Biz Kimiz?

Missafir’in hikayesini keşfedin. Genç ve dinamik bir ekiple tanışmaya hazırlanın!

heart

Misafirperverlik kültürüyle başlayan bir serüven

Misafirperverliğimizle ün yapmış bir toplumuz. Missafir'in hikayesi de bu kavramla başlıyor. İnsanlarımız, farklı kültürleri keşfetmekte açık fikirli, konukseverliğiyle ise rakipsizdir. Missafir, bu kültürel mirasımızı karlı bir işbirliğine çevirerek kısa, orta ve hatta uzun süreli kiralama için sunduğunuz konutlarınızın daima canlı, beklentileri aşan ve tercih edilen mekanlar olmasını sağlıyor.

Hikayemiz

team
Mehmet Yüksel, dünyayı gezmenin ve farklı kültürden insanlarla aynı evi paylaşmanın büyüsü ile Erasmus öğrenci değişimi programı sırasında tanıştı. İstanbul’a döndüğünde çok sevdiği paylaşım kültürünü devam ettirmek için kendi evinin kapılarını Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen misafirlere açtı. Yüksel daha sonra eğitim hayatına devam etmek için İngiltere’ye gitti. Burada Yüksel ve birlikte yaşadığı Aleksandra, evlerini Airbnb’de paylaşarak yüksek kazanç elde etmeye başladı. Zamanla Airbnb ile konuk ağırlama konusunda uzmanlaştılar ve üst üste 10 kez “Airbnb Superhost” ödülünü kazandılar.
Mehmet Yüksel
Ne kadar keyifli bir süreç olsa da ev paylaşımı sisteminde bazı sorunlar vardı. Bu dönemde Yüksel, sürecin hem ev sahipleri hem de misafirler için ne gibi problemlere yol açabileceğini ilk elden deneyimlemişti. Anahtar teslimi, giriş çıkış zamanları, evin temizliği, doğru fiyatlandırma ve konuklarla sürekli iletişim gibi zorluklar, Yüksel için yaratıcı ve yenilikçi bir çözüm bulma ihtiyacı doğurdu. Bu çözüm de, özellikle ev sahipleri için bu işleri kolaylaştıracak teknoloji destekli operasyon ve profesyonel süreç yönetimiydi. Uzun süre kurguladığı iş modelini pazar analizleriyle daha gerçekçi bir temele oturttuktan sonra Yüksel İstanbul’un böyle bir proje için mükemmel bir pilot lokasyon olduğuna karar verdi.

Missafir hayaliyle Türkiye’ye dönen Yüksel, Aleksandra ve Cem ile birlikte Missafir’in ilk adımlarını attı. Missafir, o günden beri ev sahipleri ve misafirlere kusursuz bir deneyim sunmak için 3 kişi başladığı yolculuğuna, günümüzde 250’den fazla tutkulu ve yaratıcı çalışanla devam ediyor.

Lokasyon

100+

Ev

2300+

M-homes

120+

İlanlarımızın yayınlandığı platformlar

50+

Misafir

150K+

Konaklanan gece

300K+

Dinamik, Tutkulu ve Büyüyen bir Takım

Mehmet Yüksel
Mehmet Yüksel
Founder & CEO
linkedin
Ali Cem Oktay
Ali Cem Oktay
Co-Founder
linkedin
Aleksandra Glinka
Aleksandra Glinka
Co-Founder
linkedin
Mehmet Onarcan
Mehmet Onarcan
CSO
linkedin
Sarper Evren
Sarper Evren
CFO & CRO
linkedin
Mesut Çilingir
Mesut Çilingir
CTO
linkedin
Fırat Koç
Fırat Koç
CMO
linkedin
S. Anıl Andaç
S. Anıl Andaç
Head of Business Development Supply
linkedin
Fatma Başyiğit
Fatma Başyiğit
Head of Customer Success
linkedin
Pınar Peker
Pınar Peker
Head of People & Culture
linkedin
Nezih Üzümcüoğlu
Nezih Üzümcüoğlu
Head of New Markets
linkedin
Ebru Çağlayan
Ebru Çağlayan
Senior Corporate Sales Manager
linkedin
Burcu Avcı
Burcu Avcı
Senior MHomes and Hotels Manager
linkedin