Hangi İç Tasarım Stili Sizi En İyi Şekilde Yansıtıyor?

iç tasarım stilleri

Yaşam alanlarımızı dekore ederken tercihlerimizi yönlendiren en önemli etmenlerden biri bütçeyse diğeri de tarzdır. Hayatımızın büyük bir parçası olan evimizin her detayının zevklerimizi temsil etmesini isteriz. Evinize yeni bir soluk katmak isterken iç tasarım stilleri içinden hangisinin size uyduğuna henüz karar veremediyseniz bu yazımızdan yardım alabilirsiniz. Gelin, mekanlarımıza hayat veren ev tasarımı örneklerini birlikte inceleyelim.

Modern İç Tasarım

Günümüzün belki de en popüler iç tasarım stili olan modern dizaynın size uygun olup olmadığına karar veremiyor musunuz? Gözünüzde canlandırın: Belirgin hatlar, sade bir renk paleti, pürüzsüz bir görüntü, az detay, bol fonksiyon… Yaşam alanınızdan beklentiniz rahatlığın ve pratikliğin ön planda olduğu, göz yormayan, yalın bir atmosferse modern tasarımın tam da size göre olduğunu söyleyebiliriz. Bu stili tüm detaylarına hakim olmak için “Yenilikçi Çizginizi Evinize Yansıtın: Modern Ev Dekorasyonu” isimli blog içeriğimize de göz atabilirsiniz. Missafir’in uzman iç tasarım ekibinin modern dekorasyona yaklaşımından ilham almak için Nocturna isimli evimizi de inceleyebilirsiniz.

Modern İç Tasarımın En Güzel Örnekleri

Endüstriyel İç Tasarım

Son dönemde yeniden yükselişe geçen bir ev dizayn stili endüstriyel tasarım. İlhamını depolardan ve loftlardan alan bu stile işlenmemiş ham maddelerin getirdiği iddialı görünüm hakim. Yüksek tavan, tuğla duvar, cilalanmamış metaller, sarkıt lambalar, çıplak ampuller ve kalaslar bu stilin en ön plana çıkan özellikleri. Siz de hamlığın getirdiği doğal ama bir o kadar da çarpıcı havayı evinize taşımak istiyorsanız endüstriyel tasarıma yönelebilirsiniz.

Endüstriyel İç Tasarımın En Güzel Örnekleri

Bohem İç Tasarım

Özgür ruhluların, kalbinin sesinden başka hiçbir kuralı takip etmeyenlerin yaşam alanlarında 1 numaralı tercihidir bohem stil. Uyumsuzluğun uyumunun yakalandığı bu ev tasarımı tarzında özellikle ikinci el ya da bu izlenimi veren vintage ve retro dizayn unsurları dikkatimizi çekiyor. Duvar halıları, minderler, makrome süsler, el yapımı aksesuarlar ve rengarenk koltuk şalları bu stilin en sevilen ürünleri. Evinize kaygısız bir şıklık kazandırmak istiyorsanız bohem stili daha yakından incelemenizi tavsiye ederiz.

Bohem İç Tasarımın En Güzel Örnekleri

İskandinav İç Tasarım

Kuzey ülkelerinde yaşayanların evlerinde benimsediği sadeliği dünyaya yayan bir stil İskandinav ev tasarımı. Beyaz başta olmak üzere açık tonların hüküm sürdüğü renk paletine siyah ve koyu mavi detayların cesur bir dokunuş kattığına da şahit olabiliriz. Ferah alanların yaratılması için sıklıkla tercih edilen bu stilde çok fazla aksesuarın kullanılmadığını, desenlerdeyse geometrik ve tribal bir hava olduğunu da ekleyelim. Evinizde kuzey rüzgarları esmesini istiyorsanız İskandinav stili sizin için ideal.

İskandinav İç Tasarımın En Güzel Örnekleri

Fransız Kır Evi İç Tasarım

Fransa’nın kırsallarındaki doğal ve sıcacık şıklığı evlerimize getiren eşsiz bir stille tanışın. Fransız kır evi tarzında iç ısıtan toprak tonlarına ahşabın naturelliğinin ve porselen objelerin nostaljik cazibesinin eşlik ettiğini göreceksiniz. Taş ve tuğla gibi materyallerin de bolca kullanıldığı bu stilde anneannelerimizin evlerimizden alışık olduğumuz ağır yorganlar ve battaniyeler de sıkça karşımıza çıkıyor. Göz okşayan bir ortam yaratmak istiyorsanız Fransız kır evi stiline göz gezdirebilirsiniz.

