Biz Kimiz?

İstanbul'un en genç ve inovatif takımı ile tanışın

Missafir'in Kuruluşu!

Missafir fikri nasıl doğdu?

Türk kültüründe yetişen insanlar her zaman “Misafirperver” olarak bilinir. İnsanlarımız, evlerini diğer insanlara açıp, onlara yardım etmek ve kültürlerini öğrenmek konusunda çok açık fikirlidir. Missafir ise bizlerin bu misafirperverliğini ev sahipleri için kazanca dönüştürüyor. Evin pazarlanmasından temizliğine kadar evin kiralanması ile ilgili tüm süreci ev sahiplerinin yerine yöneterek stressiz ve karlı bir iş ortaklığı sunuyor.

 

Mehmet Yüksel, 2010 yılında Polonya’da öğrenci değişimi programı Erasmus tecrübesinde dünyayı gezmenin ve farklı kültürden insanlarla aynı evi paylaşmanın büyüsünü keşfetti! İstanbul’a döndüğünde çok sevdiği paylaşım kültürünü devam ettirmek ve kendi evini Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen “Missafirlere” açtı. Daha sonra Yüksel, eğitim hayatına İngiltere’de devam ederken Aleksandra ile birlikte Airbnb’de evlerini paylaşarak yüksek kazanç elde etmeye başladılar. Airbnb ile konuk ağırlamanın birçok zorluğu olsa da artık bu işte uzmanlaştılar ve üst üste 10 kez “Airbnb Superhost” ödülünü kazandılar.

 

Tabii ki her güzel şeyde olduğu gibi bu sistemde de sorunlar vardı. Anahtar teslimi, giriş-çıkış zamanları, evin temizliği, evlerin fiyatlandırılmasının doğru yapılması ve konuklarla sürekli iletişim kurulması gerekliliği gibi zorluklar, Yüksel’i özellikle ev sahipleri için bu işleri kolaylaştıracak yeni fikirler aramaya itti. Evlerini Missafirlere açmak ve bundan yüksek gelir elde etmek isteyen ev sahipleri için tüm süreci sorunsuz hale getirmenin çözümü olarak, teknoloji yardımıyla uçtan uca yönetim yapabilecek digital bir platform olması gerektiğini ve bunu ancak profesyonel bir takımla yapabileceğini düşündü.Bu fikrini İstanbul’da hayata geçirmek için Türkiye’ye döndü ve Aleksandra ile birlikte Cem’i de yanına alarak Missafir’in kuruluşu için ilk adımını atmış oldu!

İstanbul’un En Yenilikçi Takımı ile Tanışın!

Mehmet Yüksel, Kurucu

Endüstri Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun olan Yüksel, değişim öğrencisi olarak eğitim hayatının bir yılını geçirdiği Polonya’da farklı bir dünyanın kapılarını aradı. İlk Missafir’lik deneyimlerini burada yaşayan Yüksel, ilerleyen dönemlerde Marmara Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansı yaparken deneyimlerini İstanbul’a taşıdı ve bu dönemde konaklama ile ilgili ilk profesyonel tecrübesini yaşadı. Öğrenmeye olan sevdası devam eden Yüksel, Galatasaray Üniversitesinde Üretim Yönetimi ve Pazarlama Yüksek Lisansı ile marka yönetimi konusunda uzmanlaştı. Daha sonra ‘Jean Monnet’ bursuyla İngiltere’de Warwick Üniversitesinde Uluslarası Teknoloji Yönetimi alanında Master’ını üstün başarıyla tamamladıktan sonra 2017 yılında Financial Times listelerinde Avrupa’nın en hızlı büyüyen teknoloji start-up’ı olan HelloFresh’de Planlama Yöneticisi olarak görev aldı. Daha sonra hayallerinin peşine düşerek, hem seyahat ve konaklama hem de profesyonel tecrübelerini Missafir’de kullanmak için yola çıktı. Missafir ile Türkiye’ye bir marka kazandırmak ve globalde büyümek istiyor!

Aleksandra Glinka

Aleksandra Polonya’da doğdu. Poznan Ekonomi Üniversitesi’nden Uluslararası İşletme ve Organizasyon Yönetimi  alanlarında iki farklı master yaptı. Mezun olduktan sonra New York’taki Birleşmiş Milletler Polonya Cumhuriyeti Daimi Misyonunda bir süre görev aldı. Daha sonra İngiltere’de Warwick Üniversitesi’nde çalıştı ve son iki yılını Innovate UK tarafından finanse edilen Ar-Ge projelerinin dağıtımını yapan bir organizasyonda Proje Yöneticisi olarak geçirdi. Yaklaşık dört yıl üst üste Airbnb Süper ev sahibi olma, farklı ülkelerde ve kültürlerde yaşama ve çalışma deneyimi sayesinde Aleksandra, misafirler deneyiminin geliştirilmesi konusunda Missafire destek oluyor.

Ali Cem Oktay

Kocaeli Üniversitesi İktisat Mezunu olan Ali Cem Oktay, 2017 yılında MBA derecesini kazandı. Seyahat etme ve farklı insanlarla tanışmaya olan tutkusu, hayatında farklı alanlarda deneyimler kazanmasına neden oldu. 2008 yılından beri aktif olarak özel sektörde çalışan Oktay’ın ilk iş deneyimi ise turizm rehberliği oldu. Bir süre Antalya’da ve Uludağ’da otel işletme yöneticisi olarak görev yaptı. Sonrasında kısa bir süre farklı sektörlerde de üst düzey yöneticilik tecrübesi olan Oktay, özellikle turizm ve konaklama alanında uzmanlığa sahip. Missafir’in büyümesi için yeni pazarlarda iş geliştirerek evlerin misafirler için en verimli şekilde açılmasını amaçlıyor.

Bizim Takım!

Enis Yangın

Operasyon Yöneticisi

 

 

 

 

Özge Ozdemir

İş Geliştirme Lideri

 

 

 

 

Yunus Emre Yüksel

IT & SEO Uzmanı

 

 

 

 

Berkay Hopalı

Back-End Yazılım Uzmanı

Ahsen İspiroğlu

İç Tasarım Uzmanı

 

 

İsef Işıktan

Misafir Deneyimi Uzmanı

ŞEHİRLER

Missafir şu an İstanbul, Bodrum, Çeşme ve Göcek’te!  Yakın zamanda diğer şehirlerede de ev sahipleri ve misafirleri buluşturmaya devam edeceğiz! Antalya, Muğla, İzmir ve çok daha fazlası…

İSTANBUL

istanbul

BODRUM

Missafir Bodrum

ÇEŞME

Missafir Çeşme

GÖCEK

Missafir Göcek

SİZİN ŞEHRİNİZ