Missafir’de
Yaşam

Missafir olarak dünyayı herkes için daha yaşanabilir bir eve dönüştürme misyonumuz kapsamında benimsediğimiz sosyal sorumluluk vizyonunu çeşitli projeler ve inisiyatiflerle gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Evlerimizi yaşatırken birçok farklı fikre, hayale ve çabaya da hayat vermek ve onları yaşatmak için çalışıyoruz.

Gezegeni Yaşatıyoruz

Sürdürülebilirlik

Uluslararası PropTech for Good birliğinin bir üyesi olmanın gururuyla, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ilkesini çekirdek değerlerimizden biri olarak benimsiyoruz. Bu ilkeyle birlikte ayrıca Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar ilkesi doğrultusunda da dünyaya değer katma amacındayız.

Better Homes for Better Future İnisiyatifi

Sürdürülebilirlik vizyonumuz kapsamında Better Homes for Better Future inisiyatifimizi hayata geçirdik. Bu inisiyatifle birlikte Missafir Special evlerimizde enerji tasarruflu LED ampuller ve A+ enerji serisi beyaz eşyalar kullanıyoruz. Ayrıca evlerimizde plastik atığı en aza indirmek için tekrar kullanılabilir ürünler seçmeye özen gösteriyoruz. Booking üzerinde Travel Sustainable rozetini gururla taşıyan bu evlerimizde sıfır atık vizyonumuzu da gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

TEMA Vakfı İş Birliği

Sürdürülebilir bir dünya için hayata geçirmek istediğimiz projelerden biri olarak TEMA Vakfı’yla iş birliği üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu iş birliği kapsamında Better Homes for Better Future inisiyatifimizi uygulamaya soktuğumuz Missafir Konsept evlerimizdeki konaklamalardan elde ettiğimiz gelirin bir kısmını TEMA Vakfı’na bağışlıyoruz.

Eşitliği Yaşatıyoruz

Fırsat Eşitliği

Missafir çatısı altında bulunan tüm bireylerin sadece yetenekleri ve potansiyelleri doğrultusunda değerlendirilerek eş imkanlara sahip oldukları bir kariyer yolculuğu yaşamasını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda öncelikli olarak, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında belirlenen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ilkesini çekirdek değerlerimizden biri olarak konumlandırıyoruz.

Regl İzni

Missafir olarak çalışma hayatında regl sürecinin ne kadar sıkıntılı geçebileceğinin farkındayız. Bu sebeple uygulamaya soktuğumuz Regl İzni sayesinde çalışma arkadaşlarımız ayda 1 gün ofise gelmeden evden çalışabiliyor. Bu uygulamamızı çalışma ortamımızda fırsat eşitliği açısından önemli bir adım olarak görüyoruz.

Kadın Girişimci Destek Programı

Girişimcilik ekosisteminin zorlu koşullarında size ve hayallerinize inanan insanların ve kurumlarının desteğinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda, Fırsat Eşitliği ilkemizin de bir parçası olarak, Missafir Konsept evlerimizdeki dekoratif unsurları kadın girişimcilerden satın almayı, el emeklerini evlerimizde sergilemeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda bu evlerimizde konaklayan misafirlerimizi de hem sergilediğimiz hem de satışta olan diğer ürünleri almaya teşvik etmeyi planlıyoruz.

Ebeveynlik İzni

Aileye yeni katılan üyelerin ne kadar özveri, emek ve zaman gerektirdiğinin bilinciyle yeni anne ve baba olan Missafirliler için Ebeveynlik İzni uygulamamız mevcut. Bu uygulama kapsamında yeni anne olacak/olmuş olan Missafirliler 12 hafta, yeni baba olmuş Missafirlilerse 4 hafta ücretli izin kullanabiliyor. Ayrıca aileleri yeni bir üyeyle büyüyen Missafirlilere de hayatlarının bu heyecan verici yeni serüvenine başlarken yardımcı olmak amacıyla yenidoğan paketi hediye ediyoruz.

Dostluğu Yaşatıyoruz

Yeni Evcil Hayvan İzni (Pawternity Leave)

Missafir ailesinin her bireyi bizim için önemli. Bu sebeple yuvaya ihtiyacı olan bir hayvanı evlat edinen ekip arkadaşlarımızın hayatlarındaki bu güzel gelişmeyi kutlamak ve patili evlatlarıyla kurdukları yeni ailelerine zaman ayırabilmelerini sağlamak için Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Pawternity Leave adını verdiğimiz yeni evcil hayvan izni sayesinde evcil hayvan evlat edinen Missafirliler 3 gün ücretli izin hakkından yararlanabilecek, böylece ailelerinin yeni üyelerinin alışma sürecinde onlarla daha fazla vakit geçirebilecek.