Fransız Kır Evi İç Tasarımının En Güzel Örnekleri

Salaş Şık İç Tasarım

Asi ve vurdumduymaz bir aurası var salaş şık tarzının. Yine vintage objelerin görüldüğü bu stili Bohem iç tasarımdan ayıran özellikleriyse daha feminen ve elegan havasıyla yumuşak tonların ağırlıkta olduğu renk paleti. Toz pembe, krem, bebek mavisi gibi renklerin bolca kullanıldığı salaş şıklığın en belirgin ögeleri arasında evin her yerinde görebileceğiniz örtüler ve antika aksesuarlar yer alıyor. Pastel bir cennet düşleyenlerdenseniz salaş şıklığa bir şans vermenizi öneririz.

Salaş Şık İç Tasarımın En Güzel Örnekleri

Art Deco İç Tasarım

1920’lerin ve sonraki 20 yılın şaşaalı dünyasını günümüze bütün görkemiyle taşıyan bu stil kesinlikle göz kamaştırıyor. Lüksün ve gösterişin ele geçirdiği iç mekanların en çok dikkatimizi çeken özellikleri arasında çarpıcı renk seçimleri, cesur geometrik desenler ve ışıltılı detaylar var. Paslanmaz çelik, krom, cam, altın ve mermer bu stilin en çok başvurulan malzemeleri. Siz de parıltı ve ihtişam dolu bir yaşam alanı istiyorsanız art deco tarzıyla bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Art Deco İç Tasarımın En Güzel Örnekleri

Rustik İç Tasarım

Evinin konforunda dış mekanların büyüsünü hissetmek isteyenler aradıkları kombinasyonu rustik stilde buluyor. Bahçe ve teras mobilyalarının iç mekanda sıklıkla kullanıldığı bu iç tasarım tarzında hasır, jüt ve geri dönüştürülmüş ahşabın doğallığı gözler önüne seriliyor. Özellikle kahverengi tonlarının ağırlıkta olduğu bu stili tercih ederseniz kendinizi büyülü bir ormanın derinliklerinde gibi hissedebilirsiniz.

Rustik İç Tasarımın En Güzel Örnekleri

Minimalist İç Tasarm

“Az çoktur.” felsefesine dayanan bu ev dizayn tarzının modern iç tasarıma daha sade bir yorum olduğunu fark edebiliriz. Nötr renklerin hakim olduğu minimalist dizaynda gereksiz ve iddialı hiçbir unsura yer yok. Ultra yalın, gösterişten uzak, fonksiyon odaklı ve iç açıcı mekanlar için siz de minimalist tasarımı tercih edebilirsiniz. Bu iç tasarım stilini daha yakından tanımak isterseniz “Minimalist Ev Dekorasyonu ile Yaşam Alanları Ferahlıyor!” isimli blog yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Minimalist İç Tasarımın En Güzel Örnekleri

Asya-Zen İç Tasarım

Uzakdoğu’nun mistik ve manevi ambiyansını evinizde hissetmek istiyorsanız tercihinizi Asya-zen tarzından yana kullanabilirsiniz. Sadeliğin ve pratikliğin anahtar olduğu bu stili modern, minimalist ve İskandinav dizaynların bir birleşimi olarak görebiliriz. Asya-zen stili ve beraberinde getirdiği doğal materyallerle huzur dolu iç mekanlar yaratabileceğinizi belirtelim.

Asya-Zen İç Tasarımın En Güzel Örnekleri


Missafir olarak kısa ve orta vadeli kiralamalarda ev sahiplerimize uçtan uca yönetim desteği sunuyoruz. Ev sahiplerimiz hiçbir problemle uğraşmadan kolay, güvenilir ve stressiz bir kiralama deneyimi yaşayabiliyor; evlerinden daha fazla kira geliri elde edebiliyor. Bu süreçte misafirlerimiz de zengin ürün yelpazemiz içerisinden beklentilerine ve zevklerine uygun olan evlerimizde 5 yıldızlı otel kalitesi ve ev konforunda konaklama fırsatını yakalıyor. Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için internet sitemizi inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top