problemlerin hızlı bir şekilde çözüyoruz.
24 Saat Giriş: Misafirlerimizin istedikleri günün her saati check-in hizmeti veriyoruz.

Missafir’ in tüm bu hizmetler için tek şartı var: Yılda en az 8 hafta evinizin boş kalması gerekiyor. Daha sonra yıl içinde evinizi siz de kullanabilirsiniz. Tüm süreç, sizin talebinize göre işliyor. Missafir, sadece yönetiyor!

Tüm bu hizmetleri şimdi “Teklif Al” sayfamızdaki formu doldurarak, evinizden ne kadar kazanç elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz!

Expedia Geri Ödememi Nasıl Takip Edebilirim?

Tek yapmanız gereken Seyahat Yardımı’na gitmek ve açılır menüden seyahat planınızı seçmek. İşte bu sayede paranızın nerede olduğunu görebilirsiniz.

Expedia Ödülleri Nedir?

Expedia Ödülleri ile, ne kadar çok seyahat ederseniz, daha düşük fiyatlar ve gelecekteki rezervasyonlar için ödeme yapmak için kullanabileceğiniz puanlar gibi daha fazla avantaj elde edersiniz.

Expedia Uçak Bileti Transferi Yapabilir Miyim?

Hayır. Ne yazık ki, havayolları biletinizi başka birine aktarmanıza izin vermez.

Expedia Kupon Kodu Nasıl Kullanılır?

Yolculuğunuzu bir araya getirin, ardından Ödemeye yapılan rezervasyon işlemini takip edin. Ödeme altında, Kupon veya promosyon kodu girin’i seçin. Kodunuzu girin ve Kuponu Uygula’yı seçin.

8 thoughts on “Expedia : Evinizi Listeleme ve Geliştirme Yöntemi”

  1. Very couple of websites that happen to become detailed beneath, from our point of view are undoubtedly very well really worth checking out. Jeanine Finley Schatz

  2. Danette Ian Nelson

    What a great thing you are doing. You are making a huge difference in peoples lives and not wanting anything in return. God bless you. Danette Ian Nelson

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top