Airbnb Nedir? Nasıl Kullanılır?

Airbnb Nedir? Nasıl Kullanılır?

Airbed & Breakfast, Airbnb nedir sorusunun belki en kısa cevabı belki de Airbnb’nin kısa tarihçesi. 

 

Bu yazımızda sizlere Airbnb nedir sorusunun cevabını verirken, nasıl ortaya çıktığını da anlatacağız. Siz de Brian Chesky ve arkadaşları kayıp çocuklar gibi zaman zaman ekstra paraya ihtiyaç duyuyorsanız, sorununuzun yıllar önce çözüldüğünü bildirmek isteriz. Evinizin tamamını, bir veya birkaç odasını şehrinizi ziyaret etmekte olan misafirlere kiralayarak siz de bir gelir elde edebilirsiniz. Üstelik ister misafir olun, ister ev sahibi olun Airbnb size güvenli bir servis sunar.

 

Belki bundan birkaç sene önce birine Airbnb nedir diye sorsaydınız, cevap alma ihtimaliniz çok düşüktü. Birkaç arkadaşın 2007 yılında biraz para kazanmak için evlerinde yabancıları ağırlamak üzere bir web sitesi açmasıyla San francisco’da başlayan Airbnb kısa süreli ev kiralama macerasına bugün milyonlarca insan katılmış durumda. Yani bugün sokağa çıkıp Airbnb nedir diye sorsanız, birçok insanın airbnb platformunu daha önce kullandığını görebilirsiniz. 

airbnb nedir airbnb nasıl kullanılır airbnb giriş missafir

 

En basit tabiriyle Airbnb ev kiralama hizmeti sunan bir web sitesidir. Yani kısa süreli kalacak bir yer arayanlarla, evini kiraya vermek isteyenleri buluşturan şu anda dünyanın en büyük alternatif konaklama platformudur. Bugün Dünya üzerinde Airbnb’ye kayıtlı yaklaşık 4 milyon ev var ve her gece bu evlerde yaklaşık 2 milyon insan kalıyor. Ne rakam ama! 

 

Airbnb ev kiralama hizmeti San Francisco’da başladıktan sonra dünyaya hızla yayıldı. Bugün Airbnb Türkiye de hızla büyümekte ve Airbnb İstanbul için de en çok kullanılan konaklama hizmetlerini sunuyor. İster konaklama ihtiyacınız olsun, ister evinizi kısa süreli kiraya verin, Airbnb sizin için biçilmiş kaftan. 

 

Airbnb Nasıl Kullanılır?

 

Airbnb platformuna ev sahibi olarak da, misafir olarak da kayıt yaptırabilirsiniz. Airbnb giriş işlemlerinizi yaptıktan sonra, konaklamak istediğiniz yerdeki evleri araştırabilir, ev sahipleri ve evlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Üstelik sizden önce konaklayan misafirlerin evle ve ev sahibi ile ilgili yorumlarını da görebilirsiniz. 

airbnb nedir missafir airbnb nasıl kullanılır

 

Eğer Airbnb ev kiralama hizmeti vermek istiyorsanız, evinizin profilini hazırladıktan sonra görücüye çıkarabilirsiniz. Evinize misafir çekebilmek için yapmanız gerekenlerle ilgili, daha önce yayınladığımız yazılarımıza başvurabilirsiniz. 

 

Airbnb giriş işlemlerinizi www.airbnb.com.tradresinden Türkçe olarak gerçekleştirmeniz mümkün. Airbnb ev kiralama işlemleri için konaklamak istediğiniz şehirde arama yapabilir, evinizi Airbnb’ye kaydetmek için ‘Ev Sahibi Olun’ linkine tıklayabilirsiniz. 

 

Airbnb nasıl kullanılır? Airbnb otel gibi bir konaklama hizmeti sunmaz. Airbnb ile konaklama hizmeti veren ve alan birçok insan konaklama sırasında birbirleriyle iletişim içinde olurlar. Misafirler böylece ziyaret ettikleri bölge ile ilgili daha fazla bilgi edinebilir, bölgeden birçok insanla tanışabilirler. Airbnb Ev Sahibi ise birçok farklı kültürden farklı insanla tanışma şansı elde ederler. Eğer Airbnb nedir diye merak ediyorsanız web sitesini ziyaret edin ve bir sonraki yolculuğunuzda Airbnb ile konaklayın, ya da evinizi misafirlere açın. 

 

Şimdi sizde Airbnb ile evimi kiraya vermek istiyorum diyorsanız kiraya vermek  ve bundan yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız hemen ‘Teklif Al’ sayfamızdaki formu doldurarak, evinizin size ne kadar kazanç sağlayacağını görün!

img

Mehmet Yüksel

  Benzer Haberler

  Airbnb Süper Ev Sahibi Nedir? Nasıl Olunur? : Airbnb Türkiye

  Kısa dönemli ev kiralama sitelerine her ay binlerce ev sahibi veya kullanıcı kaydolmaktadır....

  Okumaya Devam..
  - admin

  Bayram Tatili için İstanbul’da Kalacaklara Öneriler

  Bayram tatili giderek yaklaşıyor. Kimileri kendini Ege kıyılarına kimileri ise yurt dışına...

  Okumaya Devam..
  - admin

  Kiralık Daire Bulmanın Püf Noktaları Nedir?

  Gelişmekte olan gayrimenkul sektörünün getirdiği rekabet ile birlikte, insanlar evlerini...

  Okumaya Devam..
  - admin

  0 thoughts on “Airbnb Nedir? Nasıl Kullanılır?”

  • Evimi Nasıl Kiraya Verebilirim ? – Missafir

   Temmuz 12, 2019, 8:05 am

   […] ama oldukça basit ve karlı bir iş. İçinde eşyaları olan evinizin fotoğraflarını çekip Airbnb, booking, homeaway gibi kısa/orta vadeli ev kiralama platformlarına koyabilirsiniz. Ücreti gün […]

   Cevapla

  Yazıya yorum yapın