Biz Kimiz?

İşini tutkuyla yapan, dinamik, sınır tanımayan ve her geçen gün büyüyen Missafir ailesiyle tanışın!

Missafir’in Hikayesi

Bu ülkenin kültüründe yetişen insanlar her zaman “misafirperver” olarak bilinir. İnsanlarımız, evlerini başkalarına açarak onlara yardım etmek ve kültürlerini öğrenmek konusunda oldukça istekli ve açık fikirlidir. Missafir ise bu kültürel değerimizi, kazançlı bir çözüm ortaklığına dönüştürür ve evinizi yaşatır.

Missafir Fikrinin Doğuşu

Mehmet Yüksel, dünyayı gezmenin ve farklı kültürden insanlarla aynı evi paylaşmanın büyüsü ile Erasmus öğrenci değişimi programı sırasında tanıştı. İstanbul’a döndüğünde çok sevdiği paylaşım kültürünü devam ettirmek için kendi evinin kapılarını Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen misafirlere açtı. Yüksel daha sonra eğitim hayatına devam etmek için İngiltere’ye gitti. Burada Yüksel ve birlikte yaşadığı Aleksandra, evlerini Airbnb’de paylaşarak yüksek kazanç elde etmeye başladı. Zamanla Airbnb ile konuk ağırlama konusunda uzmanlaştılar ve üst üste 10 kez “Airbnb Superhost” ödülünü kazandılar.

Ne kadar keyifli bir süreç olsa da ev paylaşımında yine de bazı sorunlar vardı. Bu dönemde Yüksel sürecin hem ev sahipleri hem de misafirler için ne gibi problemlere yol açabileceğini ilk elden deneyimlemişti. Anahtar teslimi, giriş- çıkış zamanları, evin temizliği, doğru fiyatlandırma ve konuklarla sürekli iletişim gibi zorluklar, Yüksel için yaratıcı ve yenilikçi bir çözüm bulma ihtiyacı doğurdu. Bu çözüm de, özellikle ev sahipleri için bu işleri kolaylaştıracak teknoloji destekli operasyon ve profesyonel süreç yönetimiydi. Uzun süre kurguladığı iş modelini pazar analizleriyle daha gerçekçi bir temele oturttuktan sonra Yüksel İstanbul’un böyle bir proje için mükemmel bir pilot lokasyon olduğuna karar verdi. Missafir hayaliyle Türkiye’ye dönen Yüksel, Aleksandra ve Cem ile birlikte Missafir’in ilk adımlarını attı. O günden beri ev sahipleri ve misafirlere kusursuz bir deneyim sunmak için tutkuyla çalışan ekibine liderlik ediyor.

Airbnb ile konuk ağırlamada uzmanlaşan Mehmet Yüksel, üst üste 10 kez “Airbnb Superhost” ödülünü kazandı.

Booking’te Genius ortağı olarak platform üzerinden ilanlarımızın görünürlüğünü ve rezervasyon oranını artırıyoruz.

Trustpilot’ta 55 inceleme ile 5 üzerinden 4.4 puan değerleme aldık.

Google’da 2000’den fazla kullanıcı yorumuyla değerlendirildik ve 4.9 yıldız aldık.

Gücümüzü teknolojiden alıyoruz!
Mehmet Yüksel
Kurucu

Lisans eğitimini Endüstri Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinde tamamladı. Marmara Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi ve Organizasyon, Galatasaray Üniversitesi’ndeyse Pazarlama alanlarında yüksek lisans yaptıktan sonra çalışma hayatına atıldı. Kariyerine 2014 yılında başladı, bir süre planlama mühendisi olarak çalıştı. Sonrasında Jean Monnet Bursu’nu kazanarak İngiltere’de Warwick Üniversitesi Uluslararası Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Devamında profesyonel çalışma hayatına geri dönerek Avrupa’nın en hızlı büyüyen startup’larından biri olan HelloFresh’te Planlama Yöneticisi olarak çalıştı. Daha sonra hayallerinin peşine düşerek hem kişisel yaşamında edindiği seyahat ve konaklama tecrübelerini hem de profesyonel kazanımlarını Missafir’de hayata geçirmek için yola çıktı. Missafir ile Türkiye’ye değer katan global bir marka yaratma yolunda ilerliyor.

Mehmet Onarcan
Yatırımcı, Danışman

Girişimci, melek yatırımcı ve mentor olarak Türkiye’nin startup ekosisteminde aktif rol alan Mehmet Onarcan, ülkemizin bu alanda gelişmesine kendini adamış önde gelen teknoloji evangelistlerinden. Türkiye’nin ilk dijital reklam ajanslarından Project House’un kurucu kadrosunda yer alan Mehmet Onarcan, Mentors Network Turkey ve MDA Technology and Investment’ın da kurucusu. Farklı alanlarda hem kendi girişimlerinde hem de yatırım yaptığı startup’larda exit tecrübesi yaşayan Mehmet Onarcan, Lider Yatırımcı ve Danışman rollerini üstlenerek Missafir’in büyümesine önemli katkı sağlıyor.

Mete Varas
Yatırımcı, Danışman

PropTech alanında önde gelen girişimci ve düşünürlerden biri olan Mete Varas, yatırımcı ve mentor unvanlarıyla birçok girişimin büyümesine yardımcı oldu. EurAsia Proptech Initiative ve ME Prop Initiative’in kurucusu, Shopi’nin kurucu ortağı ve Zingat’ın da İnovasyon Danışmanı olan Mete Varas; sektörel bilgisi ve içgörüleriyle Missafir’in inovasyon alanında büyümesinde aktif olarak yer alıyor.

Takım

Ali Cem Oktay
Kurucu Ortak & İş Geliştirme Direktörü
Aleksandra Glinka
Kurucu Ortak & Misafir İlişkileri Direktörü
Yunus Emre Yüksel
CEO Ofis
Özge Özdemir
İnsan Kaynakları Direktörü
Mesut Çilingir
Teknoloji Direktörü
Sarper Evren
CFO & CRO / Finans Direktörü
Deniz İşkar
Operasyon Direktörü
Nezih Üzümcüoğlu
Yeni Pazarlar Direktörü
Zeynep Özdoğan
Pazarlama Direktörü
Cansu Keser
CEO Ofis

Sahadaki Takımımız

Suat Anıl Andaç
İş Geliştirme Direktörü
Ebru Çağlayan
İş Geliştirme Yöneticisi
Begüm Akarsu
Yardımcı İş Geliştirme Yöneticisi
Ali Ceyhun Çelikman
İş Geliştirme Lideri
Hikayemize katıl
İstanbul’un en genç ve inovatif ekibinin bir parçası olmak için uygun pozisyonlara göz atabilirsiniz!

Compare listings

Karşılaştırmak