Biz Kimiz?

İstanbul'un en genç ve inovatif takımı ile tanışın

Missafir'in Kuruluşu!

Missafir fikri nasıl doğdu?

Türk kültüründe yetişen insanlar her zaman “Misafirperver” olarak bilinir. İnsanlarımız, evlerini diğer insanlara açıp, onlara yardım etmek ve kültürlerini öğrenmek konusunda çok açık fikirlidir. Missafir ise bizlerin bu misafirperverliğini ev sahipleri için kazanca dönüştürüyor. Evin pazarlanmasından temizliğine kadar evin kiralanması ile ilgili tüm süreci ev sahiplerinin yerine yöneterek stressiz ve karlı bir iş ortaklığı sunuyor.

 

Mehmet Yüksel, öğrenci değişimi programı Erasmus tecrübesinde dünyayı gezmenin ve farklı kültürden insanlarla aynı evi paylaşmanın büyüsünü keşfetti! İstanbul’a döndüğünde çok sevdiği paylaşım kültürünü devam ettirmek ve kendi evini Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen “Missafirlere” açtı. Daha sonra Yüksel, eğitim hayatına İngiltere’de devam ederken Aleksandra ile birlikte Airbnb’de evlerini paylaşarak yüksek kazanç elde etmeye başladılar. Airbnb ile konuk ağırlamanın birçok zorluğu olsa da artık bu işte uzmanlaştılar ve üst üste 10 kez “Airbnb Superhost” ödülünü kazandılar.

 

Tabii ki her güzel şeyde olduğu gibi bu sistemde de sorunlar vardı. Anahtar teslimi, giriş-çıkış zamanları, evin temizliği, evlerin fiyatlandırılmasının doğru yapılması ve konuklarla sürekli iletişim kurulması gerekliliği gibi zorluklar, Yüksel’i özellikle ev sahipleri için bu işleri kolaylaştıracak yeni fikirler aramaya itti. Evlerini Missafirlere açmak ve bundan yüksek gelir elde etmek isteyen ev sahipleri için tüm süreci sorunsuz hale getirmenin çözümü olarak, teknoloji yardımıyla uçtan uca yönetim yapabilecek digital bir platform olması gerektiğini ve bunu ancak profesyonel bir takımla yapabileceğini düşündü.Bu fikrini İstanbul’da hayata geçirmek için Türkiye’ye döndü ve Aleksandra ile birlikte Cem’i de yanına alarak Missafir’in kuruluşu için ilk adımını atmış oldu!

İstanbul’un En Yenilikçi Takımı ile Tanışın!

Mehmet Yüksel, Kurucu

Endüstri Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun olan Yüksel, değişim öğrencisi olarak eğitim hayatının bir yılını geçirdiği Polonya’da farklı bir dünyanın kapılarını aradı. İlk Missafir’lik deneyimlerini burada yaşayan Yüksel, ilerleyen dönemlerde Marmara Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansı yaparken deneyimlerini İstanbul’a taşıdı ve bu dönemde konaklama ile ilgili ilk profesyonel tecrübesini yaşadı. Öğrenmeye olan sevdası devam eden Yüksel, Galatasaray Üniversitesinde Üretim Yönetimi ve Pazarlama Yüksek Lisansı ile marka yönetimi konusunda uzmanlaştı. Daha sonra ‘Jean Monnet’ bursuyla İngiltere’de Warwick Üniversitesinde Uluslarası Teknoloji Yönetimi alanında Master’ını üstün başarıyla tamamladıktan sonra 2017 yılında Financial Times listelerinde Avrupa’nın en hızlı büyüyen teknoloji start-up’ı olan HelloFresh’de Planlama Yöneticisi olarak görev aldı. Daha sonra hayallerinin peşine düşerek, hem seyahat ve konaklama hem de profesyonel tecrübelerini Missafir’de kullanmak için yola çıktı. Missafir ile Türkiye’ye bir marka kazandırmak ve globalde büyümek istiyor!

Mehmet Onarcan, Lider Yatırımcı ve Mentor

Girişimçi, melek yatırımcı ve mentör şapkalarıyla Türkiye’nin start-up ekosisteminde aktif rol olan Mehmet Onarcan, ülkemizin bu alanda gelişmesine kendini adamış önde gelen teknoloji evangelistlerinden.  Farklı alanlarda hem kendi girişimlerinde hem de yatırım yaptığı startuplarda exit tecrübesi yaşayan Onarcan, Türkiye’nin ilk dijital reklam ajanslarından Project House’un da kurucularından. Mentors Network Turkey ve MDA Technology and Investment’in de kurucusu olan Mehmet Onarcan,  Missafir’de Lider Yatırımcı ve Danışman rollerini üstlenerek Missafirin büyümesine aktif olarak önemli katkılar sağlıyor.

Mete Varas, Danışman

PropTech alanında önde gelen girişimci ve düşünürlerden biri olan Mete Varas, yatırımcı ve mentor olarak birçok girişimin büyümesine yardımcı oldu. “EurAsia Proptech Initiative” ve “ME Prop Initiative”in kurucusu, Shopi’nin kurucu ortağı ve Zingat’ın da Inovasyon danışmanlığını yapan Mete Varas, sektörel bilgisiyle ve inovasyon konusunda Missafir’in büyümesinde  aktif olarak yer alıyor.

Bizim Takım!

Ali Cem Oktay

Kurucu Ortak & İş Geliştirme Direktörü

Aleksandra Glinka

Kurucu Ortak & Misafir Deneyimi Yöneticisi

 

 

Yunus Emre Yüksel

Ürün Yöneticisi

 

Özge Ozdemir

İnsan Kaynakları Direktörü

Mesut Çilingir

Teknoloji Direktörü

Nezih Üzümcüoğlu

Proje Direktörü

Can İbrahimoğlu

Misafir Deneyimi Direktörü

Ahmet Erben

Finans Direktörü

Zeynep Çil

Pazarlama Direktörü

Cansu Keser

Hesap Yönetimi Yöneticisi

Ozan Dursun

Operasyon Yöneticisi

Türker Ülğer

Operasyon Lideri

Hazal Demir

Misafir Deneyimi Yöneticisi

Uğur Yıldız

Kanal Yönetimi Lideri

Oğuzhan Oğuz

Şikayet ve Platform Kontrol Lideri

Halide Dönmez

İçerik Editörü Lideri

Ali Ceyhun Çelikman

İş Geliştirme Lideri

Cem Sinan Atıcı

İş Geliştirme Lideri

Burak Çevik

Operasyon Koordinatörü

İstanbul'un En Genç ve İnovatif Takımı

Bölgeler

Missafir şu an İstanbul, Bodrum, Çeşme, Marmaris, Fethiye, Antalya, Kıbrıs başta olmak üzere 40+ farklı bölgede hizmet vermektedir. Yakın zamanda diğer şehirlerde de ev sahipleri ve misafirleri buluşturmaya devam edeceğiz!

İSTANBUL

istanbul

GÖCEK

Missafir Göcek

Kıbrıs

kuzeykıbrıs

BODRUM

Missafir Bodrum

SAPANCA

sapanca

SİZİN ŞEHRİNİZ

ÇEŞME

Missafir Çeşme

ANTALYA

antalya

FETHİYE

fethiye

BURSA

bursa