Missafir Kedi Evleri (Missafir Homes for Paws)

Missafir olarak Türkiye’nin pek çok noktasında kapılarımızı konforlu bir yuva arayanlara açmayı görev edinmiştik. Bu görevi sokakta yaşam mücadelesi veren patili dostlarımızı da kapsayacak şekilde genişlettik ve Missafir Kedi Evleri projesini İstanbul’un çeşitli noktalarında hayata geçirdik. Sokaktaki dostlarımıza ev sahipliği yapan minik Missafir evlerimize yakın zamanda yenilerini eklemeyi, projemizi daha da genişleterek sosyal sorumluluk anlamında startup dünyasında ilham veren bir örnek olmayı amaçlıyoruz.

Petopy İş Birliği

İyiliği ve dostluğu yaşatırken elbette patili Missafirlileri de düşünüyoruz. Bu kapsamda evde hayvan bakımı uygulamalarıyla evcil dostlarıyla yaşayanların hayatını kolaylaştıran Petopy ile iş birliği gerçekleştirdik. Bu iş birliği sayesinde takım arkadaşlarımız Petopy’nin tecrübeli uzman veteriner hekimleriyle evde muayene hizmetinden indirimli, görüntülü danışma hizmetindense ücretsiz yararlanabiliyor.

Hayalleri Yaşatıyoruz

Kariyer Molası (Sabbatical Leave)

Missafirli her bireyin hayallerini gerçekleştirmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için yarattığımız fırsatlar kapsamında, startup dünyasında pek görülmeyen Kariyer Molası (Sabbatical Leave) uygulamasını hayata geçirdik. Missafir’de uzun zaman çalışmış ve gerekli şartları sağlayan ekip arkadaşlarımız kişisel yolculuklarının bir sonraki adımını atmak ve gelişimlerine zaman ayırabilmek amacıyla kariyerlerine bir mola vermek için bu uygulamadan yararlanabiliyor.

Gönüllülük İzni

Missafir ailesinin her üyesi topluma, doğaya ve hayata katkı sağlamayı ve değer katmayı amaçlıyor. Biz de Missafirlilerin gönüllerindeki bu iyiliği karşılıksız bırakmak istemedik ve Gönüllülük İzni uygulamamızı hayata geçirdik. Bu uygulama sayesinde Missafirliler 1 gün ücretli izinden faydalanarak hayal ettikleri bir gönüllülük projesine vakit ayırabiliyor.

Esnek ve Hibrit Çalışma Modeli

Esnek çalışma saatleri sistemimizle dileyen Missafirliler sabah geç gelerek güne sporla ya da keyif aldıkları bir aktiviteyle başlayabiliyor, dileyenlerse erken çıkarak sevdiklerine ya da hobilerine vakit ayırabiliyor. Ayrıca hibrit çalışma modelimiz ekip arkadaşlarımızın evden çalışırken yine hayallerini gerçekleştirebilecekleri aktivitelere de zaman bulabilmelerine olanak tanıyor.

Birbirinden Öğrenme Etkinlikleri

Missafirliler sadece işlerine karşı değil aynı zamanda iş dışı ilgi alanlarına da tutkuyla yaklaşıyor ve bu tutkuyu birbirleriyle paylaşabiliyor. Birbirinden öğrenme etkinlikleri sayesinde ekip arkadaşlarımız ilgilendikleri ve bilgi sahibi oldukları bir konuya dair eğitim düzenliyor ve diğer Missafirliler de yeni şeyler öğrenmenin keyfini yaşayabiliyor.

Eğitim İzni

Öğrenmek bizim için hiç bitmeyen ve bitmesini de istemeyeceğimiz bir serüven. Missafir’de sürekli öğrenmeye dayalı kültürümüz, yeni hayata geçirdiğimiz Eğitim İzni uygulamamız sayesinde artık sadece işimizi kapsamıyor. Eğitim hayatına kaldığı yerden devam etmek isteyen Missafirliler, haftalık mesai saatlerini tamamlamak koşuluyla, eğitim izninden faydalanarak iş ve eğitim hayatlarını bir arada yürütebiliyor.

Konaklama Bursu

Geleceğimizi şekillendirecek gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla Konaklama Bursu uygulamamızı hayata geçirdik. Bu burs sayesinde parlak bir eğitim hayatı ve sonrasında başarılı bir kariyere sahip olmak için yeni bir eve gelen gençlerimizin barınma ihtiyaçlarının bir kısmını karşılıyor, onların ev konforunda geleceğe ilerlemelerine yardımcı oluyoruz.

Psikolojik Destek Programı

Ekip arkadaşlarımızın hem fiziksel hem de zihinsel sağlıklarını oldukça önemsiyoruz. Bu kapsamda Psikolojik Destek Programı’mızı hayata geçirdik. Sone Psikoloji ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde Missafirliler 3 adet ücretsiz, sonrasındaysa indirimli psikolojik danışmanlık hizmetinden diledikleri zaman faydalanabiliyor. Aynı zamanda aylık olarak düzenlenen seminerlerle zihinsel sağlık hakkında farkındalık kazanabiliyor.

Compare listings

Karşılaştırmak