Sıra Dışı Şıklık: Bohem Ev Dekorasyonu için 10 Fikir

Bohem ev dekorasyonu ipuçları - Missafir

İlhamını doğadan alan bohem ev dekorasyonu son yılların en çok sevilen tasarım stilleri arasında yerini koruyor. Siz de özgür ruhunuzu, spiritüel yanınızı ve kalıplara sığmayan zevkinizi evinize yansıtmak için bohem ev dekorasyonu fikirleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizin için listelediğimiz ipuçlarıyla evinize doğal, mistik ve egzotik bir karakter kazandırabilirsiniz.

Bohem Ev Dekorasyonu Vazgeçilmezi: Rattan Mobilyalar

Bohem ev tasarımı söz konusu olduğunda rattan, en gözde dekorasyon malzemesi tercihlerinin başında geliyor. Yaşam alanlarına doğanın sade cazibesini yansıtan rattan mobilyalarsa bohem evlerin yıldızı. Siz de bu yalın ve dayanıklı materyali mobilya seçimlerinize dahil etmek istiyorsanız rattan sandalye, yan sehpa, yatak başlığı ve çok amaçlı dolaplar tam size göre!

Evinizde Etnik Esintiler: Kilim Puflar

Yaşam alanınıza otantik dokunuşlar katacak ve bohem stilinizi tamamlayacak dekoratif unsurlardan biri de kilim puf. Özellikle el dokuması kumaş opsiyonuyla karşımıza çıkan bu pufları dilerseniz berjerinizin önünde dilerseniz de orta sehpanızın etrafında konumlandırarak pratik ve bütünlüklü bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Farklı renk ve desen seçeneklerine sahip olmaları sayesinde bu puflar her zevke hitap edebiliyor.

Bohem Ev Dekorasyonu Olmazsa Olmazı: Makrome Duvar Süsleri

El emeği zanaat ürünleri her zaman yaşam alanına kendine özgü o eşsiz ruhu ve anlamı katan parçalardan olmuştur. Bu yaklaşımı duvarlarda hayata geçirmek de bohem stilinizi pekiştirmenin en etkili ve etkileyici yollarından biri. Yaprak motifli dallı sarkaç, gökkuşağı şeklinde örgü aksesuar ve hayat ağacı motifli rüya kapanı gibi birbirinden farklı seçeneklerle sayısız dekoratif yönelimin yolunu açan makrome duvar süsleriyle siz de evinizde benzersiz bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Hem Şık Hem Kullanışlı: Jüt Sepetler

Depolama alanı sunarak yerden tasarruf etmenizi ve derli toplu bir görünüm oluşturmanızı sağlarken aynı zamanda doğanın ham güzelliğini evinize taşıyacak bir öneriyle karşınızdayız. Evin farklı odalarında kullanım alanı bulabilen ve hayatı kolaylıştıran bu bohem dekoratif unsurlar çeşitli renk, şekil, motif ve tarz seçeneklerine de sahip olabiliyor. Üstelik jüt sepetleri saksı, çekmece ve hatta kedi yatağı gibi amaçlarla da kullanabilirsiniz. Farklı boylarda jüt sepetleri bir arada kullanarak evinize hareket katabilirsiniz.

Yeşilin 50 Tonu: Ev Bitkileri

Bohem evlere canlılık, ferahlık ve renk kazandıracak bir dekorasyon önerisi de elbette ev bitkileri. Burada da seçenekleriniz bir hayli fazla. Devasa bir salon bitkisini odak noktası yapabileceğiniz gibi küçük sukulent ve kaktüslerle orta sehpanızı süsleyebilir, aynı şekilde sarmaşık modelleriyle duvarlarınızı hareketlendirebilir ya da bir kitaplığı sadece bitkilere adayarak kendinize dikey bir bahçe oluşturabilirsiniz. Konuyla ilgili daha fazla ilham verici ipucuna ihtiyacınız varsa “Evinize En Çok Yakışacak Salon Bitkileri Çeşitleri” başlıklı blog içeriğimizi incelemenizi de tavsiye ederiz. 

Gelenekselin Bohem Hali: Nakışlı Kırlentler

Biraz nostaljik, biraz gösterişli, fazlasıyla bohem… Nakışlı kırlentler anneannelerimizin evindeki o sıcaklığı yaşam alanımıza taşımaya geliyor. Bohem ev dekorasyonu aksesuarları arasında popülerliği hızla artan nakışlı kırlentler için de yönelebileceğiniz sayısız seçenek mevcut. Ancak bizim önerimiz, eğer biraz da yatkınlığınız varsa, bir kasnak seti satın alıp kendin yap projesine girişmeniz ve bu dekoratif unsuru evinize entegre etmek için yaratıcılığınızı konuşturmanız. 

Bir Bohem Ev Dekorasyonu Klasiği: Hasır Aksesuarlar

Bohem ev stili dendiğinde ilk akla gelen malzemelerden biri tabii ki de hasır oluyor. Doğanın yaşam alanlarında hayat bulmasının en güzel örneklerinden biri olan hasırı aksesuarlarda tercih edebilirsiniz. Böylece hem sade ve şık hem de dayanıklı dekoratif unsurlarla bohem dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Hasır örgünün evimizde kendine yer bulabileceği aksesuar seçenekleri olarak vazo, avize, ayna çerçevesi, biblo ve bardak altlıklarını sıralayabiliriz.

Romantik ve Gizemli: Mumluklar, Şamdanlar ve Fenerler

Boho şıklığın kendisi küçük etkisi büyük unsurları arasında baş gösteren mumluklar, şamdanlar ve fenerlerle hem ambiyans ışık yaratabilir hem de mistik havayı tamamlayabilirsiniz. Dökme demir ya da oyma desenli şamdan, hasır örme veya etnik desenli mumluk, Marakeş stili ve sarkaçlı fener… Farklı tarz ve kullanım şekline göre sınıflandırabileceğimiz bu aksesuarlarla evinizde ışığın dansına tanıklık edebilirsiniz. 

Küçük Bohem Dokunuşlar: Spiritüel Dekor Objeleri

Eğer manevi yanınız güçlüyse ya da yaşam alanınıza tinsel parçalar ekleyerek bu yanınızı perçinlemek istiyorsanız şanslısınız. Tütsülük, buhurdanlık, Tibet çanağı, doğal taş süs eşyaları, dekoratif su şelalesi, mini zen bahçesi, kristal kase ve küçük gong gibi farklı spiritüel aksesuar alternatifleriyle bohem ev stilini zirveye taşıyabilirsiniz. 

Eskinin Muhteşem Dönüşü: Sandık Orta Sehpalar

Vintage mobilya, aksesuar ve eşyalar başlı başına farklı bir stilin çekirdek unsurlarından olsalar bile bohem evlerde de sıkça karşımıza çıkabiliyor. Siz de evinizdeki bohem stili çok gölgede bırakmayacak şekilde vintage ögeleri dekorasyonunuza eklemek mi istiyorsunuz? O halde her iki tarza da mükemmel uyum sağlayan bir çözümümüz var: sandık orta sehpalar. Geçmişin görkemini iddiasız bir şekilde yaşam alanına taşıyan sandık orta sehpalar ahşabın yalın büyüsünü ve ham doğallığını evin kalbine yerleştirdiği için bohem stilin de en sevilen tercihleri arasında yerini alıyor.

Bohem dekorasyon önerilerimizi evinize uygularsanız sonucu bizimle paylaşmayı unutmayın! Daha fazla ilham almak için portföyümüzdeki Boho Chic evlerimize de Missafir Homes internet sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top