Airbnb Nedir? Sistemi ve İşleyişi Nasıldır?

Airbnb Nedir? Sistemi ve İşleyişi Nasıldır?

Airbnb Nedir? :  Çalışma Sistemi

Airbnb nedir sorusunun belki de en kısa cevabı Airbed & Breakfast’dir. Bu yazımızda sizlere Airbnb nedir sorusunun cevabını verirken, nasıl ortaya çıktığını da anlatmak istiyoruz.

Eğer siz de Brian Chesky ve arkadaşları kayıp çocuklar gibi zaman zaman ekstra paraya ihtiyaç duyuyorsanız, sorununuzun yıllar önce çözüldüğünü bildirmek isteriz. Evinizin tamamını, bir veya birkaç odasını şehrinizi ziyaret etmekte olan misafirlere kiralayarak siz de bir gelir elde edebilirsiniz. Üstelik ister misafir olun, ister ev sahibi olun Airbnb güvenli bir servis sunar.

Airbnb nedir sorusunu, belki bundan birkaç sene önce birine sorsaydınız, cevap alma ihtimaliniz çok düşüktü. Birkaç arkadaşın 2008 yılında biraz para kazanmak için evlerinde yabancıları ağırlamak üzere bir web sitesi açmasıyla San francisco’da başlayan Airbnb macerasına bugün milyonlarca kullanıcı katılmış durumda. Yani bugün sokağa çıkıp Airbnb nedir diye sorsanız, birçok insanın Airbnb platformunu daha önce kullandığını görebilirsiniz.

airbnb nedir airbnb nasıl kullanılır airbnb giriş missafir

Airbnb nedir : En basit tabiriyle Airbnb ev kiralama hizmeti sunan bir web sitesidir. Yani kısa süreli kalacak bir yer arayanlarla, evini kiraya vermek isteyenleri buluşturan şu anda dünyanın en büyük alternatif konaklama platformudur. “Airbnb yasal mı?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Kesinlikle evet. Bugün Dünya üzerinde Airbnb’ye kayıtlı yaklaşık 4 milyon ev var ve her gece bu evlerde yaklaşık 2 milyon insan kalıyor. Ne rakam ama!

Airbnb ev kiralama hizmeti San Francisco’da başladıktan sonra dünyaya hızla yayıldı. Bugün Airbnb Türkiye de hızla büyümekte ve Airbnb İstanbul için de en çok kullanılan konaklama hizmetlerini sunuyor. İster konaklama ihtiyacınız olsun, ister evinizi kısa süreli kiraya verin, Airbnb sizin için biçilmiş kaftan.

Airbnb, konaklamaya doğru benzersiz bir yaklaşım benimsemiştir. “Paylaşılan ekonominin” bir parçası olan Airbnb, birisinin evinde bir otel yerine, kalabilme fırsatı sunuyor.

Bunların hepsi kulağa oldukça basit geliyor, ama Airbnb tam olarak nedir? Konaklamanız veya ev sahipliği yapmadan önce, popüler ev paylaşım sitesi hakkında bilmeniz gerekenler.

Airbnb Çalışma Sistemi Nedir?

Airbnb platformuna ev sahibi olarak da, misafir olarak da kayıt yaptırabilirsiniz. Airbnb giriş işlemlerinizi yaptıktan sonra, konaklamak istediğiniz yerdeki evleri araştırabilir, ev sahipleri ve evlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Üstelik sizden önce konaklayan misafirlerin evle ve ev sahibi ile ilgili yorumlarını da görebilirsiniz. Üstelik adığınız değerlendirmeler ve bazı kriterler ile birlikte Airbnb süper ev sahibi olma şansını yakalayarak, kazancınızı artırabilirsiniz.
airbnb nedir missafir airbnb nasıl kullanılır
Eğer Airbnb ev kiralama hizmeti vermek istiyorsanız, evinizin profilini hazırladıktan sonra görücüye çıkarabilirsiniz. Evinize yapılan rezervasyon sayısını artırmak için, daha önce yayınladığımız Airbnb profesyonel fotoğraf yazımıza göz atabilirsiniz.

Airbnb nedir diye kendi kendinize sormak yerine siz de Airbnb giriş işlemlerinizi www.airbnb.com.tr adresinden Türkçe olarak gerçekleştirerek tecrübe edebilirsiniz. Airbnb ev kiralama işlemleri için konaklamak istediğiniz şehirde arama yapabilir, evinizi Airbnb’ye kaydetmek için ‘Ev Sahibi Olun’ linkine tıklayabilirsiniz.

Airbnb otel gibi bir konaklama hizmeti sunmaz. Airbnb ile konaklama hizmeti veren ve alan birçok insan konaklama sırasında birbirleriyle iletişim içinde olurlar. Misafirler böylece ziyaret ettikleri bölge ile ilgili daha fazla bilgi edinebilir, bölgeden birçok insanla tanışabilirler. Airbnb Ev Sahibi ise birçok farklı kültürden farklı insanla tanışma şansı elde ederler. Eğer Airbnb nedir diye merak ediyorsanız web sitesini ziyaret edin ve bir sonraki yolculuğunuzda Airbnb ile konaklayın, ya da evinizi misafirlere açın.

Şimdi sizde evinizin Airbnb ile kiralanmasını ve bundan yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız hemen ‘Teklif Al’ sayfamızdaki formu doldurarak, evinizin size ne kadar para kazandıracağını görün!

img

Mehmet Yüksel

  Benzer Haberler

  Airbnb : Yeni Nesil Ev Otelciliği – Airbnb Hakkında Her Şey

  Airbnb ile Ev Otelciliği A'dan Z'ye Her şey Airbnb hakkında bir şeyler duyduysanız, ancak...

  Okumaya Devam..
  - Yunus Emre Yüksel

  Airbnb Süper Ev Sahibi: Nedir? Nasıl Olunur?

  Airbnb Süper Ev Sahibi Olmak İçin Yapmanız Gerekenler Kısa dönemli ev kiralama sitesine her...

  Okumaya Devam..
  Yunus Emre Yuksel
  - Yunus Emre Yuksel

  Aırbnb: Gelecekte Neler Bekleniyor?

  Aırbnb Gelecekte Neler Olacak Son yıllarda  Airbnb Türkiye pazarına girişiyle evlerimizi...

  Okumaya Devam..
  Miraç Alagaş
  - Miraç Alagaş

  Yazıya yorum yapın