Airbnb Ev Sahibi Kontrol Listesi: En Önemli 5 Madde

Airbnb Ev Sahibi Kontrol Listesi: En Önemli 5 Madde

Airbnb Ev Sahibi olmaya hazır mısınız? Bir daha düşünün!

Kendinizi Airbnb Ev Sahipliğine adamadan önce dikkat etmeniz gereken pek çok husus var. Bunlardan birkaçını muhtemelen unutmuşsunuzdur.

Ancak endişelenmeyin, ilanınız yayınlanmadan önce hatırlanması gereken önemli husuların bir listesini sizin için hazırladık. Airbnb’ye yeni katılanların çoğu, bu temel ihtiyaçlardan en az birini gözden kaçırır ve bu durum iyi bir ev sahibi olmanızı zorlaştırır. Aşağıdaki kılavuzu adım adım takip edin ve evinizi bir profesyonel gibi yönetin.

Airbnb Ev Sahibi Missafir
Misafir tüm süreci sizin yerinize yöneterek daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar

1. Giderlerinizin farkında olun

Herkes, Airbnb kiralamalarından en kısa zamanda en fazla geliri elde etmeye çalışır. Ancak, öngörülen harcamalarda çok ucuza kaçmak amacınıza ulaşmanıza engel olacaktır. Başlangıçta ekstra nevresimler, temizlik malzemeleri, banyo malzemeleri ve diğer ufak tefek misafir için gerekli malzemeler için ek harcama yapmanız gerekebilir. Ancak endişe etmenize hiç gerek yok. Airbnb ile yatırımlarınız kısa zamanda size daha fazla kazanç olarak geri dönecektir.

2. Temizlik şart

Yüksek bir temizlik standardını tutturamamanız, Airbnb’den yüksek kazanç hayalinizi suya düşürecektir. Bir örümcek ağı, halı lekesi veya tozlu yüzey, Airbnb referansınızı yok etmeye ve gelecekteki muhtemel misafirlerinizin sizi seçmekten vazgeçmesine neden olacaktır.  Eğer vaktiniz yoksa profesyonel temizlik şirketleriyle çalışın. Uzun vadede buna değdiğini göreceksiniz.

3. Ev sahibi garantisi

Hali hazırda Türkiye’deki ev sahipleri 500.000 TL’lik “Ev Sahibi Garantisi” kapsamındadır. Ancak bu garanti her türlü hasarı kapsamamaktadır. Bu nedenle Airbnb, ev sahiplerine söz konusu garantinin yanı sıra uygun bir konut sigortası da edinmelerini tavsiye etmektedir. Missafir’in partnerlerinden bu sigortayı günlük 1-2 TL’ye gelecek şekilde yaptırabilirsiniz.

4. Evinizi kişiselleştirin

İnsanlar, Airbnb’yi yakındaki herhangi bir otelde alabilecekleri sade ve soğuk (samimiyetsiz) bir deneyimden ziyade daha sıcak ev konforunda ve otantik evlerde kalmak istedikleri için seçerler. Misafirlerinize sıcak bir yuva ortamı yarattığınızdan, evinizin karakterinizi ve zevklerinizi yansıttığından emin olun. Kişisel dekorlar, standart tasarımlardan daha iyi olacaktır. Bu yüzden Airbnb Ev Sahibi olarak yaratıcı olmanızda fayda var.

Airbnb Ev Sahibi İç Tasarım Missafir
Missafir, uzman iç tasarım kadrosu ile süper Airbnb Ev Sahibi olmanız için sizinle birlikte çalışır

5. Güzel fotoğrafları listeleyin

Olumlu yorumlar, güzel bir konum ve cazip fiyatlandırma tüm konukların ilgisini çekecektir. Ancak hiçbir şey, evinizin profesyonel çekilmiş güzel resimleri kadar kalıcı bir etki yaratmayacaktır. Airbnb, tasarım olarak görsel temellidir ve en başarılı Airbnb ev sahipleri, evlerinin harika fotoğraflarını yayınlayarak evlerinden daha çok gelir elde etmektedirler.

Son olarak en önemli maddelerden biri olan yasallık, Airbnb, hem ev sahibi hem de misafir, tüm kullanıcılarına kiralamaların ülke ve bulunduğunuz şehrin (Örneğin: Londra, Barcelona, Berlin gibi şehirlerde Airbnb ile ilgili farklı yasalar vardır) yasalarına uygunluğuna dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatır. Ev sahipleri için bu genellikle kira sözleşmesinde alt kiralamalara karşı bir hüküm bulunmadığının netleştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Eviniz listelemeden önce ev sahibinizden de izin almanız gerekebilir. Daha fazla bilgi için Airbnb’nin kapsamlı şartlarını inceleyiniz.

Şimdi sizde evinizin Airbnb ile kiralanmasını ve bundan yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız hemen ‘Teklif Al’ sayfamızdaki formu doldurarak, evinizin size ne kadar para kazandıracağını görün!

img

Mehmet Yüksel

  Benzer Haberler

  Evimi Nasıl Kiraya Verebilirim ?

  Düzenli bir gelir kaynağının olmasını isteyen insanların ilk başvurdukları yöntem ev...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  Airbnb İstanbul Evlerine Farklı Bir Bakış Açısı Getirdi

  Airbnb İstanbul evlerinde konaklamak sıra dışı bir deneyim olmakla beraber mükemmel hizmet ve...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  Misafir Olmak: Uzun Yaşamanın Formülü

  Dünyanın neresine giderseniz gidin misafir ağırlamanın farklı da olsa  gelenekselleşmiş...

  Okumaya Devam..
  - Miraç Alagaş

  0 thoughts on “Airbnb Ev Sahibi Kontrol Listesi: En Önemli 5 Madde”

  • Airbnb Profesyonel Fotoğraf Çekmek İçin 7 İpucu – Missafir

   Aralık 15, 2018, 7:44 pm

   […] da misafirlere kalitesiz hizmet alabilecekleri sinyali verecektir. Misafirlerinize profesyonel bir Airbnb Ev Sahibi standartlarında olduğunuz hissiyatını verecek yüksek çözünürlüklü fotoğraflar […]

   Cevapla
  • Evimi Kiraya Vermek İstiyorum: Airbnb Yasal mı? – Missafir

   Aralık 17, 2018, 10:21 pm

   […] yükümlülükleri yerine getirdiğiniz sürece Airbnb yasal mı diye düşünmenize gerek kalmaz, Airbnb Ev Sahibi […]

   Cevapla
  • Evimi Kiraya Vermek İstiyorum: Airbnb Yasal mı? – Missafir [2018 Güncel]

   Aralık 20, 2018, 9:02 am

   […] yükümlülükleri yerine getirdiğiniz sürece Airbnb yasal mı diye düşünmenize gerek kalmaz, Airbnb Ev Sahibi […]

   Cevapla

  Yazıya yorum yapın