2023 Oturma Odası Dekorasyonu Trendleri

oturma odası dekorasyonu - Missafir

Zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz, yorucu bir günün ardından sığındığımız oturma odalarımızın sadece işlevsel ve konforlu değil aynı zamanda göze hitap eden şık alanlar olmasını isteriz. Renkleri, desenleri, dokuları ve genel havasıyla ruhumuzu iyileştirecek bir oturma odası dekorasyonu imkansız değil. 

2023 yılında oturma odası dekorasyonu sürecinde sıklıkla göreceğimiz tasarım unsurlarını bu yazımızda sizin için derledik. Gelin, salonlarımıza hayat verecek trendleri yakından inceleyelim. 

Oturma Odası Dekorasyonu Eskisinden Daha İddialı: Parlak ve Canlı Renkler

Tüm dikkatleri üzerine çekmekten korkmayan sarılar, baktıkça yaşama sevinci aşılayan turuncular, sade olduğu kadar çarpıcı turkuaz tonları ve çok daha fazlası… Oturma odanıza cesur ruhunuzu yansıtmanın en iyi yolu, korkusuzca kendinizi renklere bırakmaktan geçiyor. Eğer çok canlı renklerin göz yoracağından çekiniyorsanız tek bir objeyle oturma odanıza renk ve cesaret katabilirsiniz. 

İlhamını Doğadan Alan Oturma Odası Dekorasyonu

oturma odası dekorasyonu

Doğanın yalın güzelliği, samimiyeti ve dinginliği bu yıl da oturma odalarımıza tesir edecek. Doğadan gelen sade ihtişamı oturma odanıza taşımak için başvurabileceğiniz pek çok yöntem bulunuyor. Bunlara örnek olarak hasır aksesuarlar, jüt ev tekstili ürünleri, hazeran dolaplar ve bambu sehpalar sıralanabilir. Evinize doğal şıklık kazandırmak için ilham veren bir örneğe ihtiyacınız varsa Dalmatian evimizi incelemenizi öneririz. 

Dikkat Çeken Zeminler

Oturma odasına göz alıcı bir unsur eklemeyi düşünürken zemini bu yıl es geçmeyin. Çünkü renkleri, desenleri ve dokusuyla odanın yıldızı olmaya aday halılar 2023’ün dekorasyon seçimlerine yön verecek. Zeminin başrolde olduğu bir oturma odası dekorasyonu için bizim önerilerimiz gökkuşağı halılar, peluş kilimler ve etnik yolluklar.

Dokuların Dansı

Oturma odası dekorasyonunu dokularla zenginleştirmeye karar verdiyseniz çeşitliliğin harmonik görkemine kendinizi bırakmaya hazır olun. Örgü koltuk battaniyeleri, birbirinden farklı desen ve boyutlarda yastık ve kırlentler, ahşapla metalin buluştuğu mobilyalar, cam ve seramik dekoratif unsurların bir arada sergilendiği raflar ve yaratıcı çözümlerinizle evinize taşıyabileceğiniz daha nice farklı çözümle uyumsuzluğun uyumunu yakalayabilirsiniz.  

Yağmur Ormanlarını Andıran Oturma Odası Dekorasyonu

oturma odası dekorasyonu

Salon bitkileri her zaman olduğu gibi 2023 yılında da oturma odası dekorasyonu sürecinin vazgeçilmez bir parçası olmaya devam ediyor. Ancak bu sene ev bitkileri hiç olmadıkları kadar büyük, hiç olmadıkları kadar göz kamaştırıcı. Sizi evinizin konforunda alıp uzak diyarlardaki egzotik ve vahşi yağmur ormanlarının kalbine götürecek olan büyük salon bitkilerine saksı olarak da doğal atmosferi vurgulamak için rattan ve toprak gibi malzemeleri tavsiye ederiz. 

Paravanların Muhteşem Dönüşü

Oturma odasını işlev, kullanım amacı ve stili bakımından farklı bölmelere ayırmaya yardım eden paravanlar 2023 oturma odası dekorasyonu trendleri arasında yer alıyor. Paravanların salonumuzun baş tacı olması içinse birçok sebep sıralayabiliriz. Malzemesi, desenleri ve genel hatlarıyla farklı tarzlara hitap edebilen paravanlar arasından sizin seçiminiz Asya esintileri de olabilir, fütürist çizgiler de…

Ahşabın Zamansızlığı

Her dönemin yeri sarsılamaz tasarım unsuru ahşap bu yıl eskisinden de daha önemli ve çarpıcı. Oyma ahşaba oturma odalarının kalbinde yer açmaya başlayacağımız bir yıl bizi bekliyor. Vintage ve ikinci el mobilyalarda sıkça karşımıza çıkan oyma ahşabı modern unsurlarla kombinleyerek eklektik bir görünüm yaratabilirsiniz. 

Orta Sehpaları Hiç Böyle Görmemiştiniz

oturma odası dekorasyonu - Missafir

Dizaynı, renkleri ve malzemesiyle fazlasıyla cezbedici bir görüntüye sahip orta sehpalar bu yıl oturma odalarının kalbini fethediyor. Farklı tasarım stillerini, akımları ve dönemleri temsil eden orta sehpalar arasından siz de oturma odası dekorasyonunda göz ettiğiniz çizgiye uygun olanı seçebilirsiniz. Dilerseniz salonunuzun genel stilini oldukça sade tutup yalnızca orta sehpada yapacağınız seçimle tüm misafirlerinizi zevkinize hayran bırakabilirsiniz. Orta sehpanızla daha sıra dışı bir görünüm oluşturmak için eski sandıkları ya da bavulları da elden geçirip kullanabilirsiniz. 

Sizin için sıraladığımız oturma odası dekorasyonu trendlerini denediğinizle sonucu bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top