Yeni Nesil Tatil Anlayışı: Eşsiz Deneyim Evleri

Yeni nesil tatil anlayışında değişen trendler sayesinde eşsiz ve özel deneyimler sunan evlere talep her geçen gün artıyor. Vrbo’nun trend raporuna göre Y kuşağının %71’i geleneksel olmayan seyahat ve konaklama yöntemlerini tercih ediyor. X kuşağı doğayla iç içe, yalın ve huzurlu deneyimlere yönelirken Z kuşağı da sürdürülebilirliği, yerel deneyimleri ve keyifli aktiviteleri tercih ediyor. Seyahat edenlerin öncelikleri artık eşi benzeri olmayan anılar biriktirmek ve yeni keşiflerle alışılmışın dışına çıkabilmek. Eşsiz deneyim evleri tam da bu noktada devreye giriyor.

Yeni Nesil Tatil Anlayışının Yükselişi ve Deneyim Evleri

Alternatif konaklama sektörünün yaygınlaşmasıyla birlikte ev sahipleri ve gayrimenkul yöneticileri için rekabet de artmış durumda. Evleri daha çok tercih edilebilir kılmak için yeni yaklaşımlar benimseniyor ve bu sayede birbirinden farklı deneyim evleri karşımıza çıkıyor.

Yeni Nesil Tatil Anlayışında Doğanın Yeri 

Doğayla iç içe olmanın tanımını yeniden yazdığımız bir dönemde yeni nesil tatil anlayışına dair beklentiler de farklılaşmaya başladı. Artık doğanın güzellikleri sadece tatil deneyimini taçlandırmanın da ötesine geçiyor ve deneyimi başlı başına belirleyen bir özellik haline geliyor.

yeni nesil tatilÖrneğin Missafir portföyünde yer alan Ancient evimiz, tabiat ananın dünyaya bahşettiği zenginlikleri kapınızın dışında bırakmadan ev konforuyla doyasıya yaşama fırsatı sunuyor. İçinden ağaç geçen bu evde doğanın başrolde olduğu sıra dışı bir konaklama deneyimi misafirlerimizi bekliyor.

___

yeni nesil tatilSon dönemin yükselen trendleri arasında yerini alan ve “Az çoktur.” felsefesinin vücut bulmuş hali olan minik evler, doğanın kalbinde minimal yaşamın sınırsız konforunu keşfetmenizi sağlıyor. Airbnb’ye göre minik evlere ilgi, 2019’dan itibaren %791 artmış durumda. Üstelik Amerikan Mimarlar Enstitüsü’ne göre minik evler, ortalama bir eve kıyasla %92 daha az karbon emisyonuna sebep oluyor. Bu da sürdürülebilirliğe ve çevre dostu yaşama adanmış bir hayatta minik evlerin ne kadar önemli bir yeri olduğunu gösteriyor. Siz de bu “tiny house” yani minik ev akımını en iyi şekilde deneyimlemek isterseniz adresiniz, Ayvacık’ta göz alabildiğine zeytin ağaçlarıyla çevrili ve kendi plajı olan Tiny House evlerimiz.

___

yeni nesil tatilKendi bahçenizden topladığınız taze organik meyve ve sebzelerin lezzetlendirdiği bir konaklama deneyimine ne dersiniz? Marmaris’te konumlanan Villa Turiya evlerimiz, bir sahil şeridi tatiline dair tüm beklentilerinizi karşılamanın ötesinde sağlıklı, özel ve keyifli bir deneyim sunuyor.

___

Eşsiz deneyim dendiğinde hepimizin gözünde, özellikle büyük şehir hayatının yoğun temposunda kaybolmuşken hayalini kurduğumuz o göl kenarındaki ev canlanıyor. Sabahları kuş sesleri eşliğinde göl manzarasına gözlerinizi açabildiğiniz, özel iskeleden serin suların keyfini rahatlıkla çıkarabildiğiniz bir deneyim için bizim önerimiz; Sapanca’da yer alan Birdbox evimiz.

