Airbnb Türkiye: Gelecekte Neler Bekleniyor?

Airbnb Türkiye: Gelecekte Neler Bekleniyor?

Son yıllarda  Airbnb Türkiye’ nin  hayatımıza girişiyle  evlerimizi misafirlere açma fırsatına sahip olduk.  Peki, hızla yaygınlaşmaya devam eden kısa dönem ev kiralamanın geleceği Türkiye’de nasıl?

Bireylerin kendi varlıklarını veya servislerini bir platform üzerinden pazarlayarak gelir elde etmesine kolaboratif ekonomi denir. Airbnb, Uber gibi şirketler  sağladıkları platform vasıtasıyla  kendi arabamızı, evimizi paylaşarak bize gelir elde etme imkanı sunuyor.Daha heyecan verici olansa, bu yöntem sadece 15 yılda büyük popülariteye ulaştı  ve geleneksel yöntemlerin yerine geçmeye başladı. Artık daha fazla ev sahibi evini Airbnb üzerinden kiraya veriyor. Türkiye özelinde ise, gayrimenkul sektörünün son dönemlerdeki durgunluğu bu geçişi hızlandırıyor. Hal böyleyken, pek çok yeni  soru ev sahiplerinin kafasını kurcalıyor .En önemlisi ise Gelecekte ne olacak?

 

Airbnb Türkiye’de başarının anahtarı: Adaptasyon

Değişime ve rekabete iyi adapte olmak , kazanç elde etmenin  tek anahtarı.. Artık büyük otel ve turizm firmaları bile Airbnb’de var olmaya çalışıyor. Yakın gelecekte, Airbnb Türkiye konaklama sektörünün pek çok aktörünü bünyesine katarak büyümeye devam edecek.

Airbnb Türkiye ve diğer platformlar, bizlerin internetteki varlığına paralel olarak hızla büyüyor. Her gün daha fazla insan evlere misafir oluyor.  Daha fazla ev sahibi Airbnb vasıtasıyla para kazanıyor. Bunun manası ise şu: Ev sahipleri için Airbnb’ de rekabet  büyük bir hızla artacak.  Peki, evini Airbnb’ de kiralayan ev sahipleri böylesine rekabet ortamında nasıl başarılı olabilecek?

airbnb-türkiye-missafir-istanbul

Olumlu Misafir Yorumları Airbnb Türkiye’ nin Olmazsa Olmazı

Airbnb misafirlerin geri dönüşlerini ve değerlendirme sistemini  merkeze koymuş durumda. İyi hizmet sunan evler aramalarda daha üst sıralarda, daha çok ayırtılıyor. Öte yandan hizmet kalitesi  düşük evler, zamanla alt sıralarda kayboluyor ve daha az görüntüleniyor. Kazancı arttırmanın en kritik ve önemli anahtarı misafirlerinizi iyi ağırlamak.

Bunun yanı sıra, her geçen gün  daha fazla ev  sahibinin platforma katılması  hassasiyetleri arttıracak. Daha iyi rekabet etmek isteyen ev sahipleri, fiyatlarını sürekli optimize etmek, ilanları sürekli güncellemek ve takip etmek durumunda. Ek hizmetler sunarak daha cazip seçenek olmak için gerçekleşen yarış, gittikçe daha da hızlanacak. Hal böyleyken, platformdaki evini daha iyi takip eden, vakit ayıran  daha fazla kazanacak.

Peki tüm bu rekabet ortamında, en cazip seçenek olmak için vakit ayıramıyorsanız ne yapabilirsiniz?

Kendi ilan yönetiminizi geliştirecek ip uçlarını takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tüm bu yönetimi sizin için gerçekleştirecek uzman ekiplerle anlaşabilirsiniz. Missafir, size bu noktada yardımcı olacak çözüm önerileri sunuyor. Airbnb Türkiye’de yüksek bulunma oranlarına sahip profillerde  evinize olan talebi maksimize ederken, evinize gelen misafirlerinizin her ihtiyacıyla ilgileniyor. İyi yorumlar, iyi fiyat analizi ise evlerinizin kazancını arttırıyor.

Siz de Missafir ile kısa dönem ev kiralama desteği alarak kazancınızı katlayabilirsiniz! Daha fazla öğren!

img

admin

  Benzer Haberler

  Airbnb Süper Ev Sahibi Nedir? Nasıl Olunur? : Airbnb Türkiye

  Kısa dönemli ev kiralama sitelerine her ay binlerce ev sahibi veya kullanıcı kaydolmaktadır....

  Okumaya Devam..
  - admin

  Bayram Tatili için İstanbul’da Kalacaklara Öneriler

  Bayram tatili giderek yaklaşıyor. Kimileri kendini Ege kıyılarına kimileri ise yurt dışına...

  Okumaya Devam..
  - admin

  Kiralık Daire Bulmanın Püf Noktaları Nedir?

  Gelişmekte olan gayrimenkul sektörünün getirdiği rekabet ile birlikte, insanlar evlerini...

  Okumaya Devam..
  - admin

  0 thoughts on “Airbnb Türkiye: Gelecekte Neler Bekleniyor?”

  • Kiralık Daire Bulmanın Püf Noktaları Nedir? – Missafir

   Ağustos 5, 2019, 8:08 am

   […] de mevcut. Kısa süreli kiralık daire arayışında ise akla gelen ilk isim Airbnb. Peki Airbnb Türkiye güvenli mi sorusunu duyar gibiyim. Eğer sorunun cevabını merak ediyorsanız Airbnb güvenli mi […]

   Cevapla
  • khalid

   Ağustos 8, 2019, 8:06 am

   Nice.

   Cevapla

  Yazıya yorum yapın