İlham Veren Ev İçi Dekorasyon Fikirleri

ev içi dekorasyon

Yaşam alanınızı yeniden dekore etmek ve farklı bir atmosfer oluşturarak tazelik katmak kulağa keyifli gelse de tüm süreç gözünüzde büyüyebilir. Özellikle aklınızda belirli bir iç tasarım tarzı ve bir yol haritası yoksa… Biz de sizin için dekorasyon sürecini olabildiğince eğlenceli bir aktiviteye dönüştürmek adına bazı ev içi dekorasyon fikirlerini derledik. Bu şık örneklerin size ev dizayn etme konusunda fikir vereceğini umuyoruz.

Farklı Tarzların Mükemmel Uyumunu Gözler Önüne Seren Ev İçi Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon stilleri konusunda çekimserseniz ya da tek bir tarza kendinizi adamaya hazır hissetmiyorsanız korkmayın. Birden çok stilin en güzel örneklerini bir araya getirerek de harmonik bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Örneklerden de görebileceğiniz gibi minimal stili benimsemek için cesur renklerden ve göz alıcı dokunuşlardan vazgeçmenize gerek yok.

Ya da modern ambiyansın büyüsü vintage unsurlarla bozulmak zorunda değil.

Salaş şıklığın bohem iç tasarım stiliyle ne kadar özel bir uyum yakaladığına da bu örnekle şahit olabilirsiniz.

Ev dizayn stilleri konusunda daha detaylı fikir sahibi olmak isterseniz tarzları yakından incelediğimiz ve en iyi örneklerini beğeninize sunduğumuz bu yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Odak Noktasının Önemine İşaret Eden Dekorasyon

Odak noktası bir odaya girdiğinizde ilk gözünüze çarpan dekorasyon elemanı, tasarımın en çok dikkat çeken parçasıdır. Evinizi yeniden dizayn ederken bir noktaya yatırım yapmak, tüm odanın havasını değiştirecek bir merkez yaratmak isterseniz de seçeneğiniz çok.

Örneğin bu odak noktası, koleksiyonunuzu sergilediğiniz bir kitaplık olabilir. Bunun için de klasik yolları da tercih edebilirsiniz, yaratıcı çözümler de geliştirebilirsiniz.

Belki bir koltuk da doğru aksesuarlar ve doğru konumlandırma ile muhteşem bir odak noktasına dönüşebilir.

Sanatsal zevkinizi yansıttığınız bir köşe de dikkatleri üzerine toplayan bir unsur olarak öne çıkabilir.

Renklerin Dekorasyonda Etkisini Kanıtlayan Ev İçi Tasarım Fikirleri

Doğru renk kombinasyonlarının ev dizaynında ne kadar büyük bir rolü olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Yaşam alanınıza katacağınız yenilik için renklerin büyüsünden faydalanmaya karar verdiğinizde yönelebileceğiniz ne kadar çok yol olduğunu fark edeceksiniz.

Örneğin pastel tonlardan oluşturacağınız bir renk paletiyle göz okşayan alanlar yaratabilirsiniz.

Ya da soğuk renklere hayranlık duyuyor fakat onları dekorasyonda kullanmaya çekimser yaklaşıyorsanız bu örnek üzerinden cesaret toplayabilirsiniz.

Daha garantili ve kolay bir çözüm yolu arıyorsanız 3 renk kuralı üzerinden ilerleyebilirsiniz. Bu kuralı uygularken seçtiğiniz 3 rengin dekorasyondaki oranlarının 60-30-10 olmasına dikkat edin.

Aksesuar Deyip Geçmemeniz Gerektiğini Gösteren Dekorasyon Fikirleri

Dekoratif objeler iç tasarımda başrolde olmayabilir. Yine de yan oyuncular olarak evin tüm görünümü üzerindeki etkileri yok sayılamaz.

Aksesuar seçerken bir temaya sadık kalmanız hem alışveriş sürecini kolaylaştıracak hem de dizaynda bir bütünlük yaratacaktır. Bu tema sahil esintileri de olabilir, bohem şıklık da.

Bütünlük oluşturmanın tek yolu elbette tema değil. Bunun dışında aksesuar söz konusu olunca stillerle ya da renk seçimleriyle de bütünsel bir doku ortaya koyabilirsiniz.

Farklılıkların bir araya gelmesinden doğan güzelliği tıpkı göz alıcı bir mozaik gibi iç tasarımınıza taşımak da isteyebilirsiniz. Bu durumda aksesuar tercihlerinizde az ama öz yaklaşımını benimsemenizde yarar var.

Aksesuar seçimi konusunda uzman İç Tasarım ekibimizin maharetlerini sergilediği Sakura evimizin dekorasyonu da size yol gösterecektir. 

Sıra Dışı Dokunuşların Katkısına Tanıklık Edebileceğimiz Ev İçi Dekorasyon Fikirleri

Kalıpların dışında düşünmek hayatınızın her alanında olduğu gibi evinizin tonunda da meyvelerini verecektir. O halde nevi şahsına münhasır karakterinizi dekorasyonunuza yansıtın.

Küçük çılgınlıklar yapmaktan korkmayın. Örneğin oturma odasında salıncağın ne işi olur demeyin.

Ya da “Kütükle şıklık mı yakalanırmış?” diye soranlara cevabınızı verin.

Kalbinizin sesini dinleyin ve odanızı bir bahçeye çevirmeyi hayal ediyorsanız durmayın, hayallerinizi gerçekleştirin.

Göreceksiniz ki evinizin yeniden dekorasyonu, beraberinde sizin de değişim ve dönüşüm geçireceğiniz bir süreç olacak. Tadını çıkarın!


Missafir olarak kısa ve orta vadeli kiralamalarda ev sahiplerimize uçtan uca yönetim desteği sunuyoruz. Ev sahiplerimiz hiçbir problemle uğraşmadan kolay, güvenilir ve stressiz bir kiralama deneyimi yaşayabiliyor; evlerinden daha fazla kira geliri elde edebiliyor. Bu süreçte misafirlerimiz de zengin ürün yelpazemiz içerisinden beklentilerine ve zevklerine uygun olan evlerimizde 5 yıldızlı otel kalitesi ve ev konforunda konaklama fırsatını yakalıyor. Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için internet sitemizi inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top