___

Doğanın keyfini her mevsim çıkarabilmek, kesinlikle eşine az rastlanır bir fırsat. Oysa özenle hazırlanmış bir kış bahçesi, doğanın ferahlatıcı ve canlandırıcı etkisini ev sıcaklığında deneyimlemenizi sağlayabilir.

Yeni Nesil Tatil Anlayışında “Keyif” ve Yükselen Değeri

Yakın geçmişe kadar konaklama ve seyahat sektöründe içine dünyaları sığdırabildiğimiz, ihtişama doyabildiğimiz villa ve köşkler birer lüks simgesiydi. Değişen seyahat dinamikleri ve beklentilerle birlikte lüksü daha küçük, özel ve benzersiz dokunuşlarda aramaya başladık. Dış mekanda olmanın ferahlığını, ve tertemiz havayı geniş ve etkileyici manzarayla taçlandıran jakuziler, bir eve eşsiz bir lüks deneyimi katmak için en ideal yöntemlerden biri. Sapanca’daki evlerimiz arasında yer alan dış mekan jakuzili Sage, bunun en güzel örneği.

___

yeni nesil tatilİstanbul Boğazı yüzyıllardır dillere destan büyüleyici manzarasıyla şehri ziyaret edenlerin hayallerini süslüyor. Bu manzaranın yanı başında ev rahatlığını yaşamak, ruhu besleyen bir melodiyi andıran dalga sesleri eşliğinde kitap okumak, canlandıran tuzlu deniz kokusunu ciğerlerinize doldurmaksa büyük bir ayrıcalık. Böylesi eşsiz bir deneyim, Beylerbeyi’nde konumlanan evimiz Mansion ile mümkün.

Mimarinin Yeni Nesil Tatil Anlayışındaki Rolü

yeni nesil tatil

Bir evin konuklarında bıraktığı etkiyi sadece sunduğu olanaklar belirlemiyor. Evin sahip olduğu mimari özellikler de eşsiz bir deneyimin anahtarı olabilir.

Missafir’in Hizmetleriyle Eşsiz Deneyim 

Evlerin sahip oldukları eşsiz özellikler, bir konaklama deneyimini unutulmaz kılmak için başlı başına yeterli. Fakat asıl hedef bu deneyimi gerçek ev konforu ve 5 yıldızlı otel kalitesiyle zenginleştirebilmek. Biz de Missafir olarak konuklarımıza tam olarak böyle bir deneyim vadediyoruz.

Missafir’in UV kontrollü profesyonel temizlik, nano dezenfeksiyon, temiz havlu ve linen temini gibi hizmetleri sayesinde konuklarımız huzurlu ve hijyenik bir konaklama deneyiminin tadını çıkarabiliyor. Ayrıca 7 gün 24 saat iletişim desteğimizle de misafirlerimiz her türlü soru ve sorunlarında bize rahatlıkla ulaşabiliyor. Bunların dışında havaalanı transferi, rehberli tur ve diğer hizmetlerimizle de konaklama süreci misafirlerimiz için kolay, keyifli ve benzersiz bir hale geliyor. Konuklarımıza sağladığımız hizmetlerde bize yol gösteren “Yeni Nesil Konaklama Sektörü için Misafir Deneyimi Rehberi” isimli içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Missafir olarak kısa ve orta vadeli kiralamalarda ev sahiplerimize uçtan uca yönetim desteği sunuyoruz. Ev sahiplerimiz hiçbir problemle uğraşmadan kolay, güvenilir ve stressiz bir kiralama deneyimi yaşayabiliyor; evlerinden daha fazla kira geliri elde edebiliyor. Bu süreçte misafirlerimiz de zengin ürün yelpazemiz içerisinden beklentilerine ve zevklerine uygun olan evlerimizde 5 yıldızlı otel kalitesi ve ev konforunda konaklama fırsatını yakalıyor. Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için internet sitemizi inceleyebilirsiniz.   

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top