Airbnb Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Airbnb Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizi kısa süreli kiraya vermek istiyorsanız, Airbnb giriş yaparken bazı önemli noktalara dikkat ederek kiralama oranınızı arttırabilirsiniz.

Airbnb ev sahibi olarak Airbnb log in yaparken aynı zamanda profilinizin mükemmel görünmesi için yapabilecekleriniz mevcut. Airbnb Türkiye giriş yapmak için basitçe  https://www.airbnb.com.tr/login adresine gidebilirsiniz. Bu linke tıkladığınızda açılan sayfadan yeni bir hesap oluşturabilir ya da facebook veya google hesabınızı kullanarak Airbnb hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Airbnb Misafirleri Ev Ararken Filtreleme Özelliğini Kullanır

Airbnb ev sahibi olarak, Airbnb giriş yaparken evinizle ilgili tüm özellikleri doğru şekilde saçmeniz önemlidir. Airbnb misafirleri, belli bir lokasyonda ev ararken filtreleme özelliğinden faydalanırlar. Evinizin tüm özelliklerini doğru bir şekilde girmeniz, evinizin koşullarına uygun misafirlere ulaşmanızı sağlayacaktır. Örneğin evcil hayvan kabul ediyorsanız fakat bunu belirtmediyseniz, evcil hayvan kabul eden evleri arayan misafirler, sizin ilanınızı görmeyecektir.

airbnb giris airbnb turkiye missafir

Önemli bilgiler arasında, evinizin lokasyonu, kaç misafir ağırlayabileceğiniz, yatak düzeni, banyo sayısı, evinin tamamının ya da belli bir odasının kiraya verildiği, evcil hayvan kabul edip etmediğiniz, sigara içilip içilmediği gibi bilgiler yer alır. Bu bilgileri doğru girerek, evinizi tutma potansiyeli yüksek olan misafirlerin aramalarında çıkabilirsiniz.

Airbnb Ev Sahibi Giriş Yaparken İyi Bir İlk İzlenim Oluşturun

 Airbnb giriş işlemlerinin belki de en önemli bölümü, kendinizi tanıttığınız bölümdür. Bu bölümde; Airbnb ev sahibi olma yolculuğunuzdan ve kendi seyahat felsefenizden bahsedebilir, misafirlerinizde güzel bir ilk izlenim oluşturabilirsiniz. Unutmayın, Airbnb’nin otellerden en önemli farkı, insanların seyahat ederken aynı zamanda o bölgedeki insanlarla iletişim kurmak istemesidir. Kısacası misafirleriniz eviniz kadar siz de önemser!

Kendinizi tanıttıktan sonra sıra evinizi tanıtmaya gelir. Evinizin fotoğraflarını koyarken, fotoğrafların iyi çekildiğinden ve evinizi yansıttığından emin olmalısınız. Airbnb Profesyonel Fotoğraf çekimleri sırasında, eviniz temiz ve düzenli olmalıdır. Odalarınız ışık aldığından emin olmalısınız. Kimsenin ışık almayan, dağınık ve sıkışık bir mekanda kalmak istemeyeceğini aklınızdan çıkarmayın.

airbnb giris airbnb ev sahibi missafir

Evinizin bulunduğu lokasyonun özelliklerini Airbnb giriş işlemlerinden önce hazır edebilirsiniz. Airbnb giriş işlemlerinden önce evinizin, dışarıdan gelen misafirlere sunabileceği imkanları araştırmanız ve buna göre hepsini anlaşılır, açık ve tüm imkanları çekici hale getirecek bir dille anlatmanız önemlidir.

Potansiyel Misafirlerle İletişim Kurma

Airbnb iletişim kurma konusunda size avantaj sağlar. Airbnb giriş işlemlerinizi tamamladıktan sonra potansiyel misafirleriniz size yazmaya başlayacaklardır. Bu noktada misafirlerinize kısa sürede, açık ve net cevaplar verebilmeniz ve güvenilir bir ortam yaratmanız önemlidir. Airbnb iletişim tarafı oldukça önemlidir. Eğer potansiyel misafirlerinizin mesajlarına 3 gün sonra dönüyorsanız, bu ulaşılabilir olmadığınız izlenimini oluşturur ve misafirleriniz bu süre içinde farklı bir evi tercih edebilirler. Bu yüzden Airbnb iletişim kanallarından her zaman ulaşılır olduğunuzu misafirlerinize hissettirmelisiniz.

Airbnb giriş işlemleri sırasında, yukarıda saydığımız konuları göz önünde bulundurursanız, misafirleriniz size kolaylıkla ulaşabilir! Böylece evinizi hemen kiralamaya başlayabilirsiniz.

Şimdi, sizde Airbnb ile evimi kiraya vermek istiyorum ve bundan yüksek kazanç elde etmek istiyorum diyorsanız, hemen ‘Teklif Al’ sayfamızdaki formu doldurarak, evinizden ne kadar kazanç elde edebileceğinizi görün!

img

Mehmet Yüksel

  Benzer Haberler

  Airbnb Süper Ev Sahibi Nedir? Nasıl Olunur? : Airbnb Türkiye

  Kısa dönemli ev kiralama sitelerine her ay binlerce ev sahibi veya kullanıcı kaydolmaktadır....

  Okumaya Devam..
  - admin

  Bayram Tatili için İstanbul’da Kalacaklara Öneriler

  Bayram tatili giderek yaklaşıyor. Kimileri kendini Ege kıyılarına kimileri ise yurt dışına...

  Okumaya Devam..
  - admin

  Kiralık Daire Bulmanın Püf Noktaları Nedir?

  Gelişmekte olan gayrimenkul sektörünün getirdiği rekabet ile birlikte, insanlar evlerini...

  Okumaya Devam..
  - admin

  0 thoughts on “Airbnb Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler”

  • Airbnb İndirim Kodu ile Fırsatları Yakalayın – Missafir [Güncel 2019]

   Ocak 23, 2019, 9:39 am

   […] kazanmak için bir arkadaşınızın davet bağlantısıyla Airbnb girişinizi yapmalısınız. Burada önemli nokta olarak, bu kodu kullanarak kaydolacak kişinin daha […]

   Cevapla
  • Airbnb Türkiye iletişim: Kolay ve Hızlı Ulaşma Yolları Nelerdir? – Missafir

   Ocak 28, 2019, 12:55 pm

   […] da ulaşabilirsiniz. Bunların dışında, en çok karşılaşılan problemlerden biri olan Airbnb giriş hakkında bir sorun yaşıyorsanız, daha önceden bu konu hakkında yazılmış olan blogumuzu […]

   Cevapla
  • Airbnb Yorum Neden Bu Kadar Önemli? – Missafir [Güncel 2019]

   Ocak 30, 2019, 1:15 pm

   […] Airbnb bu yorumları hiç hoş karşılamaz dikkatli olmanızda fayda var, bizden söylemesi. Airbnb giriş yaptıktan sonra, profilinizdeki değerlendirmeler kısmından hem hakkınızda yazılanları hem […]

   Cevapla
  • Airbnb Hesap Silme Hakkında En Güncel Bilgiler – Missafir [Güncel 2019]

   Şubat 4, 2019, 11:36 am

   […] ‘Hesabımı devre dışı bırak’ seçeneğini seçerek hesabınızı kapatabilirsiniz. Airbnb giriş işleminden sonra bu adımı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun sonucunda, tüm […]

   Cevapla

  Yazıya yorum yapın