Bayram Tatili için İstanbul’da Kalacaklara Öneriler

Bayram Tatili için İstanbul’da Kalacaklara Öneriler

Bayram tatili giderek yaklaşıyor. Kimileri kendini Ege kıyılarına kimileri ise yurt dışına atıyor bu tatili fırsat bilerek.  Bir de İstanbul’da kalanlar ve bayram için İstanbul’ a gelenler var. Bir yere gidemiyoruz diye üzülmeyi bırakın, İstanbul’da bu tatilin keyfini çıkarmak için çok geçerli sebepleriniz var. Neler mi ?  Merak ediyorsanız , blogu okumaya devam edelim…

Bayram Tatili: İstanbul’u Keşfetmenin Vakti

İstanbul her zaman yoğun ve kalabalık olan bir şehir. Fakat bayram tatili olunca herkes bu fırsattan faydalanıp şehir dışına akın ediyor. İstanbul hiç olmadığı kadar sakin ve huzurlu kalıyor. İşte bu yüzden İstanbul’ u keşfetmenin tam vakti diyoruz. Adalar, Pierre Loti ,Beyoğlu , Kadıköy ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz bir çok yer.  İstanbul gez gez bitmez ama bir yerden başlamak lazım. Eğer biraz kendinizi tatilde hissetmek istiyorsanız ve sizin için tatilin tanımı denizle iç içe olmaksa o zaman Adalar’dan başlayalım.  Mesela Büyükada’ ya giderek bisiklet turları yapabilir, sevdiklerinizle güzelce vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda denize girmek isterseniz Naki Bey Plajı’ nda denize girebilir, güzel havanın keyfini çıkarabilirsiniz. Akşam deniz ürünlerin hep taze olduğu bu yerde güzel bir şekilde deniz ürünlerini tadabilirsiniz. Eğer Adalar’ a gitmek istemezseniz tabiiki alternatifleriniz var: Kilyos,Şile…  Kilyos yaz aylarında hafta sonları şehrin kargaşasından kurtulmak için vazgeçilmez bir yer. Bayram tatili boyunca da aklınızda olması gereken bir yer. Burada denizin keyfini çıkarabilir aynı zamanda rüzgar sörfü yaparak oldukça güzel deneyimler yaşayabilirsiniz.

Bir de “Bayram tatili nasıl olsa ve şehir boştur, şehri keşfedelim.” diyenlere birkaç tavsiyemiz olacak. Her zaman canlı bir hayatın olduğu Taksim/Beyoğlu, Kadıköy, Karaköy ilk rotalarınızdan olabilir. Taksim hem turistlerin hem de yerli halkın en uğrak yerinden biri. Uğrayabileceğiniz birçok kafe, tadabileceğiniz oldukça güzel ve değişik tatlar var. Ayrıca pasajları gezebilir, alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Her zaman hayatın aktığını hissettiğiniz bu semtlerimizde asla sıkılmayacağınızın garantisini verebiliriz.

bayram-tatili-missafir-tavsiye

Bayram Tatili Rezervasyonları ve Küçük İpuçları

Konu tatil ve bayram olunca kalacak yer sıkıntısı her zaman oluyor. Hem nerede kalacağını bilemiyor insan hem de çok para harcamak istemiyor.  İkisi için de güzel önerilerimiz var. İstanbul’da yoğunluk daha az oluyor dedik fakat siz yine de kalacak yerinizi ayarlamayı son güne bırakmayın. Airbnb, Booking gibi platformlar artık ülkemizde de çok yaygın. İstanbul’da evi olan ve buradan yüksek kazanç elde etmek isteyen ev sahipleri evlerini kiraya veriyor. Siz de bu evleri kiralayarak tatiliniz boyunca kendini evinizde gibi hissedebilirsiniz.  Aynı zamanda ben de tatildeyken kazanmak istiyorum diyorsanız siz de evinizi kiraya vererek stressiz ve yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için sadece “Teklif Al” sayfasını ziyaret etmeniz yeterli. Bu arada yeni blog sayfamızı da takip etmeyi unutmayınız.

img

admin

  Benzer Haberler

  Airbnb Süper Ev Sahibi Nedir? Nasıl Olunur? : Airbnb Türkiye

  Kısa dönemli ev kiralama sitelerine her ay binlerce ev sahibi veya kullanıcı kaydolmaktadır....

  Okumaya Devam..
  - admin

  Kiralık Daire Bulmanın Püf Noktaları Nedir?

  Gelişmekte olan gayrimenkul sektörünün getirdiği rekabet ile birlikte, insanlar evlerini...

  Okumaya Devam..
  - admin

  Airbnb Türkiye: Gelecekte Neler Bekleniyor?

  Son yıllarda  Airbnb Türkiye' nin  hayatımıza girişiyle  evlerimizi misafirlere açma...

  Okumaya Devam..
  - admin

  Yazıya yorum yapın