Airbnb Ankara : Kontrol Listesi En Önemli 5 Madde

Airbnb Ankara : Kontrol Listesi En Önemli 5 Madde

Airbnb Ankara : Ev Sahibi Olmaya Hazır Mısınız?

Airbnb Ankara serüvenine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken pek çok husus var. Bunlardan birkaçını unutmuş olabilirsiniz. Bu hususlara dikkat etmediğiniz taktirde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Ancak endişelenmeyin, ilanınız yayınlanmadan önce hatırlanması gereken önemli hususların bir listesini sizin için hazırladık. Airbnb serüvenine yeni katılanların çoğu, bu temel ihtiyaçlardan en az birini gözden kaçırır ve bu durum iyi bir ev sahibi olmanızı zorlaştırır. Aşağıdaki kılavuzu adım adım takip edin ve evinizi bir profesyonel gibi yönetin.

Airbnb Ev Sahibi Missafir
Misafir tüm süreci sizin yerinize yöneterek daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar

1. Giderlerinizin Farkında Olun

Herkes, Airbnb kiralamalarından en kısa zamanda en fazla geliri elde etmeye çalışır. Ancak, öngörülen harcamalarda çok ucuza kaçmak amacınıza ulaşmanıza engel olacaktır. Başlangıçta ekstra nevresimler, temizlik malzemeleri, banyo malzemeleri ve diğer ufak tefek misafir için gerekli malzemeler için ek harcama yapmanız gerekebilir. Ancak endişe etmenize hiç gerek yok. Airbnb Ankara ile yatırımlarınız kısa zamanda size daha fazla kazanç olarak geri dönecektir.

2. Airbnb Ankara: Temizlik Şart

Yüksek bir temizlik standardını tutturamamanız, Airbnb Ankara için yüksek kazanç hayalinizi suya düşürecektir. Bir örümcek ağı, halı lekesi veya tozlu yüzey, Airbnb referansınızı yok etmeye ve gelecekteki muhtemel misafirlerinizin sizi seçmekten vazgeçmesine neden olacaktır.  Eğer vaktiniz yoksa profesyonel temizlik şirketleriyle çalışın. Uzun vadede buna değdiğini göreceksiniz. Aynı zamanda Airbnb ev sahibi olarak, kurallar, temizlik vb. kriterler sizin misafirleriniz tarafından güzel yorumlar almanızı sağlayacak ve evinizin değerini arttıracaktır.

3. Ev Sahibi Garantisi

Hali hazırda Türkiye’deki ev sahipleri 1 milyon $’lık “Ev Sahibi Garantisi” kapsamındadır. Bu garanti birçok hasarı kapsamaktadır. Bu nedenle Airbnb, ev sahiplerine söz konusu garantinin yanı sıra uygun bir konut sigortası da edinmelerini tavsiye etmektedir. Missafir’in partnerlerinden bu sigortayı günlük 1-2 TL’ye gelecek şekilde yaptırabilirsiniz.

4. Evinizi kişiselleştirin

İnsanlar, Airbnb’yi yakındaki herhangi bir otelde alabilecekleri sade ve soğuk (samimiyetsiz) bir deneyimden ziyade daha sıcak ev konforunda ve otantik evlerde kalmak istedikleri için seçerler. Misafirlerinize sıcak bir yuva ortamı yarattığınızdan, evinizin karakterinizi ve zevklerinizi yansıttığından emin olun. Kişisel dekorlar, standart tasarımlardan daha iyi olacaktır. Bu yüzden Airbnb Ankara da ev sahibi olarak yaratıcı olmanızda fayda var.

Airbnb Ev Sahibi İç Tasarım Missafir
Missafir, uzman iç tasarım kadrosu ile süper Airbnb Ev Sahibi olmanız için sizinle birlikte çalışır

5. Airbnb Ankara: Güzel Fotoğraflar Listeleyin

Olumlu yorumlar, güzel bir konum ve cazip fiyatlandırma tüm konukların Airbnb Ankara evinize olan ilgisini çekecektir. Ancak hiçbir şey, evinizin profesyonel çekilmiş güzel resimleri kadar kalıcı bir etki yaratmayacaktır. Tabi Airbnb profesyonel fotoğraf çekmenin birkaç püf noktası vardır ve bunlara dikkat ederek evinizi doğru şekilde fotoğraflayabilirsiniz. Airbnb, tasarım olarak görsel temellidir ve en başarılı Airbnb ev sahipleri, evlerinin harika fotoğraflarını yayınlayarak evlerinden daha çok gelir elde etmektedirler.

Son olarak en önemli maddelerden biri olan yasallık, Airbnb, hem ev sahibi hem de misafir, tüm kullanıcılarına kiralamaların ülke ve bulunduğunuz şehrin (Örneğin: Londra, Barcelona, Berlin gibi şehirlerde Airbnb ile ilgili farklı yasalar vardır) yasalarına uygunluğuna dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatır. Ev sahipleri için bu genellikle kira sözleşmesinde alt kiralamalara karşı bir hüküm bulunmadığının netleştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Eviniz listelemeden önce ev sahibinizden de izin almanız gerekebilir. Airbnb Ankara daha fazla bilgi için Airbnb’nin kapsamlı şartlarını inceleyiniz.

Şimdi sizde evinizin Airbnb ile kiralanmasını ve bundan yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız hemen ‘Teklif Al’ sayfamızdaki formu doldurarak, evinizin size ne kadar para kazandıracağını görün!

img

Mehmet Yüksel

  Benzer Haberler

  Airbnb : Yeni Nesil Ev Otelciliği – Airbnb Hakkında Her Şey

  Airbnb ile Ev Otelciliği A'dan Z'ye Her şey Airbnb hakkında bir şeyler duyduysanız, ancak...

  Okumaya Devam..
  - Yunus Emre Yüksel

  Airbnb Süper Ev Sahibi: Nedir? Nasıl Olunur?

  Airbnb Süper Ev Sahibi Olmak İçin Yapmanız Gerekenler Kısa dönemli ev kiralama sitesine her...

  Okumaya Devam..
  Yunus Emre Yuksel
  - Yunus Emre Yuksel

  Aırbnb: Gelecekte Neler Bekleniyor?

  Aırbnb Gelecekte Neler Olacak Son yıllarda  Airbnb Türkiye pazarına girişiyle evlerimizi...

  Okumaya Devam..
  Miraç Alagaş
  - Miraç Alagaş

  0 thoughts on “Airbnb Ankara : Kontrol Listesi En Önemli 5 Madde”

  • Ozan

   Ağustos 9, 2019, 3:51 pm

   Çok güzel ve detaylı bir anlatım olmuş. Airbnb’yi kullanmayı bilmeyenler bile bu blog sayesinde öğrenip kullanabilir. Elinize sağlık

   Cevapla

  Yazıya yorum yapın