Sıkça Sorulan
Sorular

Missafir ekibi olarak sıkça sorulan soruları cevaplıyoruz.

İletişim

Evet. Hafta sonu ve resmi tatiller dahil konuklarımız ne zaman ihtiyacı olursa bize telefonla ya da WhatsApp üzerinden 7/24 ulaşabilir.

Biz Missafir olarak konuklarla tüm iletişimi Airbnb, Booking, Google Travel, HomeAway vb platformlar aracılığıyla kendi sistemimiz üzerinden gerçekleştireceğiz. Bu sebeple sizin konuklarla iletişim kurmanıza hiç gerek kalmayacak.

Hayır. Ev sahipleri platformlardaki ayarları değiştiremezler. Bu ayarlara minimum konaklama süresi, gecelik fiyat, güvenlik teminatı, rezervasyon talebi ve check-in/check-out saatleri de dahildir. Bu ayarlar ekibimiz tarafından kontrol edilir. Ancak siz evinizde kendiniz kalmak istediğinizde sizinle paylaşmış olduğumuz ev sahibi paneli üzerinden takviminizin uygunluğu kontrol edebilirsiniz.

Güvenlik

Hem konuklarımızın hem de bize emanet ettiğiniz evinizin güvenliği bizim en büyük önceliğimiz. Bu yüzden konuklarımızı özenle seçerek işe başlıyoruz. Rezervasyon isteği gönderen potansiyel konuklarımızın profillerini inceliyor, diğer ev sahiplerinden aldıkları yorumları göz önünde bulundurarak rezervasyonu kabul edip etmeme kararı alıyoruz. Gerekli durumlarda potansiyel konuklardan konaklama öncesi depozito da talep ediyoruz.

Airbnb ve HomeAway gibi platformlar olası bir hasar ya da hırsızlığa karşı “Ev Sahibi Garantisi” imkanı sunuyor. Bu garanti kapsamında 1 milyon dolara kadar ev hasar sigortası mevcut. Böyle durumlarda Missafir olarak kaybınızın maddi karşılığını bu platformlardan biz talep ediyor ve hasarı sizin adınıza biz karşılıyoruz.

Ancak elbette olumsuz durumlara daha iyi bir şekilde hazırlıklı olmak adına evinizi ve eşyalarınızı farklı bir şirkete de sigortalandırmanızı tavsiye ederiz.

Ödeme

Konuklardan gelecek ödemeler Airbnb, Booking, HomeAway vb platformlar tarafından Missafir’e aktarılır. Bu platformların tamamından bir ay içerisinde farklı tarihlerde yapılan ödemeler Missafir’de toplanır. Bu toplanan miktar, takip eden ayın 10’u ile 15’i arasında size iletilir. Örneğin, 1-30 Haziran tarihleri arasında ağırladığımız misafirlerle ilgili kazanç raporunuz 10-15 Temmuz tarihleri arasında tarafınıza ulaştırılır. Kazancınızı size özel oluşturulan ev sahibi panelinden şeffaf ve canlı bir şekilde takip edebilirsiniz. Ödemelerimiz internet bankacılığı ya da mobil banka aracılığıyla havale veya EFT olarak gerçekleştirilir.

Operasyon

Minimum sözleşme süremiz 6 aydır.

Elbette. Üstelik size özel oluşturduğumuz panel sayesinde evinizde kalmak için takvimden rahatlıkla tarih seçebilirsiniz. Siz rezervasyonunuzu yaptıktan sonra evinizin ilanlarını yayınladığımız kanallarda takviminiz otomatik olarak güncellenir. Böylece evinizde geçireceğiniz geceler için rezervasyon alınmaz. Eviniz için rezervasyon yapmak istediğinizde bize 15 gün öncesinden haber vermeniz yeterli.

Sözleşme gereği bir aylık takvimin %80’inin misafirler için uygun olması gerektiğini de hatırlatalım.

Tabii ki. Missafir ekibi olarak özel isteklerinizi ve belirlediğiniz kuralları konuklara e-posta ile ya da check-in sırasında yüz yüze biz ileteceğiz.

Seve seve! Çünkü biz Missafir olarak Türkiye’de iç tasarım konusunda da hizmet veren ilk ve tek kısa/orta vadeli kiralama yönetimi şirketiyiz. Konuklarımıza şık ve keyifli yaşam alanları yaratma konusunda uzman profesyonel iç tasarım ekibimiz, özenli estetik dokunuşlarla evinizin değerini artırmaya hazır.

Siz ev sahibi olarak gerekli tüm ihtiyaçları karşıladığınızda (sözleşme, kimlik, anahtar vb) ilan girişiniz Airbnb’de 48 saat içerisinde gerçekleşir. Eviniz için profesyonel fotoğraf çekimi planlanmışsa fotoğrafçımızın son düzenlemesi 24 saat kadar sürebilir. Bu işlemden sonra ilan yine 48 saat içerisinde yayınlanır.

Airbnb dışındaki platformların bağımsız onay süreçleri sebebiyle ilanı girişi süresi değişiklik gösterebilir.

Evinizin detaylı ilanına Airbnb, Booking, Homeaway gibi uluslararası ve Sahibinden, Hürriyet Emlak gibi yerel olmak üzere toplamda 35’ten fazla platforma yer veriyoruz. Böylece evinizin potansiyel misafirlere görünme şansını artırmış oluyoruz. Ayrıca evinizin belirli bir doluluk seviyesini koruduğundan emin olmak için günlük dinamik fiyat optimizasyonu gerçekleştiriyoruz.

Evinizde ortalama 3 konuk ağırladıktan sonra kazancınız daha yüksek seviyelere ulaşacaktır. Tabii ki bu durum yıl içinde sezona ve diğer dış etkenlere göre değişiklik gösterebilir.

Diğer

Maalesef ki hayır. Hayvanları ne kadar sevsek de ev sahiplerinin evcil hayvanları için sorumluluk kabul edemiyoruz.

Tüm taraflar için karşılıklı güven ve huzur sağlamak adına maddi ve manevi değeri yüksek eşyalarınızı evde bırakmamanızı tavsiye ederiz. Diğer eşyalarınızı (misafirlerin de kişisel eşyaları için yeterli alan bırakacak şekilde) evde güvenli ve saklı bir şekilde bırakabilirsiniz.

Ayrıca çeşitli fotoğraflarınızı ve dekoratif objelerinizi bırakarak misafirler için çok daha samimi ve sıcak bir ev ortamı oluşturabileceğinizi de belirtelim.

Missafirli ev sahibi olup konukları en iyi şekilde ağırlamak için her kusursuz evde olduğu gibi sizin evinizde de mutlaka olması gereken belirli ihtiyaçlar var. Bu listedeki maddelerin bazıları sizin evinizde bulunmuyorsa hiç önemli değil. Biz bu eksikleri Missafir olarak sizin için temin edebilir ve ücretini daha sonra sizden tahsil edebiliriz.

Evinizin eksiksiz olması için gerekenler listesini buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bol kazançlı bir deneyime hazır mısınız?

Profesyonel kiralama hizmetimizle evinizden daha çok kira geliri elde etmek için bizimle iletişime geçin.

Compare listings

Karşılaştırmak