Airbnb Ev Sahipliği: Karşılaşacağınız En Büyük 6 Sorun

Airbnb Ev Sahipliği: Karşılaşacağınız En Büyük 6 Sorun

Evimi kiraya vermek istiyorum ve yüksek kazanç elde etmek istiyorum dediniz. Araştırmalarınız sonucunda evinizi kısa süreli Airbnb ile kiralayabileceğinizi öğrendiniz ve Airbnb Ev Sahipliği yapmaya mı karar verdiniz? – Harika! Dünyanın her yerinden gelen mükemmel insanlarla tanışmak, şehrinizin sırlarını yeni gelenlerle paylaşmak ve aynı zamanda biraz da para kazanmak için harika bir yol!

Airbnb Ev Sahibi Missafir Evimi Kiralamak İstiyorum
Missafir sizin yerinize ev sahipliği yaparak konuklarınızı ağırlar

Airbnb’yi yönetmenin de kendine göre zorlukları var tabi ki. Kirli çarşafları temizlemekten fiyatlandırma ve tanışmaya kadar birçok sorun ev sahibi olmanın bir parçasıdır. Ev sahibi iken yönetim ile ilgili karşılaşacağınız bazı sorunlar bunlardır:

1. Tanışma ve Karşılama

İnsanlar uzak mesafelerdeki yeni bir şehre seyahat ettiğinde rötar kaçınılmaz bir durumdur. Ulaşım gecikmeleri, seyir sorunları ve dil engelleri; ev sahibi için misafirleri saatler boyunca beklemek anlamına gelebilir. Sinir bozucu ve verimsiz olan bu durum muhtemelen işinize ve sosyal taahhütlerinize zarar verecektir. Aynı şekilde misafirlerinizi karşılamak için geciktiğiniz takdirde, kötü bir ilk izlenimi silmek için uğraşmak durumunda kalırsınız. Daha da kötüsü, birden fazla mülke ev sahipliği yapıyorsanız, her misafir ile tanışmanız yalnızca bir lojistik kâbus değil aynı zamanda fiziksel bir imkânsızlık doğurabilir.

2. Koruma ve Güvenlik

Missafir Evimi Kirala Airbnb Ev Sahibi İstanbul Türkiye
Missafir, gelecek konukları özenle seçerek güvenli konuk ağırlamayı sağlar

Evimi kısa süreli kiraya vermek istiyorum dediniz ve Airbnb Ev Sahipliği  yapmaya mı karar verdiniz. Konuk ağırlarken rahat hissetmeniz önemlidir. Bu nedenle misafir tercihinizde seçici olmak her iki taraf için de keyifli bir konaklamanın anahtarıdır. Sorumlu ve güvenilir insanları bularak ve sorun yaşatan insanlardan kaçınarak sorunları en aza indirirsiniz. Airbnb yönetimi söz konusu olduğunda güvenlik en kritik konulardan biridir. Bu yüzden misafirleri güvende tutmak için zaman ayırmanız gereklidir.

3. Hasarlar ve Tamirler

Hasar ve tamir problemleri genellikle pahalı, zaman alıcı ve iyi yönetilmediği takdirde siz ve misafirleriniz arasında gerginliği arttırabilecek bir konudur. Kırık ampuller ve hatalı wi-fi gibi küçük aksaklıklardan sel ve yangına kadar pek çok sorunu çözmek ve bunun için ulaşılabilir olmak sizin sorumluluğunuzdur. Hasarlar ve onarımlar genellikle zaman açısından hassastır ve acil bir müdahale gerektirir. Bu nedenle bu tarz problemler günlük iş rutininizi bozar ve paraya mal olur.

4. Anahtar Değişimi

Yolcular, yorucu ve stresli seyahatlerinden sonra karmaşık anahtar teslim süreçleri ile karşılaşmak istemezler. Alternatif olarak sadece paspasın altına bir anahtar bırakmak hem siz hem de misafiriniz için ciddi bir güvenlik riski oluşturur. Bu nedenle anahtar değişimleri Airbnb ev sahipleri için en büyük baş ağrısı olabilir. Bu da zaman alıcı, koordine olmayan bir buluşma ve tanışma ile sonuçlanabilir.

5. Airbnb Ev Sahipliği ile 7/24 Destek

İş yerindeki bir toplantının ortasında kayıp turistlerden bir çağrı almaktan mutlu olur musunuz? Ya da daha da kötüsü sabah saat 3’te misafirleriniz bardan eve dönüş yolunu bulamayınca uyanmak ister misiniz? Rezervasyon sırasında ortaya çıkabilecek sorunları gidermek için hazır bulunmanız ve misafirlerinize günün her saatinde yanıt verebilmeniz gerekmektedir.

6. Temizlik ve Nevresim Takımı

Missafir Airbnb Ev Sahibi İstanbul Türkiye Evimi Kirala
Missafir, tüm sorunlarla sizin yerinize ilgilenir

Konuklarınız için temiz bir ev bırakmanız bir ihtiyaçtır ve bunu daha da öteye taşımanız gereklidir. Banyolarınız lekesiz değilse çarşaflar yeni yıkanmamışsa ve yiyecekler dolaplarınızda çürümeye bırakılmışsa, misafirleriniz bu durumu fark edecektir. Sizinle iyi geçinerek konaklamanın tadını çıkarmalarının yanı sıra yüksek bir temizlik standardı sağlamanızdaki başarısızlık büyük olasılıkla yorumlarda olumsuz etki yaratacaktır ve bir Airbnb Ev Sahibi olarak itibarınıza zarar verecektir.

Yukarıdakilerin sorunların hiçbiri için endişelenmenize gerek yok “Missafir” size etmek için burada. Bütün bunları sizin için yönetebiliriz ve sizin huzur içinde kazanç elde etmenizi sağlayabiliriz.

Evim ne kadara kiralanır diye düşünüyorsanız, evinizin daha faza gelir getirme potansiyelini gerçekleştirebilirsiniz. ‘Teklif Al’ formunu doldurun ve evinizin size ne kadar para kazandıracağını görün!

img

Mehmet Yüksel

  Benzer Haberler

  Evimi Nasıl Kiraya Verebilirim ?

  Düzenli bir gelir kaynağının olmasını isteyen insanların ilk başvurdukları yöntem ev...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  Airbnb İstanbul Evlerine Farklı Bir Bakış Açısı Getirdi

  Airbnb İstanbul evlerinde konaklamak sıra dışı bir deneyim olmakla beraber mükemmel hizmet ve...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  Misafir Olmak: Uzun Yaşamanın Formülü

  Dünyanın neresine giderseniz gidin misafir ağırlamanın farklı da olsa  gelenekselleşmiş...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  One thought on “Airbnb Ev Sahipliği: Karşılaşacağınız En Büyük 6 Sorun”

  • HARUN

   Aralık 12, 2018, 11:37 am

   Elinize sağlık. Çok yararlı bir makale olmuş !

   Cevapla
  • Airbnb Profesyonel Fotoğraf Çekmek İçin 7 İpucu – Missafir

   Aralık 15, 2018, 8:23 pm

   […] yaptıktan sonra Airbnb Ev Sahipliği için hazırsınız. Ancak son olarak dikkat etmeniz gereken bir şey var. Airbnb’ye […]

   Cevapla

  Yazıya yorum yapın