Tüm Konuklarınızı Etkileyecek Antre Dekorasyonu Önerilerimiz

antre dekorasyonu

Evimizin antresi çoğunlukla göz ardı ettiğimiz bir bölüm. Fakat aslında yaşam alanımıza adım atan herkese bizden önce “Hoş geldin!” diyen antremiz konuklarımızın evimiz hakkında ilk izlenimini oluşturuyor. Peki evinizin en yoğun trafiğe sahip alanını nasıl en iyi ve kullanışlı şekilde dekore edebilirsiniz? Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızda sizin için hem estetik hem de işlevsel birkaç antre dekorasyonu önerisi hazırladık.

Evcil Dostunuzun Portresi

Evinizin neşesi patili dostunuz her misafirinizi en asil duruşuyla karşılasın istiyorsanız daire kapınızın hemen karşısına sevgili dostunuzun en güzel fotoğrafını veya portre çizimini çerçeveletip asabilirsiniz. Böylece boş ve sade bir duvarı evinizin en anlamlı köşesi haline getirmiş olursunuz.

Bol Çekmeceli Estetik Parçalarla Antre Dekorasyonu

Bol çekmeceli ve zarif bir parçayla antrenizi tamamlayabilir, daha çok depolama yeri yaratabilir ve burayı her gün yanından geçip giderken sabah kahvenizi, evrak çantanızı veya anahtarlarınızı yakalayabilecek bir alana dönüştürebilirsiniz. Daha çarpıcı bir etki yaratmak için dekor olarak değerli bir vazo, taze çiçekler veya sanatsal dokunuşlar katabilir; cüzdan ve bozuk para gibi eşyaları yerleştirebilmek için antrenizin renkleriyle uyumlu bir tepsi veya kase de kullanabilirsiniz. Özellikle ahşap detaylar ve yumuşak renkleri harmanlamak kapıdan içeri giren herkes için hoş bir manzara yaratacaktır. 

Merdiven Altını Değerlendirin

Hayır, merdiven altı dendiğinde tabii ki Harry Potter’ın yatak odasından bahsemiyoruz ama klasik bir L tipi merdivene sahipseniz altındaki alanı birçok farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Merdiven altında küçük bir girinti yaratarak bu bölümü askılık, kiler, dolap veya yalnızca güzel ve dekoratif amaçlı bir alan olarak kullanmak seçeneklerinizden bazıları. Bu alanı düzgün bir organizasyon sistemiyle birleştirmek de her palto, çanta ve ayakkabının kendine ayrı bir yeri olacağından dolayı sabah koşuşturmacalarında size önemli ölçüde vakit kazandıracak.

Şık ve Kullanışlı Sedirler, Markizler veya Banklarla Antre Dekorasyonu

antre dekorasyonu

Antre dekorasyonunuzu oturabileceğiniz bir parçayla zenginleştirmek de özellikle yorucu bir iş gününün ardından eve girdiğiniz anları düşününce mükemmel bir fikir. Hem ayakkabılık hem de oturma yeri olarak kullanabileceğiniz sedir, markiz veya bankları tercih ederseniz şıklığın ve konforun yanında işlevsellikten de ödün vermemiş olursunuz.

Aynalarla Oynayın

Küçük ve dar antrelerde büyük ve uzun aynalar kullanmak alanı daha geniş gösterebilir. Üstüne üstlük makyajınıza veya kıyafetinize çıkmadan önce son rötuşları atabileceğiniz harika bir köşe oluşturur. Büyük ve cesur aynalar küçük duvarınızı boydan boya kaplayacak olsa da yarattığı etki buna değecek.

Duvarınızı Ekstra Depolama Alanına Dönüştürün 

antre dekorasyonu - duvar

Son antre dekorasyon önerimizse hem şık hem de kullanışlı rafları kendi stilinizle kombinleyip antrenize canlılık katmak. Özellikle kutu gibi bir eve sahipseniz küçük bir antreyi yönetmek oldukça zor olabilir, bu nedenle duvarlarınızdan yararlanın.

Sizin için hazırladığımız antre dekorasyonu önerilerimiz şimdilik bu kadar. Yaşam alanınıza daha fazla sihirli dokunuş katmak isterseniz Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri ile Bir Masal Diyarı Yaratın! adlı blog yazımızı da inceleyebilirsiniz.


Missafir olarak kısa ve orta vadeli kiralamalarda ev sahiplerimize uçtan uca yönetim desteği sunuyoruz. Ev sahiplerimiz hiçbir problemle uğraşmadan kolay, güvenilir ve stressiz bir kiralama deneyimi yaşayabiliyor; evlerinden daha fazla kira geliri elde edebiliyor. Bu süreçte misafirlerimiz de zengin ürün yelpazemiz içerisinden beklentilerine ve zevklerine uygun olan evlerimizde 5 yıldızlı otel kalitesi ve ev konforunda konaklama fırsatını yakalıyor. Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için internet sitemizi inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top